Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan fogyjak a szénhidrát...

Hogyan fogyjak a szénhidrát csökkentett termékekkel vagy ezek nélkül?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kövér, de hiába edzek, nem látszik az izom, mert ott van fölötte a zsírréteg. De szeretném, ha látszódnának. Elég az, ha csökkentem a szénhidrát mennyiségét, tehát nem eszek bolti fehér kenyeret, kiflit, zsemlét, tésztát, krumplit csak nagyon kis mennyiségben? Vagy szükséges szénhidrát csökkentett termékeket vásárolnom? Az a baj ezekkel a termékekkel, hogy elég drágák, és nem engedhetem meg magamnak. Vagy milyen étrendet kellene csinálnom hozzá? Esetleg többet sportoljak? A válaszokat előre köszönöm!

2018. jan. 1. 17:32
 1/4 anonim válasza:
Kérdezz meg egy személyi edzőt, ő ad edzés- és étrend tervet.
2018. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon leegyszerűsítve, és kihagyva pár fontos képletet, a fogyásod lényege, hogy kalória minuszban legyél. tehát ha elégetsz napi 3000kalóriát, akkor ennél kevesebbet kell bevinne,d hogy fogyj. az hogy te fehér kenyérrel, vagy csökkentett ch tartalmú termékkel tartassz majd kalória minuszt, az teljesen lényegtelen (Ez túlzás azért, de lényegében azért így van)
2018. jan. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Drágák, és még szénhidrát sincs bennük kevesebb.
2018. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Dehogy kell speckó cucc :D

Mondjuk én nagyon szénhidrátszegényen eszem, ha fogyni akarok, úgyhogy a szénhidrátban tipikusan igencsak gazdag szénhidrátcsökkentett termékek eleve kizártak. Sokat érek vele, ha egy szénhidrátbombának 30%-kal lecsökkentik a szénhidráttartalmát, ha egyszer nekem a 90%-os csökkentés is kevés lenne, mert nem tudok mit kezdeni falatnyi adaggal. De minek is? Fogom a szénhidrátszegényebb alapanyagaimat (s kis mennyiségben szénhidrátdúsabbakat is) s magam főzök. A feldolgozott ételeket amúgyis jobb kerülni.


Sokféleképpen fogyhatsz, még szénhidrátdúsan is, persze, de sokunknak sokkal jobb, ha a szénhidrátot (is) csökkentjük, az a legkevésbé laktató s az inzulinra leginkább ható makrotápanyag.


Milyen típusú szénhidrátszegény diétát tervezel? Mert van az energiabevitelt szénhidrátra és zsírra alapozó, vegán, vega és húsos...etc. s a különböző típusok eléggé más ételeket igényelnek.

Én ketogén diétát folytatok jobb napjaimon s ez az étrend is millióféle tud lenni, a két véglet táplálkozásában egyetlen közös ételcsoport nincs (csak pár fűszer közös, semmi más). Szénhidrátszegény étrend pedig sokkal többféle van.

2018. jan. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!