Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Igaz az, hogy a szacharin...

Igaz az, hogy a szacharin hízlal, az aszpartam meg rákkeltő?

Figyelt kérdés
2018. jan. 13. 23:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Persze, csak fénnyel szabad táplálkozni.
2018. jan. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

A kalóriatöbblet hizlal, persze lehet,hogy képes negatívan hatni a szacharin, de automatikusan hizlalni nyilván nem képes. Az aszpartámról már hallottam mindenfélét, de mivel utálom az ízét, nekem mindegy.

Szerencsére még annyi más opció van.

2018. jan. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
Dr. Google és dr. Internet szerint minden rákkeltő.
2018. jan. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Utánanéztem. A szacharinról nem bizonyosodott be egyértelműen, hogy rákkeltő, viszont azt több oldalon is írták, hogy NEM szabad egyoldalúan fogyasztani tartósan. Hizlalni pedig azért nem hizlal, mert nem ad le energiát. Itt valószínűleg arról van szó, hogy a szervezet csak nagyon lassan tudja lebontani, tehát ha folyamatosan ezt kajálod, szépen felhalmozódik a szervezetedben, és előbb-utóbb nagy bajokat okoz.

Az aszpartámról viszont csak rosszat írnak az orvosi folyóiratok is (én az Orvostudomány Bulletin-t lapozgattam). A források jórésze rákkeltőnek jelölte meg, úgyhogy akár még igaz is lehet. De olyan elemzéssel is találkoztam, hogy mérgező anyagokra bontja le a szervezet, valahogy úgy, mint a metilalkoholt (ott se maga a metilalkohol a mérgező, hanem a bomlástermékei: formaldehid és hangyasav). Elég sokatmondó, hogy lőfegyvert is neveztek el róla, nevezetesen egy pisztolyt. Asszem "P-11 Aspartame" a neve, de erről egyelőre nem tudok többet.


Az édesítővackokkal érdemes vigyázni: a legtöbbjét alig 10-20 éve ismeri az emberiség, és hogy ez hosszútávon miket okozhat a szervezetben, senki nem tudja, még az ezótévés jósnők se.

2018. jan. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Az utolsónak minden elismerésem, hogy egy nyilván tudatlannak ilyeneket kikeres. Nem semmi.
2018. jan. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

#5 válaszadó :D nem került olyan sok időbe. Már vagy úgy egy évtizede olvasgatok hobbiból orvosi cikkeket, és hát úgy pár év után ledöbbentett, hogy ennyire egyező eredmények születtek egymástól függetlenül.

Járatom a Kaliber című újságot is, abban vannak jó kis lőfegyverek, valamelyik tavalyi számban figyeltem fel rá "Édes kis semmiség" címen a P-11 Aspartame nevű pisztolyra. Nem tudom, megvan-e az újság valahol, de a cikk közepe táján utaltak rá, hogy szándékosan adták az "Aspartame" típusnevet a fegyvernek, mert szerintük is baromi káros ez a szer hosszútávon.

Személyes tapasztalatom csak egy volt: írták a neten, hogy az aszpartám képes kiirtani a hangyákat. Kipróbáltam egy vöröshangya-bolyon, és rá 2 napra tényleg megdöglöttek tőle (szacharint és más cuccot nem próbáltam még).

2018. jan. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nyilván tudatlan :)))) Én is ilyeneket olvastam a neten. Igazából tapasztalatokra lennék kíváncsi: akik nem fogyaszthatnak cukrot vagy fogyókúra miatt tértek ét a szacharinra, tapasztalták-e, hogy nem fogytak semmit? Illetve, hogy nekik az orvosuk mit mond ezekről a dolgokról, mert az is igaz tényleg, hogy Dr Google szerint minden rákkeltő, és ha a tudomány megállapította, hogy tényleg az, akkor miért nem tiltják be?
2018. jan. 14. 01:22
 8/19 anonim ***** válasza:
41%

Valamennyi cukrot mindenképp kell fogyasztani, Kérdező, mivel ezzel működik a szervezet. Tehát az édesítővackokból nem fog tudni energiát előállítani. Kis hasonlattal élve, olyan, mintha az autódba benzin helyett vörösbort öntenél.


Kis mennyiségű cukor mindennképp kell, még az amúgy cukorbetegeknek is rendszeresen kell fogyasztani, különben hipoglikémiás kóma és temető lesz a vége.

Tehát SZABAD cukrot fogyasztani, de csak módjával! Napi 50 gramm cukortól például fizikai képtelenség kilókat hízni, fogyókúra szempontjából meg az az alaptörvény ugye, hogy több energiát kell elégetned, mint amennyit beviszel. Az emberi szervezet csak úgy alapjáraton eléget naponta 1300 kalóriát akkor is, ha egész nap alszol, tehát ezt is bele kell mindig kalkulálni a dologba. Ha megvonod magadtól a cukrot, és nem tudod fedezni a napi 1300 kalóriát semmi másból, akkor ott biza hosszútávon gondok lesznek.


Hogy miért nem tiltják be ezeket a káros vackokat? Nagyvállalati lobbi. Amíg az embereknek el lehet adni a szart csokitortának úgy, hogy habot nyomunk rá, és cseresznyét rakunk a tetejébe, addig el is fogják adni.

2018. jan. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%

Úgy hízlal, hogy megszokod az édes ízt, másrészt meg elméletileg növeli az étvágyat, habár én ezt személyesen nem tapasztaltam.

Ami pedig a rákot illeti, az igazság az, hogy a szacharin volt az első édesítőszer,és amikor az aszpartám forgalomba került, akinek nem volt gazdasági érdeke az új édesítőszer, olyan kutatásokat támogatott, amelyek az aszpartám rákkeltő hatását bizonyították. Ezeket a kísérleteket patkányokon végezték, óriási mennyiségű aszpartámmal. Humán kisérletet nem végeztek. Ezt egy orvos mondta, dietetikát tanultam.

2018. jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó elötti! Csak úgy mondom hogy cukor nélkűl is vígan el van a szervezet, és hozzáadott cukrokra semmi szükségünk nincsen. Sőt káros. A szervezet minden szénhidrátot egyszerű cukrokra bont le, (glükózra). A napi hozzáadott cukor fogyasztás maximum mértékét pedig nem 50 hanem 25-30 grammban állapították meg
2018. jan. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!