Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Fogyókúrához ajánlják a...

Fogyókúrához ajánlják a barnarizst, de én csak olyat találtam amiben minimum 70 gramm szénhidrát van. Ezért vettem olyant amiben 34 g van, de ez fehér rizs. Ez mennyire elfogadható diéta alatt?

Figyelt kérdés
[link]
2018. febr. 14. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Hát az a rossz hírem van, hogy ez a 35 g ch 100 g főtt rízsben van.

Nem szokták így irni, általában száraz alapanyagot vesznek alapul, biztos vagyok benne h az a 70 is száraz rizsre vonatkozott.

Szóval a barnarizsben is kb ugyanennyi ch van ha főtt 100 g-ot nézünk.

2018. febr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem sok különbséget látok a kettő között. Vélemény?

[link]

2018. febr. 14. 19:34
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

A barna rizsnek alacsonyabb a glikemias indexe (feher 87, barna 76), de a basmati rizs meg jobb, csak 58.


Minel kevesebb a GI, annal kevesbe hajtja fel a vercukrodat, ami fontos, hogy tovabb erezd a teltseget es kesobb legyel ehes. A szenhidrat kb. mindegyikben ugyanannyi lesz.

2018. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Fogyás=klória deficit=kevesebb kalóriát viszel be a szervezetedbe napi szinten, mint amennyit elégetsz, felhasználsz


1g szénhidrát=4kcal

1g fehérje=4kcal

1g zsír=9kcal


1 evőkanál olaj (kb 12g) 100 kalória körül van, egy púpos evőkanál főtt rizs pedig max 20-30g és 30-40kcal.

Egy evőkanál rizs jobban laktat, mint egy evőkanál olaj/zsír, több benne a hasznos tápanyag (rost, vitamin, stb). Nem a szénhidrátot kell kerülni, a napi össz kalóriabeviteledet kell csökkentened.

2018. febr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
70gramm ch az 100 nyers rizsben van, a 34 pedig 100gramm főtt rizsben, szóval ugyan ott vagy. A barna rizsnek tényleg alacsonyabb a GI-je, de sokakat nem laktat jobban, mint a fehér. Nem mumus az sem, de ha neked magas a rizs ch tartalma, akkor egyél krumplit, édesburgonyát és/vagy vegyeszöldség köretet.
2018. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha kalóriabázis megbízható oldal akkor már 25 napja nem léptem át az 1500 kcal-t. Konyhamérleggel mérek mindent.
2018. febr. 14. 21:11
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor minden szuper.

Edd azt a rizst, amelyiket jobban szereted, vagy amelyik jobban laktat.

2018. febr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. 😊 Annyi érdekelne, hogy babfőzelék mennyire megengedett diéta alatt? Semmi extra nélkül. Egy vékony rántással. Vagy van jobb módszer?
2018. febr. 14. 21:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Nincs olyan étrend, hogy "diéta". Sokféle diéta van. Te döntöd el vagy tapasztalod ki, hogy neked mi fér be. Engem évtizedekig pocsékul laktatott a szénhidrát, de ez most épp nem igaz és befér 70 dkg sűrű bableves 5 krumplis pogácsával, ha akarom, mert így is kalóriadeficitben vagyok, tehát fogyok (persze eszem még egy csomó mást is).


Rizst ritkán eszem, de akkor azt, ami nekem tetszik. A jázmin s az arra hasonlítók (van egy olcsó rizs, ami nekem tökéletes pótléka) a kedvenceim, de néha a barna rizst is poénosnak tartom (de pl. édességhez nem). Más a kettő s engem egyformán nem laktatnak, de a barnarizs tovább tart, mert rágósabb. A pufirizs is tovább tart. Csak az számít, bele tudok-e pakolni a napomba egy kupac kalóriát s jól tudok-e lakni a többi ételemmel. A GI érték érdekes lehet, de nekem sosem ez okozta a különbséget, hanem az összes szénhidrát mennyisége és az egyszerű cukrok. De az egyszerű cukrokat sem kerülöm, csak minimalizálom s így jól érzem magam mindenféle téren.

Nem mindenki csinálja egyformán, az egyik ember szálkásításkor is bevág napi 300g fehér rizst és teljesen jó neki, a másik rá se néz a barna rizsre és a zabra sem, mert szénhidrátbomba.

2018. febr. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Válaszd a Basmati rizst, mert annak a legalacsonyabb a GI-je. Én a barnát nem szeretem, csak néha főzök belőle. A Teszkós Basmati nem túl drága, és nem is rossz.
2018. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!