Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » 3 hónapja nem fogytam semmit,...

3 hónapja nem fogytam semmit, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Az átlagnál szénhidrátszegényebb diétát (napi 40-60 g) kezdtem 3 hónapja, számolom a kalóriákat, hogy meglegyen minden nap a -500 kaloriadeficit, ami a heti fél kiló fogyáshoz kéne. Edzek is: súlyzózok és kardiózok felváltva heti 5-6-szor egy héten. Mi lehet a baj? Ja, és nem a mérleg szerint nem fogytam, körméretekben mérem, egyik ruhám se lett bővebb:/

Nagyon el vagyok keseredve:'(

Pár adat: 19/L 158 cm, 64 kg.



Köszi előre is a válaszokat!



2018. febr. 21. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Mennyi a kalória? Nyilván nem vagy deficitben, hiszen akkor fogynál. Bizonyára lassabb az anyagcseréd, mint az a szint, amit a tipped alapjául veszel.


Megértem, hogy el vagy keseredve, amiket csinálsz, azzal sokan látványosan fogynak s neked még kifejezetten van is miből...

2018. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1400 kalória körül próbálom belőni, azt írták ennyi mozgás mellett kell ennyi:/ 1300-1500 között van, ritka hogy ennél többet vagy kevesebbet eszek.


Kevesebb kéne?

2018. febr. 21. 22:39
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Pedig az teljesen jól hangzik, elvileg elég rendesen kéne fogynod. Úgy tűnik, szokatlanul lassú az anyagcseréd, valami oknak lennie kell s mást nem tudok elképzelni...

Hallottam már emberekről, akik ijesztően kis kalóriabevitellel sem fogytak, túl sokról s megbízhatókról, hogy ne legyen igaz. Kemény...


Ha tényleg alapból lassú az anyagcseréd, akkor lehet, hogy kevesebb evéssel lehet próbálkozni, bár nekem a több edzés a szimpatikus. Ha nem az alap anyagcsere lassú, csak belassult valamiért, akkor a kalóriamegdobás segíthet, nagyon sokaknak bejött már.

2018. febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Érdekes... Leviszem 1200-ra és beiktatok egy 1800-as napot?

Ez működne vajon, felpörgetné kicsit az anyagcserét?

2018. febr. 21. 22:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az előző, azt próbáld ki!

Illetve nem tudom mi alapján döntöttél szénhidrát szegény diéta mellett, csak mert az volt szimpatikus vagy orvosi javaslatra?!

Ha teheted emelj azon a ch-n és csökkentsd a zsírt/fehérjét egyenesarányban (nem tudom melyikből mennyit eszel).

Mondjuk ettől függetlenül is fogynod kellene :/


Esetleg nincs valamilyen tüneted ami akár régebb óta fennáll vagy új? Gondolok itt pl hajhullásra, problémás bőrre, normálisnál erősebb szőrzetre , menstruációs bajokra. ?

2018. febr. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem tapasztaltam ilyeneket:/

Azért tetszett meg a ch mentes dieta mert egyre többen mondják hogy fogynak tőle és mérsékli az étvágyat, sóvárgásokat. Amit egyébként én is tapasztaltam, nem kívántam meg annyi "rossz" kaját mint gondoltam

2018. febr. 22. 22:38
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Azért nem fogysz, mert normális a testsúlyod.
2018. febr. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, a normális kategóriába esik a súlyom, de élőben eléggé látszik hogy van miből fogynom:/

Mindegy most kipróbálom amit javasoltak remélem segít:D

2018. febr. 24. 19:03
 9/9 anonim válasza:
Próbálj meg több rostban gazdag ételt enni, olyanokat amik felpörgetik az anyagcseréd. Lehet érdemes lenne elmenni egy hormonvizsgálatra, lassú anyagcserét pl. pajzsmirigy alulműködés is okozhatja.
2018. febr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!