Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan fogyjak le kb.15 kg-ot?

Hogyan fogyjak le kb.15 kg-ot?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy kis motivációt illetve tippeket szeretnék kérni. 158 cm vagyok, 54 kilósan érzem jól magamat a bőrömben, na most 71,5 kg vagyok. 58 kilóval lettem terhes, szülés után kevesebb voltam, mint előtte (56 kg), de az itthonlét, a nulla mozgás és a jó kaják miatt felszalad ez a jó 15 kilócska. (Terhesség alatt a 160 g-os diétát tartottam, mert közel voltam a határértékhez a terheléses cukornál, amúgy IRrel és PCOS-sel lettem terhes inszemináció segítségével). Van futópadunk, de ekkora túlsúllyal nem bírok rajta futni, a sétálás meg halálra untat. Youtube-os fitnessz videókra szoktam néha ugrálni 1-1 hétig, aztán elmúlik a lelkesedés. A diéta lenne a kulcs, de azt is baromi nehéz elkezdeni, minél jobban hízom, annál lustábbnak érzem magam, pedig már úgy nézek ki, mint egy telesz...t zokni. A kisfiam amúgy már 15 hós, de ez a szép súly már 10 hós korában rajtam volt. Ha valaki járt már hasonló cipőben, mit javasoltok, milyen diétát, mozgást kezdjek el ekkora túlsúllyal, illetve ha van sikersztoritok, az is nagyon jó motivació lenne 😊 köszi

2018. ápr. 16. 12:08
1 2
 1/15 anonim válasza:
51%
Szia! Először fontos meg tudni, hogy hány éves vagy? És onnan meg lehet állapítani, hogy kb mennyi kg az ideális neked. Amit itt le írtál, ebből azt következtetem, hogy neked az ideális test súly 55-60 között. Se több sem kevesebb! Én is voltam ilyen cipőben! Én el mentem egy dietetikushoz, ahol minden héten kellet járni kontrolra. 10 kg-ot adtam le! Ajánlom neked is! Ha nem akarsz költeni, akkor fényképena el küldöm az étrendet! A részletetket le írom!
2018. ápr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
35 éves nő vagyok. Voltam már 48 kg is, meg most ugye 71,5, szóval láttam már mindenhogyan a testemet, a legkényelmesebben ezzel az 54-55 kilóval éreztem magam, amit még tartani is tudtam diéta nélkül. Igaz, az már nem mostanában volt. Köszönöm szépen, ha elküldöd, nagyon aranyos vagy! 😊
2018. ápr. 16. 13:39
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Van babakocsitok, nem? Rakd bele a gyereket, aztán irány a nagyvilág!


Akaraterőre lesz szükséged az étkezés kontroll alatt tartásához, hogy ne nassolj, az ún. jó kajákból se vigyél be sokat.

2018. ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
na itt az ekes pelda mikor az anyukak a gyerekre probaljak haritani az elhizast. 15 kg tulsullyal nyugodtan lehet futni csak gondolom 100 meter utan majd meggebedsz mert edzetlen vagy es nincs benned kitartas. nem tingli-tanglizni kell hanem osszeszedni magad es nem 1 hetig tornazni hanem evekig... a zabalast meg fejezd be mert csak rosszabb lesz, ha terhesen tudtal dietazni, akkor nem ertem most miert nem megy.
2018. ápr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Soha életemben olyan vékony és izmos nem voltam,mint szülés után és azóta is. PEdig mindig is sportoltam. Napi 2-3 óra tempós séta a babakocsival és dvd-re torna. Persze az ennivaló sem mindegy,hogy mi. Ne a másoknak bevált "csodadiétákra" vagy a bogyókra bízd,hanem saját magadra. És főleg ne koplalj. Menj ki és mozogj. A gyereknek is jót tesz.
2018. ápr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Napi 5-6 órát vagyok kint a gyerekkel, de az nem sport. Nem teszem babakocsiba, mert unja, imád futkosni. Nem fogtam a gyerekre, azt írtam, a mozgashiány és a sok kaja miatt híztam el.
2018. ápr. 16. 19:19
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, pont ez a bajom, hogy kb 2 km után majd meghalok a túlsúlytól, és az izületeimnek se tesz jót a futás így.
2018. ápr. 16. 19:20
 8/15 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz az ízületeidnek 15 kiló túlsúlytól. Mondom ezt gyógytornászként. Tévhit ,már egy szakember sem támogatja ezt az alaptalanságot. Szeret futkosni? Akkor fussatok együtt. Neked sem úgy kell elkezdeni a futást,hogy egyből elindulsz és le akarsz futni egy ötöst. Fuss 50-100 m-t,utána séta,majd megint. Aztán egyre inkább fogod tudni növelni. Ezt a gyerekkel is meg tudod tenni,fussatok versenyt.
2018. ápr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát a 15 hós gyerekkel futkosás még mindig nem sport :D Odaszalad egy kerítéshez, ahol van kutyus, áll 20 percet, aztán megindul, aztán kavicsot válogat negyed óráig, hát nyilván láttatok már gyereket. De az értékes infó, hogy 15 kg túlsúly nem károsítja az izületeket, köszi!
2018. ápr. 16. 19:53
 10/15 anonim válasza:
46%
Szerintem futás helyett menj és kardiózz egy jót a futópadon. Ne fuss, csak gyors sétálj.
2018. ápr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!