Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ketogen dietat csinalja...

Norman Bates kérdése:

Ketogen dietat csinalja valaki? Tapasztalat/tippek?

Figyelt kérdés

Nemreg bukkantam ra a ketogen dietara, azota csomot utana olvastam. Egy hete kezdtem el. Csomo forumon lattam, hogy 5-6 honap alat 30kg-t fogytak akik betartottak rendesen (nagyobb tulsulybol), ez valoban realis?

A <20g szenhidrat / nap nem karos hosszu tavon?



2018. máj. 10. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

A fogyás a kalóriadeficiten múlik, a ketogén sem más... Én nem fogytam 7 hét alatt, mivel nem tudtam deficitben enni, éhes voltam. A legtöbb embert viszont pompásan laktatja (engem is, csak a deficithez ez kevés. szénhidrátosan sokkal többet ettem).

De... Egyrészt remekül éreztem magam (már az elején is kimaradt a problémás szakasz, talán mert már több éve szénhidrátszegényen ettem. régebben nem ment 2 napig sem) s lelkes voltam fogyás nélkül is, másrészt a 7 hét után zsíradaptált lettem és innentől már könnyebb volt valamivel, pár kiló le is ment (de ekkor már több szénhidrátot ettem, mert az sem akadályozott úgy, mint korábban)... A ketogén diéta elkezdésekor már nem volt nagy túlsúlyom, az más történet lett volna. Jóval lazább szénhidrátcsökkentés is elég volt kövéren.


Én nem megyek 20 gramm alá, az a helyzet, az nekem jóval a minimális alatti zöldségmennyiség lenne, pedig komoly erőket fektettem a zöldségigényem erős csökkentésébe s ez össze is jött. De ez étrend kérdése, nekem "sok" szénhidrát jön másból is. Aki keveset alapoz a növényi fehérjére (én is eszem sok állatit, de a növényi is fontos számomra), annak egy fokkal könnyebb ebből a szempontból.


Ellentmondásos vélemények vannak. Van, aki szerint napi 50 gramm ch alatt veszélyes (kár, hogy ez a szint a legtöbb embernek nem elég a ketózishoz)... Én hiszek azoknak, akik napi <20 gramm, néha 5 gramm mellett tizenévekig vígan élnek, úgy látszik, működhet ez is.

Én magam 30-40 grammal szoktam ketózni, nekem ez ideális, ekkor érzem magam a legjobban s garantáltan ketózisban vagyok ezzel a magasabb értékkel is, innentől mások nem érdekelnek. Ez már amúgyis elég magas, alig kell a szervezetemnek glükózt alakítani fehérjéből, de ha jól érezném magam 20 grammal, akkor sem aggódnék, rengeteg ember kitapasztalta már hosszútávon ezt az életmódot.


"Láttam" olyat, aki tartósan heti 2 kilót fogyott, hatalmas feleslegből, brutális kalóriadeficittel. Nem akárki bírja ezt s szerintem már nem ajánlatos tartósan ennyi nagy súlyból sem, de van ilyen.

Sokan pedig alig fogynak, egyesek nem is akarnak, sokan pedig tömegelnek. Kalóriabevitel kérdése. Van, aki 800 kcalnál képtelen többet enni ketogén diétában, annyira laktatja s a gyors egészségtelen fogyása után kénytelen emelni a szénhidrátot, hogy ne haljon bele. Van minden.

De a fogyásod a kalóriadeficittől függ.

2018. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ma jott meg a tesztcsik a postan, 6 arnyalat van, a legsotetebb jott ki rajta, szoval elvileg mar ketozisban vagyok.
2018. máj. 10. 12:46
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

ha gyorsan le akarsz fogyni pár kilót időlegesen, arra jó, de ha megint elkezdesz normálisan enni, kb rögtön visszajönnek rád azok a kilók.

Ha meg hosszú távon csinálod, akkor tönkrevágod a szervezeted és csomó betegség van, amit nagyobb valószínűséggel fogsz megkapni. Érrendszeri problémák, szívproblémák, cukorbetegség, magas koleszterin, magas vérnyomás, rák... És ezekért, főleg a túlzott zsírfogyasztás és a sok állati fehérje a felelős.

Ezen kívűl nagyon sok “mellékhatása” lehet, pl. hányás, émelygés, de ha túlzásba viszed halállal is végződhet.

Ezen kívűl a szervezetnek a fő energiaforrásának a szénhidrátnak kéne lennie, amiből ezen a diétán nem kap eleget, így valószínűleg nehezebben fogsz majd tudni gondolkodni és odafigyelni.

Ezen kívűl ezt a diétát az epilepsziásoknak fejlesztették ki, hogy kevesebb rohamuk legyen, és nem az átlagembernek.

(forrásom: barátom egyetemi dietetikai tankönyve)


Én a helyedben pont az ellenkezőjét csinálnám ennek a diétának. Magas szénhidrát-alacsony zsír. Nekem az vált be. Tavaly nyáron fogytam le így 59 kgról 53-ra és még mindig tartom a súlyomat :)

Ennek a diétának az a lényege, hogy sok zöldséget, gyümölcsöt, gabonaféléket, krupmlit, hüvelyeseket, magvakat eszel, és kerülöd a nagyon feldolgozott ételeket, mint pl. cukor, olajok/zsírok, fehérliszt...

Én nem voltam ezen a diétán sose éhes, pedig elég nagy kalória deficitben voltam.

2018. máj. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Amikor elkezdtem fogyókúrázni, 105 kiló voltam. Azért választottam az igazi ketogén diétát,mert ez volt az egyetlen, amivel képes voltam leszokni a mérhetetlenül sok szénhidrátról és cukorról, amit korábban ettem, nekem semmilyen más módszer nem vált be. Szóval szigorúan tartottam a 20 gramm szénthidrátot (napi szinten, nem étkezésenként!) Semmi gyümölcs, semmi rejtett szénhidrát, csak napi 20 g zöldségből, plusz hús, hal, tojás, házi majonéz. Lement 5 hónap alatt 25 kiló. Addigra nyár lett, én meg szeretem a gyümölcsöt, úgyhogy átálltam low-carb-ra, azaz már nem 20 gramm a szénhidrát naponta, hanem olyan 50-60, főleg alma, szeder, eper, áfonya amit eszek, számomra a gyümölcs a desszert. Összesen 1,5 év alatt fogytam így 37 kilót, most 67 kiló vagyok. Ma már eszem olyan 1600-1700 kcalt naponta, de maradtam a low carbnál, és bár a klasszikus ketogén diétát abbahagytam, nem híztam eddig vissza. Viszont így a low carbbal azért már ugye a kalóriát is számolom. A ketogén diétával kezdetben a kalóriát nem néztem, úgyis fogytam. Nekem nagyon sokat segített, hogy leszokjak a számomra nagyon addiktív szénhidrátról.
2018. máj. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Ah, elveszett a hozzászólásom, na mindegy, leírom röviden.


A csík megbízhatatlan, ha nem cukorbeteg az ember. Csak azt látod rajta, hogy mennyi keton van a vizeletben. OK, a sötét szín mutatja a ketózist, de ha világos, akkor nem tudhatod, hogy mi van. Lehetsz mély ketózisban is, csak a szervezeted megtanulta hatékonyan használni a ketonokat, így nem dobálja el őket mérhető mennyiségben.

Napi 20 gramm ch alatt biztos lehetsz a ketózisban, nem kell csík. Alig van pár ember, akinek ez sok.


#3: Igen, sokaknak a sok ch, kevés zsír válik be. Éljenek úgy. Nekem és még sokaknak pedig a sok zsír, kevés ch az ideális, tartós napi 100gh ch fölött pedig szénhidrátmérgezést kapok, igen, van olyan és elég kellemetlen. Amikor nem érem el ezt, mert én elég kemény vagyok és nekem ez nehéz, akkor pedig enervált, nyomott vagyok a túlzott szénhidráttól. Napi 80g fölött garantáltan rosszabbul vagyok, kismilliószor teszteltem már. Ez olyan, mint a reggeli: sokezerszer reggeliztem és mindig nyomottá, éhessé tett. Sokezerszer nem reggeliztem és mindig jobban voltam. Ugyanez van a szénhidrátnál, mindig rosszul esik a sok. Elég egyértelmű a dolog, szóval maradok a kevés ch, semmi reggeli jól bevált párosnál.


Sokan nem ilyenek, csak fogyni akarnak vagy más egészségügyi okokból ketóznak, élvezik a plusz energiát, sokaknál eufória is van eleinte (ez nálam hiányzott) vagy világosabb agy (ez is). Mivel sok tapasztalat és cikk, kutatás van, meg is tehetik bátran. Ha nem bírják, mert egyénileg olyanok, majd szól a szervezetük, nem támogatom a ketó erőltetését, ha valaki nem érzi magát jól alatta.

2018. máj. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3 hete tartom a ketogen etrendet. Kesoi reggeli + vacsora, napkozben nem eszem. (Nem koplalaskent, csak siman nincs etvagyam) Egesz finomakat tudok kajalni szenhidrat nelkul is.

98.6-rol indultam, ma mertem es 91.5kg vagyok, tehat kb 7 kilot sikerult eddig leadnom.

2018. máj. 25. 00:49
 7/13 anonim válasza:
Szia, hogy állsz a diétával?
2018. jún. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia, rengeteg energiam van es a kozerzetem is jobb lett. A szules utani depi is szinte elmult.

89.9 a reggeli meresem, 300 gramm hianyzik az elso 10kg hoz!!

🎉🎉🤗🤗 Barcsak korabban tudtam volna a ketogen dietarol

2018. jún. 11. 00:16
 9/13 A kérdező kommentje:
nah, 88.9 akart az lenni
2018. jún. 11. 00:17
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Gratulálok! :) Nekem ugyanez volt a reakcióm, bár énnem fogytam, hogy miért nem mondta nekem senki, hogy ez ilyen jó? Más kérdés, hogy általában nem ketózok, csak simán szénhidrátszegényen eszem, de attól még rányomta a bélyegét az életemre s van hatása szénhidrátos időszakokban is.


Nem tudod, a zsíradaptáció megtörtént már? A diétát szigorúbban tartóknál ilyenkor már simán lehetséges, úgy tudom. Sokunknak az nagy vízválasztó, akkor is, ha a ketózis élből jobban esik.


Remélem, egészségesen fogysz s ez a nagy súlyvesztés részben víz, részben azért fér bele, mert nagy súlyról indultál... Ezt támasztja alá az, hogy az előző alkalom óta nem fogytál olyan durván, de azért príma tempóban ;)


Csak így tovább! De hogy csinálod, gyümölcsszezon van, nem vagy oda a gyümölcsökért vagy profin csak keveset eszel? Mert végülis megoldható, a málna pl. ketóban igen jó (ez a fő gyümölcsöm most).

2018. jún. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!