Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Tudnátok írni szénhidrátszegén...

Tudnátok írni szénhidrátszegény, lakto vegán ételeket írni ami finom is? 13/f

Figyelt kérdés
Már nagyon idegesít a "fókaháj" de nem tudom hogy fogyjak le...(170 cm,64 kg,mondták már ,hogy jó a magasságomhoz,de ennek ellenére mások is mondták már rám,hogy dagadt vagyok ...egyszer kipróbáltam a zabot is...de az ehetetlen volt...előre is köszi! 😁

2018. máj. 10. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Elöször is tisztázni kellene, hogy vegán vagy lakto, mert a kettö együtt nem megy.

A vegán semmiféle állati terméket nem fogyaszt, tehát semmiképpen nem fér bele a tej/tejtermék sem.


Szerintem a lakto-vegetáriánus/vega az, amire gondolsz.


De azt nem értem, miért akarsz kevés CH-t fogyasztani? Ugyanis a túl kevés CH-bevitel megakadályozza a zsír leépülését.

Emellett a magasságod/súlyod alapján nem fogynod kellene, hanem formásodnod, ezt pedig sporttal tudod elérni.


Azt meg végképp nem értem, ha CH-szegény étrendet akarsz, akkor miért zabot próbálsz enni?

2018. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
89%
^ mert csak 13 és azt se tudja miről beszél:'D
2018. máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Dehogy akadályozza meg a fogyást a kevés ch... Rengetegen így fogynak. Nekem máshogy nem is ment soha.


Nos, kérdező, tényleg egyértelműsítsd a dolgokat, jogos felvetéseket olvashattál itt. A zabot még megértem, hisz rengetegen esznek napi pár dekát csupán, ami bőven belefér a szénhidrátszegény diétába. A 150 grammosba minden belefér, max. nem rengeteg.

De azért sokan elkövetik azt a hibát, hogy szénhidrátszegény étrenden is a szénhidrátokra fókuszálnak, aztán csodálkoznak, hogy kicsi a keret.


Írd le, milyen is az étrended (bár valószínáleg lakto-vega) és mekkora a szénhidrátkereted s a hozzávetőleges kalóriakereted.


Dagadt tuti nem vagy, de felesleged simán lehet ilyen számokkal. Mennyit mozogsz és mit?


De olyat nem tudunk írni, ami "finom". Ez egyéni. Te utálod a zabot, mások szeretik. Én utálom, de bizonyos formában szeretem (de az nem lakto-vega, kizárólag tojással eszem meg ugyanis). Van, aki imádja a zöldségeket, van, aki a nagy részüket meg nem enné, még vegaként sem, ami azért szerencsétlen dolog.


Mindenesetre a szénhidrátszegény vegán ételekkel nehéz mellélőni itt. Rengeteg jó zöldségétel van, most soroljam őket? Ma dahlt főztem :) Sárgaborsófőzelék az alapja, ami kicsit sem szénhidrátszegény, viszont a dahlom lightosabb, plusz víz kerül bele, paradicsom és sült hagyma (ami megint szénhidrátdús, de nem kell bele sok), fűszerek... Namármost én alapból meg nem eszem a sárgaborsót, de ebben a formában remek. Ha nem szereted az indiai fűszereket, akkor viszont nem a te ételed (én sem szeretem akármelyik curry fűszert, de nyilván olyan van itthon, amit igen).

Mondanám a zöldségcurryt is, de ahhoz szinte kötelező a rizs és egyre szénhidrátosabb irányokba megyünk el. De azért bele lehet pakolni egy nem extrém szénhidrátszegény étrendbe s gondolom, lakto-vegaként nem nehezíted meg az életedet azzal. Ha igen, arra még vannak ötleteim, bár ilyen zsenge korban neccesebb az ilyesmi.


Hogyan ettél eddig és miért akarsz változtatni az alapétrendeden? Ez is fontos kérdés lehet...

2018. máj. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem a #$&+@ nem vagyok dagadt...
2018. máj. 11. 21:18
 5/5 anonim ***** válasza:

- sajt

- tejfölös túró

- kefír, natúr joghurt (lehet belőlük finom gyümölcsturmixot is csinálni)

- párolt vagy nyers zöldségek

- zöldséglevesek, főzelékek

2018. máj. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!