Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ahányszor elkezd egy lány...

Ahányszor elkezd egy lány diétázni, mindig meghal néhány csirke?

Figyelt kérdés
Avagy mit lehet enni csirkemell helyett? Mindenkinek ez a mantrája: sok zöldség, sok csirkemell, kevés gyümölcs. De aki nem szereti, nem vega, csak nem szereti, az mit egyen a “sok” zöldség mellé?
2018. máj. 13. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Máshogy is lehet. Nekem inkább kevés zöldség, minimális gyümölcs, semmi hús az alap hozzáállás, mert így tudok fogyni, de van olyan extra trükk, hogy igazából mindegy.


Én igazán szigorú diétában... Először is tojást eszem, néha sajtot. S mellé minimális zöldséget, utána pedig sütit vagy jégkrémet vagy csokis banánt, mert én ilyen. Általában sós mogyorót is. Néha pedig krumplis pogácsát (nem mindezek után, hanem főétkezésnek), de csak ritkán. De ha már a ch nem érdekel, akkor kicsit több zöldséget, imádom őket, csak fogyáshoz nekem hátrányosak a zöldségételek. De mindenképpen beiktatom őket néha, a fogyás rovására is.


Nem feltétlenül azon múlik, hogy mit eszel. Szerintem edd azt, ami jó, megfelelő tápanyagbevitelt okoz s nagyon szereted is. Plusz ami nem tesz túl éhessé. Ki kell tapasztalni.


Ehetsz a zöldséghez egy csomó dolgot. Bármilyen húst, túrót, sajtot, zöldségfasírtot, gombafasírtot, tócsnit vagy amit akarsz és amit megenged a diétád. Nekem a fentiek különféle okokból nem a legjobbak, ezért is eszem tojást. De néha belefér akármi, legfeljebb ügyelnem kell az összetételre vagy a mennyiségre (nemcsak magamnak főzök s van, hogy van egy szinte senkinek nem diétás étel, amiből én keveset eszem, de ez is jó kis élmény). Vagy pl. akkor eszem a zsírban sült fasírtot, amikor már 3 karcsú napom volt s kell egy erős, különben elszabadul a pokol. Bár a fasírt pont azon ételek közé tartozik, amik nekem jók sütőben sütve, kontrollált, kisebb zsírmennyiséggel.


VALAMI MÁST úgyis kell enned. Miből akarsz kalóriát bevinni? A csirke, zöldség, kevés gyümölcs nem ad közel sem eleget. Bőven van keret zsírosabb húsra és/vagy több szénhidrátra. Persze ha állati zsírt nem akarsz, akkor valami növényit vigyél be, mert egy kevéske zsír kell.

2018. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen sovány hús jó csirke helyett... Én pl gyakran eszem sovány marhadteaket, vagy szűzpecsenyét vagy karajszeleteket hirtelen kisütve. Kicsivel több benne a kalória, mint a csirkében, nem nem olyan borzalmasan sok.
2018. máj. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a csirkemell a fehérje forrás. Könnyen lecserélhető lazacra, tojásfehérjére, Sovány marhahúsra, tilápiára, tonhalra, sovány túróra, Cottage cheese-re, csicseriborsóra. Ha nem vagy intenzív szálkásításban vagy nem "fogyózol" keményen akkor a csirkecomb, pulyka és a sajtok is beleférhetnek de ilyenkor midig számolja a zsírral is.
2018. máj. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a zöldség nem csak köret lehet, mint a legtöbb húsevő tekint rá. Az meg hogy nem szabad sok gyümölcsöt enni, nem igaz. Nem a gyümölcsben lévő természetes cukortól híznak el az emberek, hanem a sok cukros üditőitaltól és édességtől.

Én mindig sok gyümölcsöt eszek, főleg ha le szeretnék adni pár kilót és inkább zsíros/olajos dolgokat nem eszek. Eddig még mindig sikerrel jártam.

Ha érdekel szívesen írok neked pár ötletet, hogy hogy lehet zöldségekből, gabonafélékből és hüvelyesekből laktató, de kalóriaszegény ételeket csinálni. :)

2018. máj. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van, aki simán fogy sok gyümölccsel, ahogy az előző is.

Van, akit akadályoz a sok gyümölcs, mint pl. engem. Sokunk csak éhes lesz tőle, így még többet eszik, mint a gyümölcs nélkül, a kalóriadeficit pedig lecsökken.

Nyilván egyénileg kell eldönteni, hogy nulla, kevés, sok vagy rengeteg gyümölcsöt együnk :) Ez utóbbi az igen aktív gyümölcsimádóknak lehet jó.


Elhízni a kalóriatöbblettől hízunk, cukor nem kell hozzá, de persze sokat "segít" az ilyesmi.

2018. máj. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Negyedik válaszoló ajánlatát örömmel elfogadnám, kérem szépen azokat a tippeket :)
2018. máj. 13. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!