Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért nem tudom levinni a...

Miért nem tudom levinni a szénhidrátot? A zsír mindig alacsony

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, 165 cm és 58 kg. Az volt az eredeti terv, hogy (körülbelül) 90 g fehérje, 80 g szénhidrát, 75 zsír. Ez eddig egyszer sem jött össze. A fehérjét nagyon nehezen, de összehozom, a szénhidrát mindig túlmegy, a zsír meg siralmasan alacsony, csoda, ha a 40 g-ot eléri.

Főként a szénhidrátot akartam csökkenteni, mert amúgy napi 130-140 g-ot ettem. Annál persze kevesebbet eszem, általában 100 körül van. A zsírt azért nem tudom csökkenteni, mert drágának tartom a tojást és egyebeket, és még drága a túró is, de arra rászánom a pénzt a fehérje miatt. Napi 1 tojást eszem a reggelihez teljes kiörlésű magos kenyérrel (40 g), egy kis tejföllel/túróval és paradicsommal. Ebédre kevés olajban sült hús (70-80 g) krumplival vagy rizzsel és uborkával. Uzsonnára: 25 g pudingpor, 2.5 dl tej, 150 g túró. Vacsorára hús zöldségekkel (ezt minden harmadik nap, mert amúgy a tej nem valami jó a diétához, inkább ezt eszem:) vagy kőrözött 40 g teljes kiőrlésű magos kenyérrel.


Engem sokkal jobban laktat a szénhidrát, mint a zsír és a fehérje, azoktól másfél órán belül éhes vagyok. De még a szénhidrát mellé is megiszok étkezés előtt és után fél-fél liter vizet, és így talán kibírom 4 órán át evés nélkül.


55 kg szeretnék lenni, leadni a zsírból és izmot fejleszteni. Nagy gond ez így?


2018. jún. 8. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Jelenleg mélyszegénységben élünk a párommal, heti 70 tojást eszünk. Nem drága. Jó, nem a legolcsóbb, de a fehérjeforrások ritkán azok és sok előnye van.

(A xilit/eritrit és a rengeteg holland kakaó a drága :) De ha kell, hát kell. Igyekszünk takarékoskodni az előbbivel.)


Nos. Tervezd meg a napod, akkor talán beleférsz a keretbe.

Ezek a makrók könnyűek...


A tojás miért csökkentené a zsírt? A kalóriája kétharmada abból jön...


Kenyér, rizs, krumpli - ne csodálkozz, ha sok a ch. Amikor én voltam 80 grammon, abba szinte csak a zöldség fért bele, az is nehezen. 10-20 gramm rizs azért befigyelhetett, de nyilván a szénhidrátbombákkal vigyázni kell, ha pedig gyümölcsszezon van, a zöldség és a gyümölcs már kiteszi a 80 grammot, nekem pedig olajos magvaim is vannak...

Persze bármi beférhet, de nagyon jól kell tervezni, ügyelni és olykor beáldozni valamit...


De ha a szénhidrát laktat, alapozz arra, a zsírt pedig tartsd a jelenlegi szinten, annyi is elég belőle. Engem egyáltalán nem laktatott a szénhidrát életem legutóbbi korszakáig, nekem logikus volt a csökkentés, sok embert laktat, de kevéssé, nekik is jó lehet, de neked? A laktatás miatt visszük le, nem azért, mert gond lenne a szénhidrátra alapozással.


Ha úgy sem laksz jól, akkor pedig a helyedben felvinném a kalóriát és többet mozognék (de ha azt nem tudom megoldani, akkor is inkább lassan fogynék, mint szenvedve).

90/100/40, ez 1200 kcal sincs, ez nagyon kevés étel... Valamit emelj szerintem, logikus, hogy a szénhidrátot. A fehérjére pedig nem kell rápörögni annyira, ha valamiért nehéz neked a bevitele. Nagyon jó kis érték a 90, biztonságosan magas, de már 75-80-nal is igen kicsi az esélye, hogy különösebb izmot veszíts. A túl kevés kalória jobban árthat az izmaidnak, bár nem tudom, a te szervezetednek mi a koplalós szint határa, nyilván nem 1200 kcal minden embernek, távolról sem.


Növényi fehérjékkel is besegíthetsz, nekem zöldborsófőzeléknél ügyelnem kell, nehogy elszálljon a fehérjebevitelem, nagyon szeretem, ráadásul tojással eszem...

2018. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

NEked kell megtalálni, hogy a te szervezetednek mi a megfelelö összetétel.


Én évekig szenvedtem a fogyással, az elöírt kevés CH-val próbálkoztam, de nem jutottam gyakorlatilag semmire.


Aztán egy életmódváltás után elkezdett lefelé menni a súlyom - a "titok" az állati élelmiszerek elhagyása volt, ami jóval kevesebb fehérjét eredményezett. A zsír mennyisége maradt kb 10-15 g körül, a CH felment 200 g fölé és meglepö módon a súlyom meg elindult lefelé.

Nem az izmaim tüntek el, ellenkezöleg sokkal jobban tudtok azóta izmokat is fejleszteni, csak a zsír csökken szemmel láthatóan.


NEKEM ez vált be, másnak valószínüleg más lenne az optimális - keresd meg a neked megfelelöt, és akkor neked is menni fog.

2018. jún. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Azért a kötelező zsírminimum durva csonkítása kifejezetten egészségtelen... Esszenciális tápanyag s nem pár gramm kell belőle.

Én növényi étrenden is kellően fehérjedúsan eszem, persze koncentrálok is rá, hiszen ez szükséges a megfelelő életműködéshez.

De a sok ch tényleg sokaknak bejön, butaság, hogy csak kevéssel lehetne fogyni s ez mindenkire áll. Nem is tudom, hogyan gondolják ezt egyesek.

2018. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 kg-ot kell leadnod? Azért kár magadat sanyargatnod szh megvonással. Ha nem mozogsz annyit, mint egy atléta, vissza is vehetsz a fehérjéből, a zsírból is, szh meg mehet több. Kevesebb kalória, több mozgás, és 3 kg-ot 2 hét alatt leadsz.
2018. jún. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!