Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ketogén diátában mikor lehet...

Ketogén diátában mikor lehet szénhidrát töltő napot tartani? Hányadik hét után?

Figyelt kérdés

2018. jún. 12. 00:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ember nem tart ilyet rendes ketogénben.


A ciklikus ketogénben van töltés, de az nem igazi ketogén, mert nem hagyod magad rendesen ketózisba kerülni s ott maradni. S ott sem értem, hogyan bírják ki a szénhidrátnapokat, az borzalmas (aki csinálja, az sem rajong érte, legalábbis az a pár ember, akitől olvastam, az így volt vele).


Ha abbahagyod a ketogén diétát, akkor óvatosan kell emelni a szénhidrátot, mert egy brutáél szénhidrátos naptól tipikusan pokolian lesz az ember, nem is csoda. A test szépen megtanulja, hogy a cukor az agyé. Aztán jön a halom cukor, a sejtek nem veszik fel és gond lesz. Egészséges szervezet azért lekezeli, de fáj. Legalábbis sok beszámolót olvastam és logikus is, én magam sosem próbálkoztam meg vele. Ketózis nélküli hirtelen szénhidrátemeléses kilengéskor (muszáj volt kipróbálnom pár hónap napi < 80g ch után) is prímán szénhidrátmérgezést kaptam, ketózisban elszállva nyilván még durvább lett volna.

Aki nyaralás idejére mindenképpen abba akarja hagyni, annak is mindig a fokozatos emelést s a nyaraláson is visszafogottságot ajánlanak, nem véletlenül.


Ha egy mód van rá, várd meg, hogy beüssön a zsíradaptáció (4-7 hét? szigorúbb stílusban gyorsabban megy, de lehet, hogy van egyéni faktor is), kivéve, ha valamiért nem szeretnéd. Szerintem szuper. Azután már finoman abbahagyhatod a ketót, ha valamiért akarod, de tényleg óvatosan, fokozatosan, hogy ne sokkold a szervezetedet.

2018. jún. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Dehogy akarom abbahagyni.

De figyelmeztettek, hogy a szervezetnek van ch igénye.

Vannak olyan biokémiai folyamatok amikben ch vesz részt.

ha kifogy a szervezet ch tartaléka akkor romlik a teljesítmény.

2018. jún. 14. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:

A szénhidrát nem esszzenciális tápanyag, azaz a test élelmi szénhidrátigénye nulla, ez nem titkolt tény.

Pont azért alakult ki így, mert túlságosan fontos a szervezetnek a cukor, baj lenne, ha bevitel nélkül leállna az agyunk egy napon belül. Sok persze nem kell ketózisban, úgy tudom, kb. 50 gramm a napi igény alapesetben. Az agy nagy része éppúgy elvan ketonokkal, mint a testi sejtek.


A nagyon kemény fizikai erőkifejtés viszont már más. Az ilyet végző emberektől még sosem olvastam, hogy egészen lent tartották volna a szénhidrátot. Megnövelik a szénhidrátbevitelt edzés előtt s ha hosszú az aktivitás (pl. egész napos, kemény biciklitúra, többezer kcal energiaigénnyel), akkor közben is. Ez zavarja a ketózist legkevésbé, mivel azonnal elhasználódik a szénhidrát s edzés után már újra ketózisban vagyunk. Ehhez sem kell rengeteg szénhidrát ám (rosszul is lennénk tőle), a kalóriák döntő többsége ilyenkor is zsírból jön.


Én legfeljebb csak súlyzózom a még nem nagy súlyaimmal, ahhoz nekem semmi szénhidrát nem kell, ahogy túrázáshoz és némi futáshoz, lassú biciklizéshez sem. Komolyabb vagy hosszabb erőkifejtéskor lesz majd érdekes és az olvasmányaim alapján nem fogok meglepődni, ha szénhidrát nélkül nem fogom bírni, ez a természetes.

2018. jún. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ismertem egy epilepsziás kislányt, aki azért volt ketogén diétán, mert ha cukorhoz jutott az agya, jöttek a rohamok.

Ő tényleg nagyon fáradékony volt, aluszékony, és sokszor lassan reagált.

Pedig egyem a szívét, évekig ketogén diétán volt...

2018. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hetednaponta 100-150g szénhidrát.

ezt mondta az orvos akivel beszéltem és szakértő.

de csak miután már teljesen átállt a szervezet ketóra.

ez kb 2-3 hónap amig szigorúan kell a 30g maxot tartani. Sőt az első 4 hétben 20g alatt érdemes maradni.


ez után már nem áll vissza ch üzemre 100-150g ch-tól és amint kimegy jön a keto.

2018. jún. 18. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!