Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogy tudnám kiküszöbölni?

Hogy tudnám kiküszöbölni?

Figyelt kérdés

Az van, hogy fogyókúrázok, mert versenyszerűem sportolok és 4 kg-nak kéne lemenni. Elhivatottságom van, mert ha bármi ötletetek van, azt elfogadom. Az a baj, hogy mindig melléeszek, mert ugye, hogy otthon ne nagyon tűnjön fel valamennyi ,,olyan" kaját is ennem kell. És hogy van-e ötletetek arra, hogy mi miatt nem kívánnám az édességet éa küszöbölném ki, hogy mellé eszek.

Segítségeteket előre is köszönöm💕



2018. jún. 21. 14:40
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy 160 cm-er vagyok és 45 kg és tudom, hogy így (nagyon) vékonynak hangzik, de a fenekemen és a combomon is van zsír (izom?(inkább))
2018. jún. 21. 14:44
 2/2 anonim válasza:

Így látatlanban tényleg nagyon kevésnek hangzik az a 45kg, de te tudod :)

A fogyókúrát egyáltalán nem javasolnám, mert nem fenntartható. A nevében is benne van, hogy kúra, tehát csinálod egy darabig, aztán amikor abbahagyod visszajön az összes kg. Szóval, ha nem egy konkrét napon kell könnyebbnek lenned, aztán tök mindegy, akkor inkább válts életmódot.

Írtad, hogy kell 'olyan' kaját is enned. Szerintem úgy nem fog menni. Az a tapasztalatom, hogy meg lehet ezt beszélni a családdal, el fogják fogadni, csak kell hogy lássák rajtad, hogy nem agyatlanul keveset eszel és mániákusan nézed a mérleget, hanem jobb minőségű, egészségesebb ételeket eszel, a csoki és a gumicukor helyett. (Mi már eljutottunk addig, hogy Anyukám is boldogan eszi a bulgurt párolt csirkével, szóval van remény :D)

Ha komolyan érdekel a téma ajánlom A sárga kapszula című könyvet, nem kifejezetten a fogyásról szól, de a versenysporthoz mindenképp hasznos.

Pár tippet is írok ami nekem bevált:

- igyál sok vizet

- ha megkívánsz valami édességet először igyál egy nagy pohár vizet, aztán gondolj rá mit ad az hogy megeszed és mit érhetsz el azzal ha nem

- cseréld le a nasikat egészségesre: magvak (pl mandula), korpás keksz, kölesgolyó, zöldség, gyümölcs

Van egy táblázat ami szerintem nagyon érdekes

[link]

Ha pl csokit kívánsz, akkor valsz magnéziumot szeretne bevinni a szervezeted. A magnéziumot pedig egészségesebb dolgokban is megtalálod, pl magvakban. A többi sort ugyanígy kell értelmezni. Őszintén én ebben nem hiszek 100%-osan, de neked hátha beválik.

2018. jún. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!