Szakaszos fogyás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem vagyok gyakorlott fogyókúrázó, ezért kérem a tanácsotokat. 2 hónapja kezdtem alacsony szénhidráttartalmú diétát. 80-ról indulva szépen csökkent a súlyom 73-ra. Ott megállt, és 3 hétig nem mozdult. Akkor egyik napról a másikra lett 71, a rá következő napon 70. Most több mint 2 hete tart a 70 kiló.

Tipikusan húst és zöldséget eszek, kevés gyümölcs a nasi.

Kalóriagurun vezetem, 1300-1500 kalóriát eszek egy nap. Csalóétkezés nincs. Kifejezett sport nincs, van helyette kertrendezés, lakásfelújítás, most épp festés-mázolás, szóval estére elfáradok rendesen.

Tájékozatlanságom miatt a makrók szerepét nem látom át, ezért leírom a kalóriaguru által számított két leginkább eltérőt az utóbbi 1 hónap alapján:

1642 kcal, 110 fehérje, 51 zsír, 78 ch.

1332 Kcal, 69 fehérje, 81 zsír, 39 ch.

A gyk-n nagyon sok kérdés van a megtorpanó fogyásra, a válaszok hogy több mozgás, kevesebb kalória, több kalória, kevesebb ch, több ch, stb, de nem tudom a saját esetemre értelmezni.

Kérlek mondjatok véleményt, hogy amit csinálok, az jó-e, normális-e ez a szakaszos fogyás, hogy tudnám beindítani (kell-e)? Célom egy normális életmód váltás, jó-e ez az út? Előre is köszönöm a segítő szándékot.


2018. júl. 21. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég normális, hogy nem fogysz egyenletesen, sokaknál van ez, de még több hetes stagnálás is valami okból. Ha havi szinten egész rendesen fogysz, ne foglalkozz vele.

2 hónap alatt -10 kiló parádés még akkor is, ha ebből 2 liter víz.


Ilyen makrókkal szerintem fogynod kell rendesen - s ahogy tapasztalod, teszed is. Ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani ;)

2018. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi baj, teljesen normális. :)

Amit tanácsolok: Ne görcsölj ennyire rá! Legyél egészséges, legyél boldog!

Az otthoni tevékenykedésen kívül ha belefér, esetleg esténként elmehetsz futni, vagy edzőterembe. Ha tényleg lelkiismeretesen csinálod az edzést az étrended mellé, nem lesz semmi probléma.

2018. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hetente érdemesebb mérni magad, akkor nem számít hogy éppen mekkorát toltál ki reggel, mennyit ittál, mennyit izzadtál.
2018. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2018. júl. 21. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!