Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kérlek írjatok nekem egyszerű,...

Kérlek írjatok nekem egyszerű, fogyózós, szénhidrátszegény kajákat reggelire, ebédre, vacsorára!?

Figyelt kérdés
Ilyen paradicsom, uborka, saláta dolgokat hagyjuk, mert már sajnos rájuk untam :(

2018. júl. 24. 13:43
 1/4 anonim válasza:

Nem tudom hány éves, kg, cm vagy és mennyi felesleggel, de ha tényleg fogyni akarsz ezeknek az adatoknak tudatában kell kiszámolnod mennyi kcalra van szükséged és összeállítanod egy megfelelő minőségi és arányú tápanyagokat tartalmazó étrendet.

Én pl 157 cm, 53 kg vagyok, kb 19es testzsírszázalékkal, amikor diétáztam 1300 kcalos étrendem volt.


Egészséges, diétába tökéletesen beilleszthető ételek : csirkemell, sovány húsok, halak, zsírszegény túró és sajt, tojás, különböző zöldségek, gyümölcsök (vigyázz hogy ne a magas keményítő- vagy cukortartalmúak közül válassz) teljeskiőrlésű búza /tönköly/zablisztből készült ételek és még sorolhatnám.

A lényeg hogy találd meg az egyensúlyt, mert az se jó ha teljesen kiiktatod a chkat az étrendedből.

2018. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kőrözött, rántotta (ezerféleképpen készíthető), omlett (szintén), tükörtojás, tonhalkrém, sonkakrém, zöldségturmix (ezerféle módon kombinálható), de egy almáspite, csokis muffin és tejbegríz is elkészíthető úgy, hogy a diétás étrendbe illő legyen. A lehetőségek tárháza kifogyhatatlan.

Én sokszor eszek egy kis kolbászt, szalonnát, vagy májkrémet is nyers zöldségekkel.

2018. júl. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja bocsi, csak a reggelit fejtettem ki.


A többi étkezésre is meg lehet találni a hagyományos kaják diétabarát verzióját.

Pl. nagyon jók a levesek. Húsleves, paradicsomleves, zöldségkrémleves, cukkinikrémleves (liszt, tejszín és ilyesmik nélkül), házi májgombóc leves, stb. 5-7 deci. Eltelít, kész egy ebéd.

Aztán lecsó, halak, párolt/sült zöldségekkel, csőben sült zöldség, zöldség, vagy húsfasírtok. Gombafej töltve mindenfélével.

Csak a fantáziád szabhat határt.

2018. júl. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én tojásételeket szoktam enni, de ha van rá elég szénhidrátkeretem, zöldségételeket is. Na jó, h van elég keret, akkor banánpalacsinta és kenyér is fut, ritkán eszem extrém szénhidrátszegényen.


Sosem érdekel a napszak, azt eszem, amit kedvem van, bizonyos tág keretek között.

2018. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!