Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Jól gondolkodom, ahhoz hogy...

Jól gondolkodom, ahhoz hogy fogyjak? 22/L

Figyelt kérdés

Ha jól tudom 1,5/2 gramm szénhidrát kell testsúlykilónként.

Én 90kg vagyok akkor 180g kb. De fogyni szeretnék, akkor leviszem 90-120g közé, mert azt hiszem az az ideális .

Előre köszönöm a választ!


2018. aug. 5. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy mennyi kell. Kinek mennyi. Nekem érdemes jóval alámenni, a zsírbevitelem úgyse lesz kevés, de van, aki 5 vagy akár 8 g/ttkg-mal is fogy, mert ledolgozza... Én nem vagyok sportos, de egyes aktívabb napokon azért megduplázódik a kalóriakeretem, ami eléggé módosítja a makróimat...


Van egy teljesen egyéni kalóriaigényed (amit eredetileg nem tudsz, de ki lehet tapasztalni s persze valami kósza kezdeti tipped is lehet). Ebből valamennyit leveszel (500-1000 kcal, vagy kevesebb, ha ez neked túl nehéz és roppant türelmes vagy), az a fogyáshoz tartozó kalóriakereted. Lejön a zsír, a fehérje s ami fennmarad, az a megfelelő szénhidrátmennyiséged, ha te a tipikus, száénhidrátos irányt választod s nem a zsírosat. Semmi nem garantálja, hogy ez köszönő viszonyban lesz a 1,5-2 g/ttkg-mal s persze lehet, hogy ma 1, holnap 3, mert többet edzel, ki tudja?

2018. aug. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én a helyedbe Nem szamolgatnek. 60kgt fogytam mindenféle szerek, táplálkozási tanácsadók, edzők segítsége nélkül. Kezdetben bőségesen elég ha lemondasz jó pár dologról. Én kezdetben visszavettem a cukrot, és a szénhidrátot, valamint tudatosabban kevesebbet ettem mint szoktam. Elkezdtem sétálni, és olvadtak a kilók lefelé. 30kg hamar lement, utána nyilván elkezdett be lassulni. Utána jön a teljes életmód vallatás, több sport, meg tudatosabb táplálkozás. Imádni fogod, csodálatos végig menni az úton, legalábbis én így éltem meg!
2018. aug. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem jól tudod. De ne is a szénhidráttal kalkulálj, hanem a kalóriával! Olyan 1500 kcal kellene neked naponta a fogyáshoz.
2018. aug. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek a második hozzászólóval. Én se számolgattam semmit, egyszerűen csak elkezdtem kevesebbet enni, főleg cukrot, kenyeret, ilyesmit, másrészt meg csak egy picivel többet mozogni, mint előtte. És fél év alatt simán leadtam 20 kilót (98 kg -> 78 kg, amúgy 180 cm, 32/F vagyok).
2018. aug. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Mindenféle sport nélkül 15 kgt fogytam 3 hónap alatt. A cukrot édesítőre cseréltem, szénhidrát csökkentett kenyeret ettem. Persze 1 héten 1 "bűnözés" belefért. Mindenből próbáld a legkevesebb szénhidrátot tartalmazót enni! 85 kgről kezdtem és 70re lement!
2018. aug. 6. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenféle sport nélkül 15 kgt fogytam 3 hónap alatt. "


Azért azt tegyük hozzá, hogy lehet sport nélkül is fogyni, csak nem érdemes. Hogy miért nem? Azért, mert ha le is fogysz, alaktalan, formátlan leszel, nem lesz izmod, márpedig az izmok adják a feszességet, a formát. Erősíts, tornázz.

2018. aug. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, ki mire esküszik.

Én se csak a szénhidrátokat számolnám, hanem a kalóriákat, de emelett a zsírt és a fehérjét is, mert azoknak is meg kell lennie.

Én is sport nélkül fogytam, anélkül, hogy külön a szénhidrátra nagyon oda kellett volna figyelni, az jött magától, hogy az ételekkel, amiket választottam, csökkent a szénhidrát is, de még így is meg volt a napi 200 g, és nem hátráltatta a fogyást.

Viszont ahogy fentebb írták, tényleg érdemes mellé a sportot is elkezdeni, mert végül vékony, de löttyedt leszel. Most én is elkezdtem kocogni, biciklizni, és már látom, hogy sokkal jobb, mint amikor csak simán lefogytam sport nélül, egyszerűen formásabb vagyok.

2018. aug. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért van, akinek kell számolni vagy nagyon odafigyelni. Simán jóval kevesebbet enni s elhagyni minden szénhidrátbombát vajmi kevés. Sokaknak bejön, az kiváló, de vannak kivételek.

Első körben azt tartom jónak, hogy az ember nem számol, az borzalmas, csak odafigyel, kísérletezik (de a fehérje legyen meg, aki nem tud bizonyosan elég fehérjét bevinni automatikusan, az inkább számolja)... Aztán ha az kevés, akkor számol vagy bekeményít. Bizonyos étrendeken számolás nélkül is világos, hogy az adott emberhez képest minimalizálva van a ch, a zsír vagy mindkettő. S van, akinél az étkezésszám van erős korrelációban a kalóriabevitellel s ha fogyni akar, kevesebb alkalommal eszik és automatikusan fogy (kár, hogy ez sokszor kicsit kényelmetlen, de van, akinek nincs más opciója, csak így tud fogyni. viszont sosem kell számolnia, s a számolás eleve nem segít neki soha semmit).

2018. aug. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!