Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Amennyire csak tudom ki...

Amennyire csak tudom ki akarom zárni a cukrot az életemből! Ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

1 hete voltam vérvételen és megint magasabb volt az éhgyomri vércukor értéken a kelleténél! Még éppen jó volt,"nem kaptam csillagot",de 2 éve kaptam rá ,így elküldték terheléses cukor vizsgálatra, ahol teljesen jó értékeket kaptam....Akkor az orvosom azt mondta,hogy enyhe inzulinrezisztenciám van, bevallom, akkor még nem foglalkoztam azzal,hogy oda kéne figyelni az étkezésemre...

Viszont most hogy ismét magasabb lett a cukrom , elhatároztam hogy oda fogok figyelni kicsit jobban..

Nyilván az első és legfontosabb lépés,hogy a nasizást kizárom az életemből..

Mivel menzán ebédelek,így ott nyilván nem tudok úgy odafigyelni a diétámra

1.Hogyan kezdjek neki?

2.Mi legyen a diétám alapja?

3.Mikre figyeljek oda?

4.Főként miket ehetek?

5.A gyümölcs tényleg rossz? Nagyon cukros?

6.Reggelire miket ehetek?

7.Joghurt, tejtermékek ilyenek jók?

8.Ha esetleg nasizást támadna kedvem mit egyek?

9.Mi legyen a mottóm?

10.Napi hányszor egyek és mennyit?Milyen arányban?

11.Egyéb jó tanács? :)


Nagyon szépen köszönöm előre is! Elnézést,ha idióták a kérdéseim,de nincs sajnos lehetőségem dietetikust felkeresni/csak egészségesen étkezni!

17/L



2018. aug. 31. 02:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és bocsi,de az egyik legfontosabb kérdés kimaradt:Jó ötlet ez egyáltalán,hogy (hirtelen )megpróbálom a cukrot kizárni az életemből?
2018. aug. 31. 02:19
 2/9 anonim ***** válasza:
6%

Teljesen kizárni nem tudod, és nem is szabad - az emberi szervezet szőlőcukorral működik, ez a sejtek energiaforrása. Ha teljesen kiiktatod az étrendedből, lezuhan a vércukrod, akár a kritikus szint alá. A cukor ugyanúgy eszenciális tápanyag, mint a fehérje vagy a vitaminok, egyszerűen csak mértéket kell tartani belőle. Túl kevéstől ugyanúgy megbetegszel, mint túl soktól.


De akkor jöjjenek a válaszok.

1: Először is ne egyből csökkentsd a minimumra a cukorbevitelt, hanem fokozatosan.

2: Ha a súlyod rendbe van, akkor a fehérjét, zsírokat stb. nem kell korlátoznod, csak a cukrot. Ha túlsúlyos vagy, akkor a zsíros ételeket, és az alkoholokat meg kell próbálnod kerülni (az italok igenis hizlalnak).

3: Semmi különösen extra odafigyelést igénylő dolog nincs, mivel nem vagy cukorbeteg. Elég, ha olyasmiket eszel-iszol, amik kevesebb cukrot tartalmaznak.

4: Nyilván édességet azt ne nagyon. Péksüteményt ehetsz, azzal hellyel-közzel fedezni tudod a szénhidrát-szükségletedet. Ha ideális a testsúlyod, ehetsz sülteket, hembörgört, sós gyorskaját, de gofrit, "fallajtot" azt ne.

5: A gyümölcsben gyümölcscukor (fruktóz) van, tehát nem répacukor,így nem is annyira vészes. Magába csak gyümölcsöt viszont ne egyél.

6: Reggelire nyugodtan ehetsz kenyeret, tojást, gyümölcsöt, édes péksüteményt, fornettit, croissantot azt inkább ne.

7: A joghurtokban, tejtermékekben laktóz van, azaz tejcukor. Napi 1-1 pohár tej vagy joghurt nem gáz, de ne vidd túlzásba, annál is inkább , mert a laktóz emésztése cinkesebb, mint a fruktózé.

8: Ha nassolni szeretnél, a sós dolgokat javaslom! Chips, sajtos-sós kuki, mogyesz, pisztácia, makuka, pattogatott kukorica.

9: Ezt neked kell tudnod :)

10: A napi háromszori étkezést tartsd meg bátran. Ha a testsúlyod az ideális alatt van, ehetsz napi ötször is, csak arra ügyelj, hogy a cukrot ne vidd túlzásba.

11: A mesterséges édesítőszereket kerüld el, sok közülük iszonyatosan lassan bomlik le, és ha a cukrot édesítővel akarod pótolni, úgy járhatsz, mint a kutya, aki belehal a csokoládéba. A csokiban a teobromin nevű vegyületet a kutyák szervezete bődületesen lassan bontja le, tehát önmagában nem mérgező, viszont felgyülemlik a szervezetben, és csúnya dolgokat művel. Ha mindenképp édesítőzni szeretnél, valami természetest válassz, pl. a nyírfacukrot...arról nem is szólva, hogy az íze is jobb, míg az aszpartámnak, szacharinnak olyan fos íze van, mintha fogkrémet kevertek volna novokainnal. Blöe.

2018. aug. 31. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én fokozatosan csökkentettem. A cukros üdítőket felhigítottam, aztán felváltottam vízre. Csokiból felét eszem meg ebédre, felét vacsira. (Volt ez 2 szelet csoki is régen/étkezés).

Tegnap pl szőlőt ettem, úgy megcsapott a cukrossága, hogy vedeltem rá a vizet.

Volt hogy vendégségbe pudingot ettünk, agyon volt cukrozva, meg sem bírtam enni, majdnem lefordultam tőle a székről. Így aztán sejtettem hogy nálunk eléggé minimálisra van fogva a cukorfogyasztás.

2018. aug. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen a válaszokat!!

Sokat segítettek!

2018. aug. 31. 11:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Kevesebb nasi de a cukrosoknak ha nagyon lemegy a cukruk is rosszul vannak.

Minimális cukor kell de inkább a stresszt kéne valahogy mellőzni mert a stressztől alakul ki a cukorbetegség főként

2018. aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A hozzáadott cukrot sok éve zártam ki az életemből (nem vagyok beteg meg semmi, úgyhogy alkalmilag eszem, de nagyon megválogatom, mikor éri meg. itthon soha nincs tömény cukor, kivéve decemberben méz formájában, a mézes sütik miatt).

Könnyű volt. Egyszerűen nem veszek olyan ételt, amiben hozzáadott cukor van :) Mivel a feldolgozott ételeket is kizártam, ez nem okozott semmi nehézséget.


A legtöbb kérdésed túl egyéni. Nem tudhatom, hogy te mennyire bírsz és akarsz pl. szénhidrátszegényen élni.

Tapasztaltam, hogy napi 80 gramm, 40 gramm és 20 gramm szénhidrát drasztikusan más étrendet követel meg tőlem. De neked persze nem kell ilyen alacsonyra menned, így neked belefér bármi, ami jólesik. Az IR-esek és a cukorbetegek sem egyformák, nem mindenki bírja ugyanazt az étrendet.


Nasi? Ha jól bírod, olajos mag s ha az neked nasinak minősül, akkor zöldség, esetleg gyümölcs. A bogyós gyümölcsök hajlamosak szénhidrátszegényebbek lenni, miközben annyira ízesek, hogy egy kevés is nagy élmény. Egy időben rendszeresen ettem napi 1-2 dkg fagyott málnát vagy meggyet, az még a 30-40 grammos keretembe is lazán belefért (igaz, a banán is). A szénhidráttartalom egy dolog, a másik a mennyiség, a szorzó az érdekesebb. Úgyhogy bármilyen gyümölcsöt ehetsz, de a nagyon cukrosakból kevesebbet.


Az étel elosztása egyéni. Lehet, hogy érzed, hogy mi a te stílusod. Biztosan van, akinél ez rugalmasabb, de ugye vannak emberek, akiknek hatalmas reggeli KELL, különben nem működnek jól. Vagy ugyanez este. A makrók is ilyenek, kinek mindegy, kinek nagyon fontos, hogy a ch és a zsír hogyan osztja fel az eléggé kötött fehérjemennyiség által hagyott kalóriát. IR és cukorbetegség esetén a szénhidrátot nem jó túl magasra vinni, így nagy kalóriakeretnél a zsír is sok, ami megint más étrendet jelent. Normál embernek azért napi 150 ch mellett nem kell nagyon zsírosan enni, de valószínűleg azért rendesen fér zsíros étel, pl. tojás vagy olajos mag.


A helyedben a jelenlegi étrendemet próbálnám alakítani. A hirtelen váltás megterhelő lehet s nagy változásoknál az ételek is átalakulnak, nekem volt időszakom, amikor a régi receptjeim nem működtek, újak még alig voltak... Bár te lehet, hogy ekkorát nem változtatsz, nem tudhatom.

2018. aug. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amit a 3. írt, arra számíthatsz, ha kizárod a cukrot, csökkented a szénhidrátot és telnek az évek :)

Egy fürt szőlő, egy tipikus cukrászdai süti vagy egy kis adag olcsó jégkrém (ami főleg cukros víz) már nekem is azonnali rosszullétet okozna. Lehet, hogy ez egyéni is, mert az én szervezetem élből rühelli a tömény vagy sok cukrot és esélyem sincs visszatérni arra a szintre? Passz. Mindenesetre aki elhagyja a cukrot, annak automatikusan le szokott csökkenni az édességigénye, akkor is, ha több kalóriát visz be hozzáadott cukormentes édességből, mint más ember általában mindenből. Elég durván édesszájú családban élek, a cukorelhagyás és szénhidrátcsökkentések inkább csak emelték az édességek arányát.

2018. aug. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a válaszokat!
2018. szept. 1. 02:11
 9/9 A kérdező kommentje:
Annyira sokat segítettek! Nagyon szépen köszönöm
2018. szept. 1. 02:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!