Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan lehetne tökéletes a...

Hogyan lehetne tökéletes a diétám? 19/L

Figyelt kérdés

Nos, az elejéről kezdeném.

4 éves korom óta ovo-lakto vegetáriánus vagyok. Mielőtt még bárki a szüleimet okolná, elárulom, hogy ez saját döntés volt. Születésem óta undorodom már pusztán a hús szagától és látványától.

Egy darabig még próbálták “lenyomni” a torkomon, de mivel minden ilyen alkalom minimum hányással végződött, belátták, hogy én genetikailag így vagyok bekódolva. Egyébként utólag kiderült, hogy allergiás vagyok a disznó és a marhahúsra, így ezért lehetett ez a dolog.

Nem mellesleg A vércsoportú vagyok, és kötve hiszem, hogy valaha ételként fogok tekinteni a húsra.

Anno vékony, de izmos kislány voltam. Akrobatikus tornáztam, néptáncoltam, aztán jött, a “nővé érés”: ami nálam konkrétan 10 éves koromban történt meg, de már 8-9 éves korom óta teljesen másnak éreztem magam, mint a többi kislány. Ekkor a testem rohamosan el kezdett változni. Egyre ducibbnak láttam magamat a táncterem tükrében a többiekhez képest, amit eleinte csak én vettem észre, de amikor már a szüleim és a kortársaim is szóvá tették ezt, akkor el kezdtem aggódni. Évről évre egyre többet mutatott a mérleg. Nem mellesleg alacsony is maradtam, elég korán kinőttem magam, így még látványosabb volt az előnytelen testalkatom. Az egész iskola gúnyolni kezdett, holott a tanulmányi és versenyeredményeimmel csak növeltem az intêzmény nívóját, és mindenkivel toleráns és kedves voltam.

Soha nem ettem sokat, de ebben az időben különösen szégyelltem bármi táplálékot úgy magamhoz venni, hogy akár egy ember is van a környezetemben. Naponta kétszer ettem, este és reggel, akkor is összesen egy lágy tojást és egy pohár kávét.

Ettől a botrányos étkezestől természetesen mégjobban el kezdett raktározni a szervezetem, és még gyorsabban híztam.


Aztán elkerültem gimibe. 10. osztály elején már majdnem elértem a 70 kilót, de akkor megvilágosodtam, és rátaláltam egy nagyon hatékony módszerre. Rájöttem, hogy több közeli rokonokhoz hasonlóan és is hiperglikémiás vagyok, és ha nem vigyázok, nekem is cukorbetegként kell leêlnem az egész életemet.

Sokkal nagyobb mennyiséget ettem, ugyanakkor csupa olyan ételt, amik nem emelik fel hirtelen a vércukorszintet.

Teljesen kiiktatták az étrendemből a búzalisztet, rizst, krumplit, és a cukrot (a cukorpótló “kamu” termékeket is).

Zöldségkrêmleveseket ettem, rengeteg rostot, növényi olajat, magokat, és naponta kétszer zöld teát ittam. Csupa alacsony glikémiás indexű ételre álltam rá.

Eleinte csak egy esélyt adtam a diétának, de meglepve tapasztaltam, hogy a mérleg egyre kevesebbet mutat, és majdnem sírtam örömömben.

Ezzel a módszerrel fogytam le egy év alatt közel 20 kilót, és nem folt vele semmi komplikáció.


Azonban a következő évben már jelentkeztek a problémák. A hajam elkezdett kihullani, a vasam kórosan alacsony lett (3, és 9-től lenne normális). Teljesen leépültem. Utána egy hatékony vaskészítménytől új erőre kaptam, és azóta már nincsenek ilyen problêmáim, viszont utána a reflux kopogtatott az ajtómon.


Aztán elérkezett az érettségi éve. Óriási stresszben êltem a mindennapjaimat, és bár ugyanolyan egészséges étrenden éltem, de nem tudtam úgy odafigyelni az agyagcserémre, és csak ebben az évben híztam 5 kilót. Utána nyáron számtalanszor próbálkoztam a bevált étrendemmel, amivel bár fogytam, de messze nem volt olyan hatékony, mint az elején, és egy pár hét után tragikus mértékben jelentkeztek a reflux tünetei. Az ilyen periódusaimban kénytelen vagyok egészségtelen ételeket enni, mert ilyenkor minden rostosabb dolog lenyelése nehéz és veszélyes is a savpára miatt.

Rengetegen mondták, hogy a zöld tea káros lehet a refluxos gyomornak, így ezt csalánteára cseréltem. Ennek sokkal brutálisabb volt a hatása, de éreztem, hogy a gyomrom ezt sem bírja.

Ez után egyik ismerősöm ajánlotta a maté teát... nem vált be, mert köztudott, hogy ez az éhségérzet ez gátolja, viszont miután hozzászokott a szervezetem, ugyanúgy leállt az anyagcserém.


Szóval...most nagyon tanácstalan vagyok. Az anyagcserém alapesetben kórosan alacsony, viszont amint próbálom felpörgetni, mindig megtalál a reflux.



2018. szept. 15. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Napi 2 tojással MINDENKI lefogy, hisz ez kemény koplalás s a negatív kalóriából nem lehet raktározni. Nem tudom, mi történhetett, de eléggé tönkretehetted magad, az biztos. Itt már egy jó orvos kellene, mi laikusok itt nem tudunk mit kezdeni a komoly egészségügyi s táplálkozási problémáiddal.
2018. szept. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

"Teljesen kiiktatták az étrendemből a búzalisztet, rizst, krumplit, és a cukrot (a cukorpótló “kamu” termékeket is)."

Remélem azt azért tudod hogy ezeket hívják alap élelmiszereknek. Ilyen táplálkozás mellett örülhetsz ha megéled a 25 éves kort úgy-ahogy egészségesen. Aztán majd szeded az ilyen olyan vitamint (el is kezdted, csak megjegyzem), meg gyógyszert. Megéri ez neked? Nemhogy lennél 70 kiló, de akkor egészséges lennél, meg persze sportra mit írtál? Azt hiszed majd a tornától, meg zumba meg pilátesztől lefogysz?

Azért vagy beteges meg azért van minden bajod, mert nem eszel rendesen, és persze majd a zöldségkrémlevestől hű de nagyon jól leszel. HÁT NEM.

2018. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző, dehogyis. Az én alap étrendemben sincsenek meg ezek és nagyon sokan évtizedekig esznek így és egészségtudatosságból. Nekem néha hedonizmusból beesnek ezek (kivéve a cukrot, azt rühellem és csak igen extra esetben, kényszerből eszem. talán egyszer kemény leszek és akkor sem), de tudom, hogy egészségesebb lenne nem nyúlni ezekhez.


Tápanyagok? Ja, mert liszt és főleg a csak kalóriát adó cukor aztán az egyetlen forrása egyes esszenciális tápanyagoknak :D Bőven jobb ételeket lehet enni.

2018. szept. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem derült ki a leírásodból, hogy jelenleg mit és kb. milyen arányban eszel. Mennyi ch, mennyi zsír, mennyi fehérje?

A napi 2 tojás + kávé eszetlenséggel nyilván tönkrevágtad az emésztésed, azt kizártnak tartom, hogy ilyen "étrend" mellett híztál.

A vashiány nem meglepő, ha csak növényeket ettél. Most is szedsz vasat?

Most hány kiló és cm vagy?

2018. szept. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!