Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kamionos életmód mellett...

Fengou kérdése:

Kamionos életmód mellett szeretnék szálkásítani. Az alábbi diéta megfelelő-e? Milyen módosítást javasoltok?

Figyelt kérdés

34 éves férfi vagyok, 88 kg, kb.13-15%-os testzsíral, endomorf."A" vércsopurtú.

Van sport múltam.

Naponta 13-15 órát dolgozok (9-10 órát ülök, ez vezetés) .Szinte semmi más mozgás nincs naponta.

Szerencsés esetben heti 2 vagy 3x1 órás súlyzós edzésre és heti 1 futásra van időm(kb 40 perc), de van, hogy csak hétvégén tudok egy keveset edzeni.


Egy ilyen diéta jó lehet-e?

Nem edzés napon:

1250-1350 kcal

200 g fehérje

15 g szénhidrát

40 g zsír


Edzés napon:

Hozzá jön 1adag protein turmix és 30 g szénhidrát.


Heti 1x csaló nap.


2018. nov. 14. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyi fehérje, de ha ettől laksz jól, talán nem túl megterhelő. De garantáltan felesleges ennyi.


Ha bírod, akkor jó neked, ennyit nem akármelyik vékony lányka bír, ez rohadt kevés kalória. Biztosan tudod, hogy többel nem éred el elég gyorsan a célod? Én akkor inkább lassabban fogynék, de én eleve kikészülnék ennyi kalóriával (nem lelkileg, eleve fizikailag nem bírom). Ha tényleg, igazán bírod, nem gyengülsz el és semmi, végülis a te dolgod, te tested, te érzéseid.


Azért érdekes, hogy ilyen adatokkal fogsz bele az erősen zsírszegény ketogén diétába. Nos, a kevés szénhidrát és a sok fehérje is segít a jóllakásban, így akár be is válhat, de ne várd, hogy bárki az áldását adja ezekre a makrókra, elég vadak. De láttam már vadabb dolgokat, így nem állítom, hogy neked rossz, csak óvatosságra intelek.


Sok sikert! A mozgás a szerencsés esetben megjárja, nem ideális, de az azért már valami. Rendes erősítő edzés muszáj, ha nagyjából meg akarod tartani az izmaidat, ezt nyilván te is tudod. De ha tempósan fogysz, az nem olyan sok idő, hogy igazán komoly legyen az izomvesztés, max. ha túl kicsi testzsírszázalék a célod, ami naturálban irreális az izom megtartásával.

2018. nov. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nėzzed st22 lacika youtube csatornáját. Kamionos,kamionos ėletmód videoi vannak. Sport, receptek ilyesmi.
2018. nov. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez marha drasztikus kalória mínusznak tűnik (88kg, 13-15bf%)

Inkább venném ki a csalónapot és ennék 1800-2000 körül (bár nem tudom, mennyi a TDEEd)

Val'szeg sokkal kevesebb izmot veszítenél.

Viszont #1, a szálkásításhoz általában sok fehérje szokott társulni, 2-2,5g/ttkg-t simál szoktak ajánlani a nattyknak.

2018. nov. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

mi az hogy nem tudsz edzeni? A hülye kifogásokat hanyagoljuk már ember... én 3 évig kamionoztam, 110 kilóról 86 ra lejöttem alatta, és minden nap tudtam edzeni, még ha 9-est is kellett kivenni 1 órát szakítottam az edzésre,ha esett a hó, ha az eső, ha -10 fok volt...+ fél óra a fürdés, aztán 1 sorozat és irány aludni. Futni teljesen felesleges, nem attól fogsz fogyni, hanem a nagy súlyos edzéstől.


1 napi kajám volt: reggel 100 g zabpehelyliszt fehérjeporral (~30g), napközben fél kiló csirkemell és 2 zacskó rizs. Ez kb 1500 kalória, ami nem baj egyáltalán, csak legyen 1 nap amikor jóval többet eszel, különben be fog lassulni az anyagcsere.


Az st22 lacikát meg el lehet felejteni, a futkosássával meg a hülye leveseivel szartse ér, aki tényleg le akar fogyni annak súlyzózás kell, és rendszeres edzés, nem az amit ő csinál.

2018. nov. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
amúgy tényleg felesleges ennyi fehérje, gondolom 2pofára eszed a fehérjeport, mert hogy 200 g fehérje és csak 1300 kcal össz... 1-1,5g / ZSÍRMENTES testsúly kellene, az meg alig a fele, szerintem... mellesleg a sok fehérje se jó, betegségek abból is tudnak szövődni
2018. nov. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5

[link]

"To account for inter-individual variability we propose the addition of two standard deviations to our estimate, yielding a dose of protein that would optimally stimulate MPS at intake of 0.4 g/kg/meal."

Ebben a meta analízisben is az általuk ajánlott fehérjemennyiség ~2g/ttkg (5 étkezés/nappal számolva - ami az alap)

2018. nov. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kicsit hosszú, de érdemes megnézni. + a kommenteknél szét van szedve témák szerint, oda lehet pörgetni, ami érdekel.

[link]

2018. nov. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
egyél csak ennyi fehérjét, aminek semmi értelme, én azt mondom amit TAPASZTALTAM... Ja, és fehérjeport se ittam az utóbbi 1 évben mert kibaxott felesleges hülyeség, de persze mindenhol azt írják milyen jó dolog, a sok marha meg beszopja, hát ez van, van aki a netet bújja és úgy okoskodik, mint te, én meg azt mondom amit át is éltem, és profitáltam. Döntsétek el melyik a jobb...
2018. nov. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ehm

Napi 200g fehérjét viszek be és fehérje port már isten tudja mióta nem ittam. Se fehérje szeletet... stb stb.

Amúgy igen. Szerintem is döntse el maga, hogy kinek hisz. Egy sok orvosi kutatást összegző meta-analízisnek vagy egy random ember anekdotális bizonyítékát egy névtelen oldalon.

2018. nov. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is mindenki...*

bizonyítékának*

2018. nov. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!