Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Milyen reggelit válasszak,...

Milyen reggelit válasszak, ami ad valamennyi energiát reggelre, de nem tartalmaz sok cukrot (sőt, kifejezetten keveset tartalmaz), és ami nem sok kilókalória?

Figyelt kérdés
Valami egészséges, tápláló reggelire gondoltam, ami alig tartalmaz cukrot, és amitől csökken az éhségérzetem. valamit amit könnyen be lehet szerezni. Először valami zabpehelyre gondoltam, de azt meg nem tudom, hogy mivel egyem. A tejet nem szeretem, nem tudom hogyan tudnám enni a zabpelyhet. Akármilyen ötletre kíváncsi vagyok, amiről tudjátok, hogy bevált.
2018. nov. 24. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ami energiát az, az a kilókalória!, azaz olyan nincs, amiben kevés kcal van és mégis energiadús, ugyanis a kcal az energia mértékegysége.

Olyan sok minden van, amiben nincs cukor, de szénhidrát igen, a legtöbb zöldségféle ez a kategória, meg a rizs, tészta, zab és egyéb gabonák. Energiát a szénhidrátok meg a zsírok adják.

A zabpelyhet lehet tej nélkül is készíteni, én vízzel szoktam leforrázni és (mérsékelten) megsózva fogyasztom mindenféle cukor, méz meg gyümölcsök nélkül.

Emellett a tojás, sajt, húsfélék is laktatóak, ha szereted ezeket és birod reggel.

2018. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Ez egyéni. Nekem kizárólag rengeteg szénhidrátszegény étel ad energiát, másnak kiscsillió kalória, mindegy miből s van, aki pár szem zabbal elvan, hogyan csinálja, nem tudom.

Nekem a reggeli totális kihagyása vált be, de ez én vagyok, aki nem jóllakott reggel, az egyen, azt, ami neki laktató, ízlik és jól passzol a diétájába. Nyilván egy hatalmas kalóriaigényű, szénhidrát- és zsírdúsan evő embernek jó eséllyel más a hozzáállása a reggelihez, mint egy átlagos fogyózónak.


Általánosan legjobban a fehérje laktat, csak annak a reggelire jutó része kevés kalória, kellhet mellé más is. A zöldséget nagyon ajánlom, de ha még kell valami, az lehet összetett szénhidrát és zsír is... Pl. elég tipikus és általában igen laktató étel a tojás, különféle formában, de persze túró, hús, sajt, növények is használhatók fehérjeforrásként.

2018. nov. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Zabpehely+víz mikróba 1 percre. Bele fahéj, reszelt alma, vagy banán. Nyami!
2018. nov. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem általában a meleg reggeli az, amit energiát ad és laktat. Pl. tükörtojás mikróban, olaj nélkül, egy darab kápia paprika, egy szelet rozskenyér a kedvencem.
2018. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!