Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ketogén diétához szeretnék...

Ketogén diétához szeretnék kis segítségét kérni, az Étrendet összeállításához. Valaki ért az ilyenekhez?

Figyelt kérdés

2018. nov. 25. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Keress a lakóhelyeden dietetikus szakembert.(NE Lampertné a boltos...stb legyen a tanácsadó.(AKA itt valaki)

2018. nov. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Sokféle ketogén étrend van. Szerintem simán összeállíthatod a sajátodat (mint én tettem, mondjuk én képtelen vagyok a tipikus irányokat követni a táplálkozásban :D), bizonytalanság esetén vannak ketós fórumok, ahol tapasztalt és hozzáértő emberek is sűrűn előfordulnak. Magyart nem tudok, annyira azért nem gyakori étrend ez nálunk.


Vagy kósza tippeket mondhatok én is, de ahhoz infó kell és ez csak egy laza kiindulópontot adhat, már ha nem esel túl távol az ismereteimtől (mert az én ketómtól valószínűleg igen).

2018. nov. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
8%
Nem ajanlom a ketogen dietat, lehet hatasos, viszon eleg szar rola vissza allni.
2018. nov. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sosem okozott semmi gondot a visszaállás, persze nem is toltam ezerrel a cukrot a ketó másnapján (sokan teszik ám), az teljesen logikus, hogy üt.

De persze van, akinek eleve nem működik a ketó, sokfélék vagyunk.

2018. nov. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az én étrendem, amikor csináltam:

Reggeli: két tojásból rántotta sült kolbásszal, hagymával, paprikával vagy két főtt tojás 10 dkg jó minőségű felvágottal vagy 10 dkg jó minőségű felvágott

Ebéd: húsleves zöldségekkel, főleg borsóval, némi répával, gyökérrel, valamilyen hús zöldségkörettel vagy egész kevés krumplival

Vacsora: túró tejföllel, pár szelet szalámival vagy 2 virsli

Minden nap belefért két szelet csoki is.


Én 25-30g CH-val kezdtem, és kísérletezgettem, nekem mennyi fér bele, fel tudtam menni 40-45g-ig, feltéve, ha egy étkezésre nem ettem 30g CH-nál többet. Nem voltam éhes és nem híztam vissza.

Néha ettem olyasmit is, hogy Bolognai spagetti tésztával, persze kb. fordított arányban volt a hús meg a tészta, mint általában:) Meg belefért egy kis darab májas hurka is. Fontos, hogy ne legyen a dolog egysíkú, variáld - és a ha minimális mennyiségben is, de csempészd bele, amit nagyon szeretsz!

2018. nov. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Ez utóbbival egyetértek, s valóban nincs tiltólista, bár a tészta nekem már nagyon merész... Én mazsolás répatorta fölé nem mentem s az is ch csökkentett volt s csak egyszer, egyszerűen nem érdemes erre elvernem a keretemet, rengeteg príma extrém szénhidrátszegény édesség van.

Ha kicsit is hedonista vagy, elég fontos, hogy ami nélkül nehezen vagy meg, az maradjon az étrendedben, ha apró mennyiségben is.

Sokunk bőven az elég általános, szinte mindenkinek ketózist hozó napi 20 gramm szénhidrát fölé mehet, én magam sosem ketóznék, ha ilyen szinten kéne lennem, épp elég áldozat volt a zöldségételeim beáldozása (eszem őket ketóban is, de inkább csak kóstolás szintjén és inkább maradok némi nyers zöldségnél. ennél több is férhet annak, akinek szinte csak a zöldség adja a szénhidrátot).


Sok ketózó egyben időszakos böjtölő is, a kevés szénhidrát tartósabban szokott laktatni, de nyilván ez egyéni. Sokunknak a kevés étkezés hozza el a sikert, nem önmagában a ketogén diéta.

2018. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
2018. nov. 26. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
KETO dieta 75% zsir,20% feherje 5%szenhidrat
2018. nov. 26. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Ez azt jelenti, hogy kb. 5% szénhidrát (maximum 20-...de ha van mar tapasztalatod akkor 50 gramm is mehet/ nap), 20% fehérje és 75% egészséges zsír az arán
2018. nov. 26. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

[link]

csoport

2018. nov. 26. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!