Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan tudnék hasból fogyni?...

Hogyan tudnék hasból fogyni? Nektek mi vált be? (olvass tovább)

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok, 178cm, 78kg, vékony a karom/lábam, a hasam alapján meg kb 4 hónapos terhes vagyok...

Tudom, hogy célzott fogyás nem létezik, viszont célzottan csak hasra (mellkastól lefelé) hízok, így jó lenne valami megoldást találni a körméretem csökkentésére/egyenletes elosztására.

Nem vagyok túlsúlyos, mégis viszonylag nagy a hasam, ezen felül még ülőmunkát is végzek, ami nem javít a helyzeten.

Amikor 2 éve 15 kilóval kevesebb voltam, akkor sem volt számottevően kisebb, minden más testrészemen viszont meglátszott.

Étkezésem viszonylag egészséges (napi 3x vegyes étrend, semmit nem viszek túlzásba), nassolni nem szoktam, inni csak vizet (időnként tej), zéró körüli alkohol, sör egyáltalán nem, és szerintem nem fogyasztok túlzottan szénhidrátot sem, bár az életmódom elég mozgásszegény.

Szóval, mit tudnátok erre javasolni, hogy a következő, pl. -10kg a hasamon is látszódjon? Nektek mi az, ami tutira bevált?

Nem gondolnám, hogy 68kg-nál kevesebbnek kéne lennem, viszont, mivel már voltam annál is kevesebb, így nem tudom, mit reméljek.


Szívesen csinálok bármit (hosszú távon is), csak tudjam, hogy az előbb-utóbb azt fogja eredményezni, amit akarok, mert nem szeretem céltalanul kínozni magamat :P (korábban heti 2x jártam 4 hónapig durván kimerítő tornára, de az erőnlétemen kívül semmi nem változott, és ez elvette a kedvemet)


Válaszokat előre is köszönöm, ne kíméljetek a "csodaszerektől"!! :D



2019. jan. 6. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia

En elso korben megnezetnem belgyogyasszal!! Van nehany betegseg ami nem sulyos de ezt a nagy hasat okozza!!!

Egyebkent 5 etkezes kell hogy porogjon az anyagcsere! Azaz uzsonna es tizorai is kell, csak 20-30 gramm olajos mag is eleg meg gyumolcs!

Igyal 3 liter vizet mert az is “kimossa” a szervezeted


Edzesnek meg plankeket csinalj, heti haromszor a kovetkezoket:

1. Plank szabalyosan 3x30 masodpercig kesobb lehet a z idot es ismetlest novelni

2. Plank alkat tamaszban a terded meg felvaltva behuzod az alladhoz ismetles ugyanaz mint fentebb

3. Plank oldalso tamaszban ismetles ugyanaz

4. Negyutemu fekvotamasz 4x25 kesobb novelheto

5. Gugolas pucsitva, behuzott megfeszitett hassal 4x10 kesobb sulyzoval es emelt ismetlesszammal


Ezzel nyarra mar jelentos valtozast fogsz elerbi csak ne add fel harom het utan mert meg nem fogsz latni valtozast!

Csinalj egy fotot most majd egy honap mulva megint ugyanott ugyanabbol anszogbol plusz mertd meg centivel a hasad most es egy honap mulva. Minimum 3 kg es 3 cm minusz lesz!

2019. jan. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kcal számlálást ajánlom neked.

Azzal lehet fogyni, jól egészségesen, de mondjuk nem olyan gyorsan

2019. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: jártam már korábban más miatt belgyógyásznál/vérvételen, akkor az enyhe savtúltengésen kívül nem talált mást, de az azóta meg is szűnt. A problémám kialakulását szimplán testalkat+sok ülés+kevés mozgásra szorítanám le, de leginkább sok ülésre.

A javaslatokat feljegyeztem, köszi, még várok továbbiakra :) Egyelőre két teljesen különböző érkezett, így nem nagyon tudok mérlegelni.


#2: ha csak a kalóriaszámlálás nem izzaszt, akkor számomra nem látom értelmét :/ Már csak azért sem, mert elvileg az alapanyagcsere értékem 2254kcal, de meg merném kockáztatni, hogy a napi átlag bevitelem legfeljebb súrolni szokta ezt az értéket azáltal, hogy annyit eszek, hogy ne maradjak éhes (reggeli 1db sonkás zsemle, ebéd menzamenü, uzsonna/vacsora valamilyen normál adagú főétel).

Szóval önmagában a koplalást valahogy nem tartom ésszerűnek, hacsak nem súlycsökkentésről lenne szó, de ezt az egészet máshonnan közelíteném meg: én inkább súlyelosztásról beszélnék, mert a 78kg azért szerintem nem vészesen sok.


A válaszokat köszönöm!


Hallottam már egyébként a reg-enor kúráról is, csak annyi minden van, amivel próbálkozhatnék, hogy mire megtalálnám a megfelelőt, addigra úgy vagyok, hogy szarok bele (mint ahogy azt pár hónapja is tettem). Ezért szeretnék valakitől egy olyat hallani, hogy "na, nekem tök ugyanez volt a problémám, és EZ segített rajtam X hónap/év után".

2019. jan. 7. 07:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen rossz az etkezesed... sonkas zsemle ertem de jobb lenne teljes kiorlesu kenyerrelnes zoldseggel a sonka maradhat

Ebedre a menza menu nem mindegy hogy mi...

Teszta es rantott dolgok csak ritkannmax heti 1 szer legyenek.

Rizs, bulglur, parilt zoldseg, natur csirkemell mehet

Vacsorara semmikepp nem jo egy foetel...

Es ahogy emlitettem kell a tizorai es uzsonna csak keves gyumolcs es magok

2019. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4: főétkezés során nagyjából bármit belém lehet tömni, de reggelire hányingerem van a kenyértől, főleg a teljes kiőrlésűtől :D Szóval étkezések terén szerintem ez az egy az, amin képtelen vagyok változtatni.

A menza menü áll egy nagyjából minden nap azonos levesből, meg egy féladag (változatos) főételből, ami szintén bármi lehet, mert azzal nem fogok jóllakni. Ezért van az, hogy ha délben ezt elfogyasztom, utána 4-5 körül eszek otthon egy normális kaját, és ezzel be is fejeztem a napra. Úgy tudom, hogy lefekvés előtt 3-4 órával ajánlott utoljára enni, és ez bőven belefér.

Meg egyébként ezek olyan dolgok, hogy ha az ember otthon van, akkor azt csinál, amit akar, úgy, ahogy akarja, de munkahelyen nem könnyű kivitelezni ezt, hogy mikor, mit eszek, mert pl. lehetőségem sincs tízóraizni, és a reggeli is futtában megy be. (Egyedül az ebédet tudnám szabályozni, hogy menza kaja helyett egészségesebben étkezzek.)

És mivel tudomásom szerint nem sok a kalóriabevitelem, viszont mozgásszegény az életvitelem, így fogyás terén az étrendem megváltoztatása helyett elsősorban a sportra fektetném a hangsúlyt.

2019. jan. 8. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!