Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hosszú távon lehet káros egy...

Hosszú távon lehet káros egy erősen fehérjegazdag étrend?

Figyelt kérdés
60 % fehérje, 25 % zsír, 15 % szénhidrát

2019. ápr. 24. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet káros. Nincs semmi értelme ennyire eltolni a fehérje irányába az arányokat.
2019. ápr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1-es: Biztos, hogy az őseink ennyi szénhidrátot fogyasztottak? Én amúgy nem tudok annyit megenni, amennyit ajánlanak (55 %, ha jól rémlik), ez igazából a kenyér és tészta alapú étrend.

Én viszont sosem igazán kívántam sem a kenyeret, sem a tésztát, édességeket pláne nem. Az én étrendem rengeteg hús és tojás, sok zöldséggel, kevés rizs vagy krumpli.

2019. ápr. 24. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

A zöldségek nagy része tele van szénhidráttal. Az öseink föleg növényeket ettek - amik sok CH-t és vaalamennyi zsiradékot tartalmaztak -, és csak igen kevés húsfélét, azaz a fehérje mennyisége igen alacsony volt.

Ha ilyen szinten fogyasztasz fehérjét, akkor nagy esélyed van arra, hogy a veséd tönkremegy, illetve az érrendszernek sem tesz jót.

Nem kenyeret kell enni, hanem naygrészt növényeket, zöldségeket, gyümölcsöket.

2019. ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az őseink az állatoknak minden ehető részét megették, a zsíros részekkel, belsőségekkel, bőrével (már ha az ehető) együtt. Nem válogathattak, nyilván azt ették, amit tudtak, hogy életben maradjanak. A környezeti adottságok erősen befolyásolták, hogy mennyi növényi és mennyi állati eredetű táplálékhoz jutottak, ebben nagy eltérések lehettek. A sok húst evő természeti népek (pl. egyes amerikai indiánok) a leírások szerint kerülték a sovány húsokat (pl. nyúl), mivel ha nem ettek elég zsírt is a hús mellé, az akár halálos is lehetett (ld. rabbit starvation, tünetei: hasmenés, fejfájás, rosszullét).

Vegyes étrenden szerintem felesleges ilyen sok fehérjét enni, de a százalékos számítást nem tartom annyira használhatónak. Testsúlykilogrammonként 1-1,5 g fehérje is elég, mellé ehetsz több szénhidrátot vagy zsírt, ami jólesik.

[link]

2019. ápr. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ki kéne szàmolnod. 1,5 illetve 2 gramm fehérje testsúlykilónként még teljesen belefér. nem kàros.:) De ha a kajàdból 60% annyi akkor tuti hogy sokat eszel. edzésel lehet kompenzàlni de van amikor màr azzal se. Pl attól hogy valaki túltolja a fehérjét, nem szed fel gyorsabban izmot:)
2019. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!