Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrátszegény étkezéssel...

Szénhidrátszegény étkezéssel kapcsolatos tanácsra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Bocsi, a hül.yén megfogalmazott kérdésért! És bocsi előre is, ha egy kicsit kuszára sikerült. Kicsit hosszú lett, köszönöm annak, aki végig olvassa, és tanácsot ad


Sziasztok!


Kb. egy hónapja, elkezdtem lecserélni/elhagyni a cukrot, és a finom lisztet, tésztát, rizst és egyebet. Pl: Sült krumpli helyett, hasábra vágott, sütőben, zsírpapíron olajban megforgatott zellergyökeret eszem.

Levest, és a főzeléket, már csak rántás nélkül készítem.

Csokoládéból: Napi 1 kocka 85-95%-os étcsoki. Persze nem minden nap. Nagyjából ez a nasim is, + a dió, néha mogyoró, és a napi egy alma a savanyú fajtából.

A kenyér csak tk. kenyér (az energia felhasználástól függően) max 4 kocka. A minimum eddig 1 db.

Korpovit keksz napi 5-6 db, általában vacsora utáni + étkezéshez, lefekvés előtt, vagy reggeli, tízórai.

Halat rendszeresen heti kétszer fogyasztok.

Heti többszöri alkalommal, (húsokhoz) párolt (al dente) zöldbabot, brokkolival kb 5 dgk kukoricával, de ez utóbbit általában kihagyom, mert nem nagyon bírom már az édes ízt.

Illetve többször savanyú káposzta a köret. De C-vitamin pótláshoz, csak magában is eszem savanyú káposztát.

Mindennapos a paradicsom, kígyóuborka, étkezési paprika, hegyeserős paprika, hagyma, zöldsaláta, répa, retek.

Húsleves sok zöldséggel, ritkábban tarkabab levest is eszem.


És napi szintű a tojás nálam, általában reggelire.

Felvágottak: pulyka, csirke-mell sonka, karaj

Keményebb sajtok.

Ritkán kefir.


Általában 60-80 a napi Ch-m, de vannak napok, mint a tegnapi, hogy csak 20 körül sikerült bevinnem.

Én így elég jól érzem magam, nem nagyon szeretnék ennél több ch-át bevinni. Boldog vagyok, hogy ennyire letudtam szokni. Nem volt egyszerű( A korábbi étkezéseim, úgy néztek ki, hogy húst alig ettem, szénhidrát volt szénhidráttal, tészta-tésztával... + a péksütemények, és rengeteg gyümölcs) Viszont most olvastam a csontritkulásról, mint mellékhatásról, és nagyon megijedtem. 45 éves nő vagyok, és az azért nem hiányozna, főleg, mivel gerinc problémám is van, főként ezért is kezdtem az életmódváltásba, hogy jó pár kilótól megszabaduljak. Mit tanácsoltok, Hogy a kalciumot pótolni tudjam? Amit naponta megiszok az egy Calcium-D Sandoz pezsgőtabletta.

Lehetséges egyáltalán ennyi Ch-mellett, hogy ne ürüljön ki a kalcium vizelettel? Most kicsit megijedtem, hogy most meg átestem a ló túlsó oldalára.

Köszi előre is!


2019. máj. 7. 06:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A sajtban nagyon sok kalcium van, egyáltalán nem biztos, hogy szükséged van pótlásra. Mellette ehetsz gombát, mandulát, zöld leveles zöldségeket, mákot is. Ha aggódsz a csontritkulás miatt, szedj D3 és K2 vitamint, hogy a kalcium be is tudjon épülni, illetve figyelj oda a magnéziumbeviteledre is.
2019. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2019. máj. 7. 11:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak megjegyezném, hogy a hiedelemmel ellentétben, nem erősíti a feleslegben bevitt kalcium a csontokat (ahogy a fehérjétől se izmosodik valaki, ha nem edz mellé). A csontsűrűséget csak mozgással lehet növelni, a felesleges ásványi anyagok kiürülnek a szervezetből.
2019. máj. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem igazán látok problémát abban kajában amit leírtál, ha eszel elég zsírt:) Ha napi szinten eszel pl sajtot, semmi bajod nem lesz. Ahogy az első írta.

Bár picikét nekem, (ne haragudj) uncsinak tűnik a dolog. Gomba? Többi zöldségféle? Krumplit se kell feltétlen elhagyni, én pl 2 hetente egyszer eszek:), ahogy tésztát is ugyanígy, csak nem fehér lisztből hanem durumtésztát. Plusz mehetne többféle mag is. Mandula, kesudió, napraforgómag, tökmag. Én amúgy 80-85 gramm cht szoktam általában enni, de a keretem az igazából 95 gramm.

2019. máj. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-asnak igaza van, a mozgás is nagyon fontos. 1-es
2019. máj. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mikrotápanyagok nagyon fontosak. Naponta vitamin, omega 3, B, kálcium magnézium, D vitamin.
2019. jún. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!