Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » LCHF diétába illeszthető,...

LCHF diétába illeszthető, kipróbált reggeli, ebéd, vacsora receptek?

Figyelt kérdés
75-90 gramm közötti szénhidrátot ennék egy nap, sajnos ha sok zsírt eszem, CH nélkül rosszul vagyok, émelygek és megy a hasam. Szóval nem gond, ha tartalmaz az étel némi szénhidrátot is. Igazából olyan recepteket várnék, amiket kipróbáltatok és túlmutat a "lecsón kenyér nélkül" dolgon. Szeretnék változatosan enni. Köszönöm szépen előre is.

2019. júl. 22. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Leírom egy napomat, hátha segít:

Reggeli: 2 szelet aldis ch csökkentett kenyér, 1 m es tojás muffinsütőben sütve és egy szelet light sajból szendvics. (kb 40 g kenyér van benne, amiben 3g ch. Ha éhesebb vagyok vagy nagyon kívánom a tojást, akkor 2 tojást sütök és tető nélküli szendvicsből 2-t eszek.

Tízórai: Ribizli vagy banán / Túró rudi

Ebéd: Csirke vagy zablisztből palacsinta, vagy zabása attól függően, hogy mikor megyek edzeni és milyen hosszú lesz ( mondjuk a zabkását nem ajánlom, nagyon sok ch van benne, én is csak akkor eszek ha utána 2-3 órás edzés jön.)

Uzsonna: 1-2 szelet light sajt vagy túró rudi (ha tízóraira nem azt ettem) vagy fehérje, ha edzés után vagyok.

Vacsora: Általában valamilyen hal, ma tintahal lesz, de pisztrángot is gyakran eszek.

2019. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Neked ez mennyi CH/nap?

Én zabkását simán eszek edzés előtt két órával. Valamit ennem kell, mert akkor elszédülök, de ha túl nehezet eszem (pl. tojást), akkor meg visszajön a kaja a torkomig.

2019. júl. 22. 13:31
 3/9 anonim ***** válasza:

60-80 között igyekszem maradni (mondjuk nekem jár hozzá egy pm alulműködés), hétvégén vagy verseny előtti nap ez borul persze.

Velem már többször is volt, hogy elmentem reggel egy rántottával edzeni, futni és szédültem, teljesen elgyengültem úgyhogy muszáj a ch edzés előtt. :)

2019. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem bírod az alacsony CH-t, akkor érdemesebb lenne inkább lassú és közepes felszívódásúval megemelni a bevitelt. Nem mindenkinek egészséges az alacsony szint, nekem se szabad sok zsírt ennem, mert az epém nem bírja.
2019. júl. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én igazàból a fűszerezésen variàlok főleg, semmi extra de nekem nem gond a kevés szénhidràt, több fehérje és több zsír. Reggeli tojàs sajt , néha sonka, hagyma, ebéd màr vàltozatosabb- heti hatszor pàrolt zöldség/ sült zöldség/, salàtàk hússal, alkalom adtàn hüvelyesek is, vacsi ch csökkentett kenyér szalàmi sajt nyers zöldségek.

Ha nem bírod a kevés ch- t akkor emeld. Nem mindenkinek való ugyanaz az étrend. Én pl ezzel sokkal jobban érzem magam mint sok szénhidràttal. Ha neked nem jó, vàltoztatni kell.

2019. júl. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, most emelném 30-ról 75-re a CH-t, mert hasmenést kapok a sok fehérjétől meg zsírtól. Pl. a reggeli tojásrántotta mellé mit lehet enni szénhidrátnak a zsemle helyett?
2019. júl. 22. 16:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ch nélkül eszem de ha teszel bele pl minimàlis zabpelyhet lehet jó lessz úgy, vagy ch csökkentett kedvezőbb glikémiàs indexű kenyérből egy szeletet. 30 ch nagyon kevéske, nem sok mindenki tudja tartani. Ha fogyni szeretnél nem kell feltétlen ketogénszintre menni, hatàsos az is ha tartósan leviszed ilyen 80-90 körülire a cht, de legalàbb 100 g alà.. De majd csak kitapasztalod lassan:)
2019. júl. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Zabpehely, jó ötlet. Ebédet, hétvégi kaját magatoknak készítitek? Miket szoktatok?
2019. júl. 22. 17:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Én magamnak csinàlom a kajàt igen. Mint írtam, hétköznap az ebédem csak zöldség hús. Ez a legegyszerűbb nekem. Szombatonként van egy ch gazdagabb napom de csak tartalmilag. Mennyiségre nem eszem sokat akkor sem. A magam részéről a tésztàt és a krumplit szeretem. Egyik héten tésztàs kajàt màsik héten krumplisat eszem. Pl spagetti, sertéspörkölt/marha pörkölt/ csirkepörkölt zöldséges tésztàval, carbonara, szezàmmagos zöldfűszeres szójaszószos sült tészta pulykàval, gombaszószos tészta, zöldséges sajtos yoghurtos rakottkrumpli, sült krumpli, paprikàskrumpli, metélőhagymàs tejszínes krumplipüré csirkecomb, ilyenek:)

De én imàdom a zöldséges hétköznapokat is hússal. Csak az étrendemet tartom szàmolgatni sem szoktam màr egy ideje, nem szükséges. Amúgy 18 kgt dobtam le eddig, és egy percet se éheztem:)))

Olyat nem eszem amit nem szeretek. Pl zab, rizs, bulgur, köles, hajdina stb stb . Ezeket nem fogyasztom.

2019. júl. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!