Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Miért nem fogyok a Norbi...

Miért nem fogyok a Norbi woman menüjétől heti 3 edzés mellett?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, akinek sikerült lefogynia a Norbi woman menüjétől?

Napi 1600-1900 kalória. 100 gr szénhidrát átlagban. Heti 3-4x járok HIIT edzésre, ahol átlag 800 kalóriát égetek utóégetéssel együtt.

167/65 kg vagyok.



2020. jún. 22. 19:49
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hordok edzésen fitness órát, az méri a kalóriát. Edzésenként általában 450-550 kalóriát mér, utána meg utóégetés alatt még minimum 400-at. Így jött ki a 800. Azért is a HIIt-be kezdtem, mert ott a leghatékonyabb az utóégetés.
2020. jún. 26. 20:34
 12/19 anonim ***** válasza:
Elnézést az utóégetéssel nem vagyok képben, én azt hittem hogyha egy edzésen elégetünk pl 500 kalóriát, akkor az annyi és pont. - 500 kalóriával számolhatok. Ezek szerint még utánna is további kalória minuszok vannak? :/
2020. jún. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Kicsit zavarosan fogalmaztam meg, de remélem a lényege érthető
2020. jún. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Persze, utána is éget a szervezeted kalóriát, de az függ az edzés fajtájától is.


Az utóégető hatás az a folyamat, melynek során a testednek egy kimerítő edzés után több oxigénre van szüksége ahhoz, hogy lehűtse és rendbe hozza magát. Ehhez pedig az anyagcsere is fokozottan működik, így tovább égeti a kalóriákat is a szervezet. Hogy mennyivel több kalória ég el ilyenkor, mint nyugalmi állapotban, az egyénenként változó, de általában 6-15% közötti az eredmény, és ez akár több mint 24 órán át is eltarthat.

A funkcionális gyakorlatokkal végzett, magas intenzitású szakaszos edzés esetében az utóégető hatás is különösen jelentős, mert rengeteg nagy izomcsoporton keresztül történt a kalóriaégetés, ráadásul az ilyen gyakorlatok az ízületek mobilitását is segíthetnek fenntartani, és egészében javíthatják a teljesítményét edzés során.


Volt olyan edzés utáni utóégetésem is, hogy az edzéssel együtt 1100 kalóráit égettem 3 óra alatt.

2020. jún. 26. 21:33
 15/19 anonim ***** válasza:
Ma is tanultam valami újat:) viszont hogyan számolod ki hogy mennyi az utó égetésed? Hisz az edzést be lehet lőni kábéra, mondjuk egy pulzusmérő, vagy jó minőségű aktivitás mérő segítségével, viszont az számomra rejtély, hogy az utóégetést, hogyan lehet ilyen pontosan kiszámolni. Csak azért kérdezem, mert tényleg érdekel, nem rosszindulatból:)
2020. jún. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igazából már szinte minden okosóra méri az utóègetést, én nem számolgatok. Szerintem a pulzus alapján méri egyébként.
2020. jún. 28. 14:22
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
AZ okosórák bizonyítottan túlbecsülik az edzés alatti kalóriaégetést. Akkor is ha beállítod minden adatod
2020. júl. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
0%
Sok a 100 gramm szénhidrát. Vidd le 60-ra
2020. aug. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egy csomó rejtett dolog nehezítheti a fogyást, pl. a kialvatlanság, éjszakázás, és sok stressz. Amiről sosem hallunk, csak a kalóriákról, és hogy mozogj sokat. A hasra rakódott hájat nem tudod eltüntetni, ha magas a kortizol szinted.


[link]

Magyarul

[link]

Angolul

2020. szept. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!