Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Az update diétában mit szabad...

Az update diétában mit szabad és mit nem szabad enni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 6. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Pizzát nem szabad. A drága humbuk Norbikajákat igen 😆
2021. márc. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Csak egy kis aprócska tanács: NE NORBI SZEMETEKKEL PRÓBÁLJ MEG FOGYNI
2021. márc. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Ez a faszi hogy van még mindig így benne a köztudatban? Arra emlékszem hogy úgy 10 éve menő volt még valamennyire, de azt hittem ma már mindenki csak röhög rajta. Erre nem tudom hanyadik norbis kérdés ez már itt a napokban..
2021. márc. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

Magas szénhidráttartalmú ételeket/ termékeket ajánlott visszaszorítani az update életmódban. Ezért update lowcarb.

Pl hagyományos fehérlisztes illetve teljes kiőrlésű tészták, kenyerek, péksütik, gabonafélék ( rizs, bulgur, köles, zab stb), cukros dolgok, csipszek stb. Igazából semmiről nem kell lemondani teljesen, csak a fenti dolgokat érdemes erősen háttérbe szorítani, ritkábban fogyasztani. De helyettesíteni is lehet ( nem kötelező, csak lehet), szénhidrátcsökkentett termékekkel. Így könnyebb tartani egy életmódváltást/ fogyást.

Én pl szeretem a termékekből a tésztákat, édességeket. De a kenyerem is lowcarb , csak másik márka.

2021. márc. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
#4 Az a gond, hogy nem a szénhidrát miatt hízik az ember.
2021. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
#5 hanem?
2021. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha kalória többletben vagy, akkor hízol. Ha a hátárértéken beül vagy, akkor miért féljünk a ch-tól? Sokkal többet fel tudunk belőle használni, mint a fehérjéből és a zsírból. Valójában az az optimális, ha a napi kalória beviteled nagy része ch. Persze itt teljesértékű szénhidrát forrásokra kell gondolni, nem fehér kenyérre meg pizzára.
2021. márc. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%

5. Az a gond, hogy mindenkinek más az anyagcseréje alapvetően. Itt kezdődik a dolog. És de , legtöbben a szénhidrát domináns étrend miatt híznak. Főleg akkor, ha az rossz minőségű.

Én speciel beteg is vagyok, ezért fontos az energiában gazdag, de szénhidrátszegény étrend számomra. Hiperinzulinémia mellett nem ehetek tartósan 100g ch felett mert rohamtempóban hízom tőle.

A kérdés pedig szimplán az volt, hogy az update módszerben mit szabad, nem az, hogy ki miért hízik. Annak is sok oka lehet. Nem, nem csak az, ha sok kalóriát visz be. Ez ennél összetettebb:) én sok kalóriát fogyasztok, mégis fogyok mellette. Nem ez a legfontosabb tényező önmagában.

2021. márc. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

"Főleg akkor, ha az rossz minőségű."

Igen, ez a lényeg. De ha kiiktatod a rosszakat, akkor nem kell félned. Ha teljesértékű szénhidrátot viszel be és minimalizálod a zsírt, akkor már elég jó az étrend, hogy folyamatosan jól lakj, legyen energiád és ne hízz. Ezért nem a low carb a megoldás, hanem a low fat és high, but quality szénhidrát.


Úgy érted ezt, hogy kalóriadeficitben is lehet hízni?


"én sok kalóriát fogyasztok, mégis fogyok mellette"

Attól még kalória deficitben vagy, csak magasabb a limited.

2021. márc. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13%

Normál minőségű szénhidrátalapú étrenddel is próbálkoztam korábban, jóval kisebb kalóriabevitellel mint most. Nem működött.

Ezért írtam, hogy nagyon nem mindegy az egyéni anyagcsere. És az sem, hogy adott étrend mellett az ember hogy érzi magát.

Az állítólag jó minőségű , de szénhidrátban gazdag köretek, mint barna rizs, bulgur, köles és társai, én ezek mellett nem csak hogy képtelen voltam fogyni, de még utáltam is őket. Nem volt értelme vele kínlódni.

Egyszerűen nem mindenkinek jó ugyanaz a sablon ami a táplálkozást illeti és ennyi.

De a kérdés még mindig csak egy adott módszerrel kapcsolatos ( lowcarb). Semmi köze a kalóriaszámolgatáshoz.

2021. márc. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!