Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Update pékségben vásárlók! Ti...

Update pékségben vásárlók! Ti veletek is ezt csinálják az eladók, vagy csak velem szúrnak ki mindig?

Figyelt kérdés
Ugye a legtöbb péksüti 'xy'ft/100g. Régen mindig, de ma már pl sosem mérik le a mérlegen, hanem a 100 g-os árként adják oda, és amikor itthon lemérem többször is előfordul, hogy 80-70 g egy darab péksüti. Ami nem baj, mert a honlapon is kivan írva h pl egy croissant 70 g, de akkor miért kell a 100 g os árat kifizetnem? Eddig nem mertem szólni, mert utálnék az akadékoskodó vevő lenni, csak kicsit bosszant, és kíváncsi vagyok, hogy mással is így van-e?
2016. nov. 2. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Mi az hogy nem mersz szòlni? Ennyire ne lègy már palimadàr. Nekem egyszer játszottàk volna el, azonnal fogyasztòvédelemhez megyek, akkor is ha csak 10 ft-al vernek àt.
2016. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak veled. Én egyszer húszezressel fizettem és ahogy felmarkoltam a visszajárót, csak a 9-et vettem el, a tízezres valahogy ott maradt. Másnap amikor mentem, már messziről integetett az eladó, hogy ez tegnap lemaradt, tök rendes volt. Nem akar senki átvágni, úgyse mennek vele semmire, nem tarthatják meg azt a 10 forintot sem, amibe az a mínusz 3 gramm kerül. Mondjuk nem is jutott még eszembe otthon méricskélni, ha valamit sokallok, akkor egyszerűen nem veszem meg, ha meg megvettem,makkor nem borulok ki kevesebb, mint egy dekán.
2016. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ez az update lényege :D

totál gáz lenne ot reklamálni, ott a felirat, update, úgyis átvernek

2016. nov. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti:

Nem azért a 3 grammért méricskélek (ami mellesleg 30g), hanem az a napi 90 ft amit otthagyok, ami ha minden reggel veszek egy péksütit már 630 forint egy héten. Azért nem mindegy. Otthon amúgy csak azért mérem le, mert szeretem pontosan vezetni a makrókat.

2016. nov. 2. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy az darabáras és nem 100g-ra vonatkozik az ár?
2016. nov. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Darab ar van kiirva mindenhol..ha kiirnak masik arat akkor az mindig a kg os ar..eleve neten is levan irva hogy pl a kakaoscsiga hany grammos meg minden mas..darabonkent arazzak oket..
2016. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok péksütijük darab áras, csak olyan kicsi betűkkel van kiírva az ár per db vagy per 10dkg... Én múlt héten úgy jártam, hogy vettem 2db mákos izét, láttam, hogy háromszázvalamennyi ft, sokat fizettem, kifelé menet számolgattam majd visszaléptem és kedvesen megkértem az eladót, hogy megnéznénk, hogy miért fizettem ilyen sokat?! Mire kiderült, hogy a mákost per 10dkg-ban mérik, 1400ft-ot fizettem 2db mákos izéért.... többet ilyet nem veszek mert ráadásul nagyon szárazra sikeredett az aznapi....

Szóval, nézd meg közelebbről, hogy darabáras-e vagy dekás, ha dekás akkor pedig kedvesen is lehet szólni és akkor nem fognak megsértődni... Neked van igazad, heti 600ft nem kevés pénz, abból már meg van 1-2 napi reggelid.

2016. nov. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Húú a mákos tekerccsel már én is megszívtam egyszer! :D Ez még az elején volt amikor felfedeztem a boltot, azt hittem darabárasak, de onnantól kezdve megtanultam, hogy nem.. :D
2016. nov. 23. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!