Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Milyen étrendet ajánlotok egy...

Milyen étrendet ajánlotok egy 110kg-os 17 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
2017. febr. 7. 18:04
 1/10 anonim válasza:
93%
Függ a fiatalember magasságától, testzsírszázalékától stb. Háziorvos véleményét érdemes kikérni ha egészségre káros mértékű elhízásról beszélünk. Számtalan fogyókúrás étrend elérhető az interneten, viszont mindig érdemes szakember véleményét kikérni, mert őszintén szólva tele az internet Schobert Norbikkal.
2017. febr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kellene tudni, hogy mi a hízás oka. Ha a gyors kaják és édesség miatt, akkor ezeket lecsökkenteni és egészségesebb alternatívát keresni. Ha túl nagy mennyiségű étel miatt akkor azt folyamatosan csökkenteni. Plusz egy kis testmozgás sem ártana. Súlyzós edzés, séta és úszást javasolnék.
2017. febr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Mint mindenkinek: csirkemellet, sovány halat, pulykát, rizst, nyers vagy párolt zöldséget. Sok fehérje, kevés növényi zsír, minimális szénhidrát. Cukrot, lisztet teljesen elhagyni. Sok séta, biciklizés, később futás (az úszás a legjobb, de az idehaza elég macerás). Sok alvás, sok folyadék (lehetőleg víz).

Aki ezt betartja, az megállíthatatlanul fogja elveszíteni a fölösleges zsírt. Aki azt állítja, hogy így sem fogy semmit, az csal és hazudik. Az anyagcsere és a fizika törvényei mindenkire érvényesek. El kell dönteni, hogy valaki tényleg le akar-e fogyni- ha igen, akkor komolyan kell venni, és tényleg életmódot változtatni.

2017. febr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Most majdnem olyat írtam, aminek a vége ..meg!


Most kapsz észbe? Testkontrolos kaját neki azonnal. Kombinálhatod a vércsoport szerintivel is. Garantált hatás.


Ha nem akarod akkor tömd tovább és 30 éves korára - ha még él- sikerül belőle egy társadalombiztosítási adatot egy egészségügyi roncsot csinálni. Ez is garantált.


Ha nagyon nem boldogulsz vele írj privit.

az is és a tanács is ingyen van.

2017. febr. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora súllyal tényleg érdemes lenne megfontolni, hogy orvoshoz fordulsz, származott e bármilyen hátrányod a súlyodból, akár ételallergia is kialakulhatott, ami szintén lehet az elhízás okozója.

Mindenképpen csökkentett szénhidrát és cukortartalmút, azonban fontos, hogy nem túl keveset, hanem sokszor, kis adagokat. Próbálj meg zöldségekkel jól lakni, nem a kennyérrel. Szeirntem elsőként az lehet a legjobb, ha kalóriát számolsz. Erre ajánlom a kaloriabazis.hu-t. Nem kell nagyon pontosan, de fontos, hogy mérd le, hogy miből mennyit eszel. Ebből rá fogsz jönni, hogy mi az, ami a legtöbb egy az átlagos étrendedben. Nekem bevált, 8 kilót fogytam 2 hónap alatt. Például rájöttem, hogy a szokásos adagom, mikor tésztát ebédelek, a napi kalóriámim majdnem egészét teszi ki.

Mindenképp gondolkozz el azon, hogy mi az, amiből túl sokat eszel és ezt csökkents le. Ne nélkülözz, mert ha nem fogod bírni, feladod és egyszerre túl sokat eszel meg belőle.

A kalóriaszámláláson kívül pedig szintén jó módszer, ha mindenből feleannyit eszel, mint eddig. Például nem repetázol, ha süti van, abból is csak egy szeletet eszel. Ez igazából egy életmódváltás, amit fokozatosan, kis célokkal kell bevezetni ahhoz, hogy hatásos legyen. Az utolsó, amit kiemelnék, hogy a tartós fogyáshoz idő kell, hiszen te sem pár hét alatt szedted fel a túlsúlyt.

2017. febr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt egy teljes vérkép, hogy nincs-e valami szervi/hormonális probléma a háttérben.


Sok vizet kell inni, minimális cukor bevitelt ( valamennyi cukor KELL a szervezetnek, hülyeség megvonni tőle), fehér kenyeret, péksütiket a minimumra levinni. Nem kell okvetlenül csak csirkén, rizsen meg zöldségen élni, a kalóriadúsabb ételek is mehetnek, mértékkel.


És persze a testmozgás. Nagyon sok apró változtatással tudsz mozgást csempészni a napjaiba. Például ha két megállóra van a suli vagy akármi, ne busszal vagy autóval menjetek, hanem gyalog. Lift helyett lépcső. Futást még nem javaslom, mert 110kg azért megterheli az izületeket, de az úszás, biciklizés, séták jót tesznek.

Én is most értem el a 2 számjegyű súlyt, most kezdtem el futni, persze óvatosan.

Mindenféle port, hiperszuper fogyi kajákat ne adj a gyereknek mert káros. Lassan fog lemenni, de a súly se 2 nap alatt rakódott rá.

2017. febr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Körzeti orvoshoz akkor szükséges menni, ha valami mögöttes probléma okozza. Dietetikust kell keresni, aki összeállítja az étrendjét. Ezen felül testmozgást fokozatosan bevezetni. 17 évesen nagyon rugalmas még a szervezete, sok mindent kibír.
2017. febr. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én elsősorban más szülőket ajánlok neki.
2017. febr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minezek mellett amit már felsoroltak, érdemes odafigyelni a kalóriabevitelre. Kb. 2000 kalória a napi szükséglet. Ennél kevesebb napi bevitelre kell törekedni.
2017. febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minimalizald a zsirfgyasztasod, kezdj el sportolni es igyal sok vizet!
2017. ápr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!