Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Eleget alszik a babám?

Eleget alszik a babám?

Figyelt kérdés

Tudom mindenki más, így a babák is más igényekkel rendelkeznek. Olvasgattam ezt azt, de tapasztalt anyák véleményére többet adok!

Tehát 6 hónapos. Este 8-fél9-től reggel 6-ig alszik. (Bár éjjel sokat forgolódik, de nem kel fel rá).

Ezután vagy alszik még 7-től 8-ig vagy nem. 🤷🏻‍♀️

Napközben a reggeli plusz alváson kívül (ha van) csak 2x alszik (egyszer délelőtt és egyszer ebéd után) alkalmankènt 1,5-2 órát. Mivel 5x eszik így nagy átlagban csak az uzsonna után nem alszik illetve az esetek felében reggel sem.

Összesen 13-15 óra között alszik egy nap.

Köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 13. 14:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy így àltalában 2.5-3 órat van ébren egy nap. Ennyit is bír kb. 😊
2019. aug. 13. 15:00
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugy ertettem hogy alvások között😄
2019. aug. 13. 15:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi értelme van a kérdésnek.

A gyereked ENNYIT alszik, ezen változtatni nem tudsz, meg nem is lenne értelme. Egy gyerek annyit alszik, amennyire neki személy sezrint szüksége van, és nem normáknak kell megfelelnie, hanem a saját igényeinek.


De mindettöl eltekeintve böven elég ennyi egy ekkora gyereknek.

2019. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves választ🤨

Ha nem tetszik a kérdésem nem kell rá válaszolni..

amúgy meg szerintem sokan foglalkoznak vele, hogy vajon eleget alszik-e a gyerekük. Nyilván később ez nem számít. De azért az első évben viszonylag meghatározó. Akár a növekedés, akár az idegrendszeri érés szempontjából.


Bár ennek a weboldalnak az a neve, hogy GYAKORI KÉRDÉSEK... de néha azt érzem (nem csak a saját kérdéseim miatt) hogy inkább KÖTÖSZKÖDŐ VÁLASZOKNAK kellene elnevezni

2019. aug. 13. 15:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Ügyes babád van, enyém sose aludt ennyit.Itt van egy oldal, kb 10mp alatt megtaláltam a neten. Összegzi mennyit kell aludnia egy babának.

[link]

2019. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, 6 hós a fiam, nappal 3x alszik fél órát 🤷

Este kb 21-től 6-ig alszik, majd 8-ig.

Minden baba más. 😊

2019. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem rendben van az alvása.
2019. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 6 hós a babám ő is így alszik mint a tiéd. De sokszor változó az alvási hossz, van hogy 3 órát alszik, de van hogy fél -1 órákat alszik, ez a gyakoribb.
2019. aug. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!