Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Az a kérdésem hogy egy 6 éves...

Az a kérdésem hogy egy 6 éves gyereknek kell-e még délutáni alvás (most lett nagycsoportos)? Mert ha alszik akkor 9 ig fent van de ha nem akkor már fél nyolckor már bealszik.

Figyelt kérdés
2019. szept. 2. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyemnek mar nem kell. Ezert hozom el ebed után, nem bir nyugton lenni, én meg itthon vagyok a kicsivel. Nekünk is az volt a baj, ha sikerült az oviban elaltatniuky akkor 11kor se tudtuk lelőni, amúgy 9kor alszik.
2019. szept. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát az attól függ, hogy igényli e, vagy csak te erőlteted.
2019. szept. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

6 évesen már nem kell nekik.


Söt igazából 3-4 éves kor után már nem kell nekik, ha idöben aludni mennek, és éjszaka meg van a 10 óra minimum alvásuk akkor nem kell nekik.


Mi külföldön élkünk, itt akkor kell egy gyereknek aludni, ha a szülö kéri azt. Akkor viszont minden nap viszik egy kényelmesen megágyazott termebe, mindig ugyan azzal az ovonövel, aki mesét mesél, betakargatja öket, besötétít, és ott tudnak akkor aludni.

Ha a gyerek elér egy idöszakot és már nem tud elaludni hetekig akkor szólnak, hogy a gyereknek nincsen igénye rá, és ha lehet nem altatnák tovább.

Ha egy gyerek nem alvós az oviban akkor is csendes pihenö van. Ebéd után mese olvasás van, és csak is olyat csinálhatnak ami nagyon csendes. èpíthetnek legóval de nagyon halkan kell lenni. Gyöngyöt füzhetnek, szinezhetnek, ragaszgatnak.

2019. szept. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam már 3 éves kora óta nem igényli a délutáni alvást. Ahogy oviba került, ő már délután nem aludt. Ritka volt, hogy elaludt. És még így is fent volt 9-ig. :)

Ez abszolút gyerekfüggő. Általánosságban egy 6 éves gyerek már nem igényli a délutáni alvást. Az ilyen korú gyerekek, ha aludnának délután, akkor 11-éjfélig is fent lennének. Legalábbis, ha az én fiamból indulok ki. :)

2019. szept. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam érdekesen működik. Itthon kb 5 éves kora óta nem altatom, azóta nem hisztis már estére sem. Az oviban viszont ahogy lefekszik, elalszik. Mindkét esetben 9-kor fektetem este, és magától ébred 7 körül.

A 2 nővére is 5 éves koruk után soktak le az alvásról. Szóval nem, nem kell neki, sokan ennyi idősen már iskolások.

2019. szept. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam most 6,5 éves. Ő már nem igazán igényli. Vannak napok, amikor ha korán ébredt, fáradtabbnak tűnik, altatom, olyankor a legtöbbszőr el is alszik, viszont akkor este nagyon sokáig kukorékol. Ennek a hozadéka, hogy másnap tovább alszik, csúszik az egész nap, ami pedig nem szerencsés.

Tegnaptól iskolás, a suliban nem alszanak, kíváncsi vagyok, hogy fogja bírni az egész napos gyűrődést. Áprilisi születésű, az ovi utolsó hóbapjaiban még altatták, el is aludt (akkor már betöltötte a hatot).

Ez az altatás a gyerek igényeitől függ teljes mértékben szerintem. Ha igényli, engedni kell, mert szüksége van rá, ha viszont több nap egymás után nem alszik el, nem kell erőltetni.

2019. szept. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!