Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Elég a 2 lapos légzésfigyelő...

Elég a 2 lapos légzésfigyelő normál,120x60-as kiságyba?

Figyelt kérdés
Légzésfigyelőt mindenképp fogok venni, csak nem tudom milyet :)
2019. okt. 22. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó nagy lapos, akkor igen. A baby controlból például bőven jó a 2 lapos. Sose mászott úgy le róla, hogy azért jelezzen.
2019. okt. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Baby control 2 lapost én ajanlom. De ugyanilyen vagy még fontosabb, hogy elvégezz hozzá baba elsősegély tanfolyamot, mert az az igazán eletmentő, magában a légzésfigyelő NEM az.
2019. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk elég volt


Egy ideig 3 laposat használtu k, arról sem ment le gyakrabban, mint a 2 laposról😉


Több okból használtunk

Családi anamnézis miatt is..


Elsősegéltanfolyamot én is ajánlom!!!

Ha nincs, akkor sokkot kapsz az els adandó alkalommal ha bejelez.


/ férjem még így is csak állt megkukulva, amikor a lányom nem vett levegőt, és jelzett, közben a tanfolyamon is volt/

2019. okt. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is Baby control van. Még nem próbáltuk ki (szülés előtt vagyok) de nagyon ajánlották, úgyhogy azt vettünk.
2019. okt. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak teljesen igaza van, értelmetlen volt lepontozni. Nagyon jó, hogy van légzesfigyelő, de tegye a szívére a kezét és gondolkozzon el mindenki: ha beriasztana és a baba tényleg nem lélegezne, tudnátok kapásból, hogy mit kell csinálni? Másodperceitek vannak ilyenkor cselekedni, hogy megússza a gyerek az agykárosodást. Persze, lehet telefonálgatni a mentőknek, de mire a diszpécser elmagyarázza, hogyan kell a befúvásokat és a mellkaskompressziót csinálni, még ha sikerülne is visszahozni a babát, egy csorgó nyálú, tolókocsis rokkant lenne belőle, mert túl sokáig volt oxigén nélkül az agya (mire egyáltalán beriaszt a készülék, a gyerek már 20-25 másodperce nem vett levegőt!!!). Ha pedig a technika a nagy kapkodásban nem jó, mire kiérnek a mentők, rég elhunyt a pici. És nem, nem elég a "jogsihoz egyszer elolvastam, hogyan kell", mert a csecsemőknek való technika teljesen más, ha úgy probálkozol mint egy felnőttel kellene, tönkremegy a tüdeje és beroppantod a mellkasát. Kegyetlen voltam, tudom, de remélem a lepontozók egy kicsit jobban megértik, hogy mennyire fontos is ez.


Üdv: egy mentőápoló


És hogy a kérdésedre is válaszoljak, édesanyaként nekünk egy 2 lapos Angelcare van 70x140-es kiságyba, két babát szolgált ki, sosem riasztott be azért, mert lemászott róla a baba. Nyugodtan vegyél kétlaposat, elég. A háromlaposat egyébként a felnőtt nagyágyakba ajánlják olyan felnőtteknek, akiknél valamilyen betegség folytán van esély éjszakai légzesleállásra.

2019. okt. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszolóra gondoltam!

Csak azóta lett több válasz is.

2019. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak neten jó videók, hogyha besípol a l.f. akkor mit kell tenni. Vagy ezerszer megnéztem, de 1001.szer se időpazarlás!
2019. okt. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2019. okt. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez is jobb a semminél, természetesen. A tanfolyam szerencsésebb, mert van egy elethű bábu, amin teljesen jól be lehet gyakorolni a megfelelő fogásokat, de ha nincs rá lehetőség, akkor ezeket a videókat minimum kötelezővé tenném.
2019. okt. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Az biztos, hogy az elsősegély tanfolyam nagyon hasznos, egyéb háztartási balesetekhez is. Már többször néztem, csak arra általában betelt vagy időpont nem volt jó. ( De van még időm :) )

2019. okt. 22. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!