Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Babák alvása - tényleg szoktat...

Babák alvása - tényleg szoktatás kérdése?

Figyelt kérdés

Első baba, sok tapasztalatom nincs. 10 hónapos múlt, az éjjeli alvás kB egy katasztrófa. Este lerakom aludni a kiságyába, 20-60 percen belül megebred. Visszaaltatom, ugyanez. Mikor én lefekszem aludni, akkor jön hozzánk a nagy ágyba. Szopizik még, éjjel többször felkel.

Volt olyan időszak, hogy ha megebredt mindig a kiságyba tettem vissza, de nem bírtam az ejszakazast.


2019. okt. 28. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk a Békés álom könnyek nélkül könyv jött be, és ez alapján szerintem igen, nagyrészt szoktatás kérdése.
2019. okt. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Egész biztosan vannak veleszületett, genetikai faktorok is, de nagyrészt szoktatás. A babát te, a szülő tanítja meg aludni. Nyilván egy természetes folyamat és előbb-utóbb elaludna magától is, de a mikort, a hogyant, a hol-t a szülő szoktatja, neveli a gyerekbe. Egy 10 hónapos baba már nagyrészt a szokások rabja, nem egy olyan kis ösztönlény, mint egy pár napos-hetes baba. Ő éjszaka már nem éhezne meg, ha enne este annyit amennyivel kihúzza reggelig - tehát az éjszakai szopik és a gondolom viszonylag kevés vacsi mind-mind szoktatás kérdése.
2019. okt. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Tehát ez úgy néz ki, hogy egyszer bejön valami módszer (éjszaka is cicire tenni, ringatni, porszívóra elalszik, kézben elaludt, stb) és onnantól folyamatosan azt alkalmazza a szülő, a gyerekben pedig kialakul a szokás és egy idő után követelni fogja. Ebből lesznek a csak porszívóra elalvó gyerekek.
2019. okt. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%

Én mindkét lányommal ezeket csináltam:

Nappali és éjszakai alvás megkülönböztetése, nappal nem sötétítettem el, nem volt teljes csend a lakásban, este fix rutin után csendes nyugodt környezet, elaltattam az ágyában, hogy amikor felébrednek ellenőrző ébredésre akkor ugyanott legyenek ahol elaludtak, csak halvány fényt kapcsoltam és nem beszélgettem velük etetéskor vagy pelenkázáskor, utána még ébren visszatettem a kiságyba, ha sírtak picit akkor megnyugtattam, ha nem sírtak akkor leoltottam a lámpát és maguktól elaludtak. Ezt így kb 3 hónapos korukig, aztán végig aludták az éjszakát ameddig el nem kezdtek forogni. Volt hogy bezavart a fogzás vagy front is, olyankor együtt aludtunk, de utána mentek a kiságyba vissza. Mikor nagyobbak lettek úgy altattam őket, hogy összebújtunk a nagyágyban, kb 10 mp alatt elaludtak, 15 perc múlva meg betettük őket az ágyukba. Meg kell tanítani őket aludni és arra is, hogy tudják biztonságos helyen vannak és nem egyedül. Nálunk a hőmérséklet is sokat számít, 19 fokban alszanak a legjobban, ha melegebb van este mindketten nyűgösek, forgolódnak.

2019. okt. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam, hogy vacsorára laktatóbb étel kellene. Vacsorát még nem váltottuk ki, csak tejet kap. De nem gondolom, hogy éhség miatt kel, mert a cicin csak megnyugodni akar.
2019. okt. 28. 23:37
 6/11 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, éjjel ha megebred, akkor nem kap cicit, hanem megpróbálom elringatni. Ha ébren rakom a kiságyba, akkor addig üvölt amíg ki nem veszem.
2019. okt. 28. 23:40
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Én 1 éves koráig hordozókendőben, cumival, szundikendővel altattam a lányomat. Most 21 hónapos, a cumiról és a hordozásról leszoktatta magát, viszont átszokott arra, hogy be kell takargatni.


Alapjáraton szoktatás kérdése, de ahogy nőnek, a gyerekek is kialakítanak maguknak szokásokat, leszoknak valamiről, majd átszoknak valami másra.


A porszívóra elalvó gyerekek is leszoknak egy idő után róla, láttál már olyan felnőttet aki porszívóra alszik el?


Általában az olyan gyerekekből, akik kiskorukba porszívóra aludtak el, azokból lesznek az olyan felnőttek, akik tévére, zenére alszanak el, mert ugyanúgy igénylik az alapzajt, mint kiskorukba.


De ez nem szoktatás kérdése, hanem a gyerek személyiségének kérdése. Vannak át aktívabb babák, akik mozgásos tevékenységre alszanak el, pl ringatás, babakocsit, mászkálnak az ágyban, kocsiban alszanak stb.


És vannak a nyugodtabb babák, akik valamilyen nyugodt tevékenységet igényelnek elalváshoz. Pl meseolvasás, alapzaj, stb.


A kocsizás, a szopás, mindkettőben beletartozik, azt mind a kétfajta baba szokta szeretni, mert ugyanúgy nyugodt tevékenység, ahogy mozgásos is.


Szóval nekünk anyáknak, csak minimálisan van beleszólásunk a gyerek szokásaiba. Pl ha nem akarjuk búgatni egész éjjel a porszívót, akkor valami altatódalra, vagy ha nagyobb lesz, mesére szoktatjuk át a gyereket. Ha nem akarjuk a karunkban ringatni egész éjjel, akkor bevetjük az adamo hintát, hordozót, stb-t. De hiába próbálsz rávenni egy olyan gyereket akinek altatódalra van igénye, hogy ringat a aludjon el. Nem fog menni,mert nem olyan a személyisége.

2019. okt. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon gyerekfüggő. Ha nem akarsz szélsőséges módszert alkalmazni, akkor nem lehet csak úgy valamire szoktatni. Terelgetni lehet.

Az enyém is azonnal és addig üvölt, amíg a kiságyban van. Pedig oda kezdtük szoktatni, amíg hittünk ebben.

2019. okt. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Három gyerekem van, köztük egy ikerpár. A nagy és az egyik iker nagyon jó alvó, a másik iker alvasa katasztrófa, pedig az ikrekkel biztos mindent egyformán csináltam, szetintem a naggyal is.
2019. okt. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%

Figyelj, el mesélek valamit.


Én úgy terveztem, hogy születésétől fogva kis ágyban lesz. Ez jól ment úgy az első 2 hétben. Szokás szerint elaludt, elmentem fürdeni, na de közben megebrébredt és sírt. 1. Simogatás, semmi. 2. Kezemet rajta hagyom, semmi. 3. Fél veszem és alszik a kezemben: hihetetlen nagy nyugalom.

igen, próbáltam úgy is le rakni, hogy már álmos volt, hogy félig álomban van, de úgy is, hogy elaludt, na votl haddel hadd.


Mióta mellettem alszik, átalussza az éjszakát. Nagyon függ a gyerektől is, akárki akármit mond, én is külön akartam tenni, de a gyereknek más igénye volt. Természetesen a szokásokat alakítottam, tehát elalvas kor nincsen ölben setalgatas, hanem szépen lefekszünk egymás mellé és ő is szépen elszenderedik. Ki kell tapasztalni melyik babának, hogyan jó. Nincs két egyforma gyerek, és aki azt mondja, márpedig én eltettem a kiságyba és elaludt magától annak vagy nagyon szerencséje volt, vagy kicsit kiszinezi. Mert azért egy újszülöttől elvárni, hogy nesze magadnak aludj egyedül, semmi segítség... Hát mindenki maga dönti el, hogyan csinálja.

2019. okt. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!