Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tehetek hogy ne este ne...

Mit tehetek hogy ne este ne hidje a 4 hónapos baba hogy nappal van?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szerintetek mit tehetnék hogy este mikor elaltatom 20:30 körül a babám ő azt gondolja nappal van és 40 perc után megébred és ha nem sietek paskolni a popoját annyira felébred hogy 2 óra hosszáig nem tudom elaltani. Mit tehetnék?

2019. nov. 8. 13:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Napközbeni alvasa, hogy alakul?
2019. nov. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nappal sötétben (behúzott függöny) és néma csöndben altatod?
2019. nov. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nappal csak 2*3-szor 30-40 perc. Már próbáltam sötétet csinálni neki meg mindig csend van, de semmit nem akar jó lenni

Este ő mindig elalszik 8:30-körül és kb 10-ig ugrálok hozzá nehogy felébredjen mert nem altatja vissza magát hanem kipattan a szeme

2019. nov. 8. 13:23
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Pont arra akartam kilyukadni, hogy nappal nappali fénynél aludjon, és nem kell lábujjhegyen járni. Már ha eddig másképp lett volna.
2019. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Csak egyszer próbáltam a sötétitést nappal,amúgy mindig világosban alszik,estére szoktam neki csak besötétíteni
2019. nov. 8. 13:34
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Én még nem vagyok babás, csupán rajta vagyunk a babaprojekten. :-)

Viszont én úgy tudom, hogy nappal is célszerű olyan helyen altatni a babát, ahol be lehet valamennyire sötétíteni. Igazából szerintem ez is a logikus, mivel így a sötétedésről az a képe lesz, hogy akkor kell aludni. Nappal pedig ébren lehet.

2019. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. nov. 8. 13:39
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Tuti tipp: várj, 2-3 hónapot. Kinövi, elmúlik.
2019. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

El sem hiszem, hogy több olyan ember van, aki szerint egy 4 hónaposnak van arról fogalma, hogy mi az a reggel, este, ezek milyen időközönként váltják egymást és arról, hogy nappalhoz vagy estéhet milyen tevékenységet(alvás-evés-ébrenlét kössön)


Ez egy csecsemő, egy hónapja tisztult ki a látása, kb egy mókus iqjának a felével rendelkezik, gőze nincs a napszakokról, nincs időérzéke!


Azért kelhet, mert nem érett az idegrendszere, és/vagy mert zavarja bármilyen fény, hang, inger.

2019. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%
Nem is azt írtam, hogy tudja egy kisbaba a napszakok váltakozását. De ha már eleve ahhoz szoktatod, hogy a sötétben altatod, a későbbiekre lesz segítség. Illetve, szerintem egy felnőtt is, és egy baba is jobban ki tudja magát aludni sötétben. Az pedig nagy tévedés, hogy a babák buták lennének.
2019. nov. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!