Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjjeli baba, hogy szoktassam...

Éjjeli baba, hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok!A 6 hónapos kisfiam mindig felkel éjfélkor, és fenn van hajnal 3-ig,aztán elalszik, megint megébred fél hat fele és fenn van reggel 9-ig, körülbelül 1 hónapja van ez. Nagyon nyűgös mindennap, csak kézben van el vagy ha ott sem, muszáj megfürdetnem, mert imád fürdeni, de nem fürdethetem egésznap...tudom fogzik most és ilyenkor nyűgösebbek a babák.

Bármit csinálok éjfélkor mindig felkel.Nem tudunk se Ő se én kipihent lenni így nem tudom mit próbálhatnék ki

Valaki tudna segíteni, akinek volt hasonló helyzete?


2019. nov. 15. 02:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Napközben mennyit, hogyan alszik?
2019. nov. 15. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ugye reggel 9-ig fenn van aztán mindketten kidőlünk és akkor alszik du. 4ig felkel, aztán este 8-tól 11-ig
2019. nov. 15. 04:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Uhh...,akkor tényleg felcserélte a nappalt az éjszakával. Próbáld meg nappal ébreszteni,hátha akkor jobb lesz éjjel. Persze biztosan időbe telik majd,kell néhány nap,de át fog állni.
2019. nov. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor azt csináltam, hogy megnéztem a neten hogy hány óra alvásra van szüksége a gyereknek az adott korban. Már nem emlékszem pontosan, hogy volt, de pl ha azt írták, hogy napközbeni 4 óra alvás kell neki, éjszaka meg 12, akkor felkelt mondjuk 7kor 11 körül elaltattam, aludt 2 órát, utána keltettem, majd 4 körül megint elaltattam 2 órára, és este lefektettem 9-10 körül. Amíg nem áll be egy normális napirend, ébreszd hamarabb a babát. Utána ha átáll a napi 1 alvásra, akkor már akkor kel reggel amikor akar.


Mi 21 hósak vagyunk, reggel 9kor kel, 1kor alszik 2 órát, majd 9től, reggel 9ig alszik, mint a bunda.

2019. nov. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Amíg nem áll be normális napirend, addig muszáj ébreszgetni a babát. Napközbeni ne hagyd 2 óránál többet aludni. Inkább aludjon 2x 2 órát, ha te is kidőlsz vele, állíts be ébresztő magatoknak.
2019. nov. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan hagyod nappal aludt 9tol 4ig és megkérded me kel fel éjfélkor? Igen is keltsd fel nappal foglald le! Pár nap és átáll vissza.
2019. nov. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mikor hasfájós időszaka volt sokat volt fent éjjel.Akkor hagytam nappal aludni amennyit akar mert örültem hogy alszik valamikor.Mikor elmúlt akkor átszoktattam éjszakára.Nappal 2x aludt,délelőtt 2 órát és délután is(nagy általánosságban) a délutánit próbáltam úgy időzíteni hogy 5 -6 felé legkésöbb felkeljen.És sajnos keltettem nappal.Kialakítottam egy rugalmas napirendet. Reggel,hajnalban kelt reggeli-játék-babakocsizás-kajcsi és olyan 8-9 felé hagytam aludni max.2órát.Utánna keltettem evés-játék-evés-alvás 14-15 óra felé max.2 órát.evés-játék-fürdés-vacsi-alvás 21 óra környékén.Csak pár nap volt nehéz utánna beállt.Ha nagyon álmos volt kivittem ott mindig felélénkült vagy nagyon aktív játékba kezdtem vele.A nappali többszöri fürdésre szerintem ne szoktasd rá az a napirendnek sem jó,még a bőrének sem.Neten tök jó tippeket találsz mivel lehet szórakoztatni egy 6 hós babát.
2019. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves hatos nem az volt a kérdés, hogy miért kel fel éjfélkor, hanem az hogy hogyan szoktassam át.

Nyilván tudom miert kel fel éjfélkor, nem vagyok hülye.

2019. nov. 16. 03:16
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod 4-es! Nem volt ilyen sosem mióta megszületett először van ez ,akkor volt még mikor hasfájós volt, de 3 hós korára kinőtte hál Istennek.

Akkor napközben 2 órát hagyom aludni mindíg ha elalszik

2019. nov. 16. 03:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Látom fel vagy megint:D
2019. nov. 16. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!