Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Valaki tapasztalt hasonlót?...

Valaki tapasztalt hasonlót? Bajt jelez, vagy természetes és elmúlik? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Tudom,a századik ehhez hasonló kérdés,emiatt elnézést kérek,de tehetetlennek érzem magam. 8 hónapos kisfiam éjszakai alvása drasztikusan megváltozott. 2-6 hónapos korában 10-12 órát aludt éjszaka ébredés nélkül. 2 hónapja 3-5x ébred. Pár nappal ezelőttig ezt még tudtam kezelni,nehezen ugyan,de visszaaludt. Magam mellé vettem az ágyba,miután elaludt,visszatettem a kiságyba.

3 napja nehezen nyugtatható,dobálja,feszíti magát,nagyon sír,kezeivel csapkod,hadonászik. Csak akkor nyugszik meg,ha ölben hordozom,nemhogy lefeküdni,leülni sem lehet vele. Több,mint 9 kg.,nehéz hosszabb ideig járkálni vele. Az első ébredése elalvás után 1-2 órán belül van. Sokáig tart visszaaltatni,és kb.1 óra alvás után újra ébred.

Ezt eljátszuk 3-4 alkalommal éjszakánként. Hajnal 5 körül már nem lehet visszaaltatni.

Tudom,növekedési ugrás,fogzás,mozgásfejlődés,szepa lehetnek a háttérben. De a keserves sírás,feszítés,dobálózás belefér?

Nappal 2x alszik 2 órát. Reggel 9-11-ig,és du.3-5-ig kb. Jókedvű,kiegyensúlyozott kisbaba egyébként.



2019. dec. 23. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha jól számolom akkor most 8hónapos. Az én kisfiam 9hónapos kb 2hónapja kihuzom a délelöttőt általában fél12-12ig s akkor teszem le aludni és alszik 2fél3ig nekünk egy alvása van. Általában este 8kor alszik reggel 6ig, de vannak "bulijai" akkor éjféltől hajnal 3ig van fent ilyenkor, ha látom hogy esélytelen hogy visszaalszik kb félóra után hagyom halkan zenét hallgatunk, (vagy most lehet megvernek) tvt kapcsolok hamár fent vagyok akkor legalább tvzek s akkor ő is nézi elvagyunk aztán ha látom h álmos alszik vissza. En nem idegesitem rajta magam mert annál rosszabb fárasztó de már megszoktam.
2019. dec. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
67%

Szia!

Orvoshoz elvitted már?

Ha éjszaka nyugtalanabb, könnyen lehet egy

(az általad leírt reakcióiból gondolva) fertőzés is, gondolok ezalatt pontosan a cérnagilisztára. Az orrát vagy a fülét nem vakargatja, nem láttál ilyet rajta?

A viszketés miatt sírhat, csapkodhat. Ez persze közel sem biztos.

2019. dec. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen én tapasztaltam. Az hogy mi miatt lehetett, az a felsoroltakból kB bármi, de csak tippelgettünk mi is. Ugyan ez feszítés orditás járkálás a fiammal. Úgyhogy tarts ki, elmúlik.
2019. dec. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
7 hónapos kislányommal ugyanez van. Éjszaka sírva kel, tekergeti magát, feszít, olyan mint pici korában a hasfájás. Sokáig tart megnyugtatni, ringatni kell (konkrétan guggolásokat végezni 🙈), majd egy jó félóra, amíg vissza tudom tenni az ágyába. Nem tudjuk az okát mi sem. Kitartást!
2019. dec. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,mindenkinek dobtam zöld kezet.

Megpróbálok egyszerre válaszolni. Orvoshoz nem vittem,mert 3 napja vált ez ennyire ijesztővé számomra. Jött a hétvége,most meg karácsony jön (kellemes ünnepeket mindenkinek). Kis faluban élünk,a közeli nagyvárosban van már csak ügyelet. De utánaolvastam a cérnagilisztának,okozhat ilyet. Viszont nem vakarózik,és nincsenek rajta vakarózásra utaló jelek sem.

A nappali alvásait nem tudom tolni. Mivel 5 után már nem alszik vissza,nem bírja ki délig,9-kor már álmos. Érdekes ez,mert nappal nem kell hordozni,lefekszek mellé,átölelem,és szépen elalszik. Mondjuk,eddig ez éjszaka is működött.

Remélem,igazatok lesz,és előbb-utóbb véget ér ez az időszak,mert kezdek átállni zombi-üzemmódra.

Kitartást nektek is! Most alszok egy gyorsat,túl vagyunk a második altatáson,van 1-2 órám.

2019. dec. 23. 23:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a mozgásfejlődés okozott ilyeneket. Már én is megőrültem, mert az egy dolog hogy hulla fáradt voltam emiatt, de baromira aggódtam. A védőnő nyugtatott, hogy amint az aktuális mozgás rutinosabb lesz elmúlik. És igaza volt.
2019. dec. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm neked is. Én is a mozgásfejlődésre tippelnék. Ő mindent korán kezdett. Már néhány hete kapaszkodva lépeget bútorok mellett,szerintem most az frusztrálhatja,hogy szeretne kapaszkodás nélkül járni,de ez még nem sikerülhet neki. Éjszaka feláll a kiságyában,és akkor kezd el nagyon sírni,mikor már áll. Pedig le tud ülni állásból,de gondolom,még félálomban áll fel,és arra ébred fel teljesen,hogy áll.

Fene tudja. De igazad van,aggasztó a dolog,számomra még ijesztő is,ahogy dobálja,feszíti magát,és nem tudom megnyugtatni. Bízom benne,hogy már nem tart sokáig.

2019. dec. 24. 08:17
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Mozgásfejlődésre gyanakszom, ol ülne, vagy mászna, de nem megy, ettől is tudnak hisztizni. Vagy szepa, vagy esetleg jön q foga.
2019. dec. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Nekünk lassan 5 hos a kislányunk. Dettó. Elaltatás után, 1 órával ébred, üvölt őrjöng. Nagyon sokára tudjuk visszaaltatni, általában kis tápival. Ha elalszik, akkor is tekereg, forog, csapkolózik, nyüszög. 1 éjszaka számtalanszor kel......
2020. jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm a válaszod.

Nálunk már kicsivel jobb a helyzet. Volt pár végigaludt éjszakánk,de a jellemzőbb az,hogy 1-3x még ébred. Próbálom nem ölben visszaaltatni,hanem a kiságyában. Tettem mellé egy matracot,bevackolok magamnak,párnák,takaró és a rácson keresztül simogatom,éneklek neki. Van úgy,hogy bealszom☺️.

Viszont bevált. Azt olvastam,hogy 50-70 percenként vannak mikroébredéseik (ahogy nekünk 90-120 percenként),ilyenkor "ellenőrzik",hogy minden rendben van-e. És,ha pl.nem úgy ébrednek,ahogy elaludtak,veszélyként élik meg,és a mikroébredésből teljes felébredés,sírás lesz. Tehát,ha ölben aludt el,és a kiságyban ébredt,jó eséllyel megijed,és sírni kezd,és kezdődik minden elölről. Mióta az ágyában alszik el,nem ébred fel teljesen minden mikroébredéskor.

Próbáld ki te is,hátha nálatok is beválik.

Kitartást!

2020. jan. 12. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!