Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Légzésfigyelővel kapcsolatban?

Légzésfigyelővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2hónapos babámnak használunk légzésfigyelőt.Ezen a héten kétszer is pirosan jelzett.Volt már,hogy nwm vett levegőt akkor orvos nem talált semmit.

A kiságyba nem akar aludni csak minimális időt így magam mellé tettem a légzésfigyelővel együtt.A kórházba is ezt tanácsolták.

Csak így meg az én légzésemet is figyeli mert kipróbáltam,pedig csak mellette fekszem.

Ígyis jelez ha ne adj isten baj van?

Vagy inkább kiságyba próbáljam altatni?


2020. jan. 3. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Inkabb a kisagyban, a bolcsohalal rizikojat noveli jelentosen a szuloi agyba fektetes, plussz te sem fogsz ugy igazan pihenni.
2020. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amíg egy matracon fekszetek a légzésfigyelő nem ér semmit. Mi a kiságyat babaöböllé alakítottuk, de még így is nagyon kellett figyelnem még a kezem se lóghatott át mert akkor már engem is érzékelt vagy pl míg megfordultam az ágyban. Nem hiába îrják le a használati útmutatóban hogy kipróbáláskor még a kiságyon se legyen a kezed. A nevével ellentétben ezek a gépek nem légzés hanem mozgásérzékelők. A légvétel okozta apró mozgást is érzékelik.
2020. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelez, nem lehet egy ágyban használni a babával. Sőt, mi a kiságyat a franciaágyunk mellé tettük és már ettől nem müködött, mert minket is érzékelt, át kellett tolnunk a másik falhoz a kiságyat!
2020. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ėn mindenképpen visszaszoktatnám a saját ágyában.!

ráadasul így értelme sincs a légzésfigyelőnek

2020. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Így nem jelez


Babaöbölbe tedd magadmellé, vagy a kiságy oldalát leszedve...


Gyerekorvos kevés a vizsgálathoz..

Időnként előfordul, hogy kimarad légzés, de 2 hó alatt többször is valósan az nem normális.


Elsősegélytanfolyamot megcsináltátok?

Önmagában a légzésfigyelő kevés, ha baj van.

2020. jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kórházba voltunk vizsgálaton.

Refluxos is az is nehezíti az altatást.

Gondoltam,hogy nem lesz jó így..

Csak a kiságyba alvás 30perc nála max.

Hogy tudnám beleszoktatni?

Babafészek kiságyba ? Az alá a légzésfigyelő?

2020. jan. 3. 14:49
 7/14 A kérdező kommentje:

Párom reagált azonnal,kórházba mondták helyesen csinálta..sajnos én lefagytam hirtelen..hál istennek nem kékült és hasonlók

Azt mondták ,hogy előfordul kicsiknél ez

2020. jan. 3. 14:52
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Pelenkára csiptethető légzésfigyelőt vegyél :). Mi azt használtuk. És aludj nyugodtan a babáddal, sokszor arra is felébredtem, ha kimaradt picit a légzése, s a figyelő még nem jelzett, de megsimogattam s egyből vett egy nagy levegőt...mi babafészekben tettük az ágyunkba, így minden oldalról egy nagy "hurkával" volt biztosítva, de ahogy mások.is írták, a babaöböl is szuper lehet.


[link]


"Vitatott, hogy a szülők ágyában alvó csecsemő vajon fokozott kockázatnak van-e kitéve. Ugyanakkor ma már senki sem vitatja, hogy a SIDS szempontjából (sem) helyes külön szobában altatni a csecsemőt (egy angliai vizsgálat szerint a külön szoba tízszeres SIDS-kockázatot jelent). Tény, hogy egy nagy esetszámú új-zélandi vizsgálat a maorik adatainak elemzése során arra a következtetésre jutott, hogy az együtt alvás kockázati tényező.


Ám az is tény, hogy a szóban forgó családok rossz szociális körülmények közt éltek (ez is kockázati tényező), és szinte kivétel nélkül dohányoztak a terhesség idején és a baba közelében is. A rossz szociális körülmények között élő, nagy százalékban dohányzó, alkoholt fogyasztó csoportoknál egyébként is magas a SIDS-arány, valószínűleg függetlenül attól, hogy egyébként hagyományosan együtt alusznak gyerekeikkel.


Dr. Kemény János, a Madarász utcai gyermekkórház főorvosa, a téma egyik hazai szakértője írja a SIDS-ről szóló tanulmányában: "Talán a humán újszülött szorul a leginkább gondozásra, mégis ő van kitéve az anyától való fizikai elszakításnak: minden főemlős kicsinye az anyával való szoros testi kontaktusban tölti élete első szakaszát.


E közelség pedig megelőzheti a bölcsőhalált! (...) vannak olyan népcsoportok, ahol az anyák több hónapig, esetleg egy-két évig is egész nap magukra kötve hordják babáikat, így dolgoznak, minden tevékenységet a gyerekkel közvetlen testi kapcsolatban végeznek. Éjjel együtt alusznak. Az anyával való együtt alvás védő hatású, mert a csecsemő érzékeli az anya életfunkcióit, és ez ébresztő hatással van rá. Az anya is érzékeli, ha a babával baj van, és ébreszteni tudja."

2020. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Elso te nem tudom hol elsz de reg kimutattak, hogy az egyuttalvas pont, hogy csokkenti a bolcsohalal elofordulasanak kockazatat a normalis korulmenyek kozott elok koreben. Mivel a baba nem alszik be annyira melyen.
2020. jan. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tudnal errol szakirodalmat v hiteles cikket linkelni? :)

Csak mert en eleg modern szellemisegu orszagban elek, es sehol senki nem javallja-sot!- az egyutt alvast.

2020. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!