Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Cicivel altatas, ki, mikor es...

Cicivel altatas, ki, mikor es hogyan szoktatta le a gyereket?

Figyelt kérdés
Elsosorban tapasztalatokra lennek kivancsi. 4 honapos a babam es kezdetektol fogva cicivel altatom. Vajon mikortol kellene mas modszert hasznalni hogy ne legyen gond belole es hogyan terhetnenk at?
2020. jan. 5. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Az enyémek teljesen maguktól leszoktak róla, 6-7 hónaposan nappal, 10-12 hónaposan este. Ahogy a kajákat kiváltottuk, úgy alakult ez is. 😊
2020. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1 évesen került át a saját szobájába, első estétől átaludta az éjszakát és ehhez elég volt csak ott lerakni. Én döbbentem meg a legjobban.
2020. jan. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16 hónaposan szokott le magától. Egyszer csak eltolta
2020. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

2 éves korában vettem el tőle a cicit. Akkor már csak reggel és este szopott. Nagyon elkezdett harapni, és ez 20 foggal nem volt vicces.

Addig nem volt baj, hogy cicivel alszik el.

2020. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

De nagy hülyeséget írtam, bocs... 2 évesen már nem cicivel aludt el, csak alvás előtt szopott. Nem ugyan az... Bocsi.


Magától hagyta el. Igazából ha nem aludt el cicin, elaltattam utána. Ígyis-úgyis mellettem alszik, simogattam a hátát, míg elaludt. Meg altatódalt énekeltem.


Érdemes 1-2 altatódalt állandóan énekelgetni neki, hogy megszokja.

2020. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

"kezdetektol fogva cicivel altatom"


Hát épp ez a baj. A cici nem altatásra van. Barátnőm is itt szúrta el, ahelyett hogy megtanította volna "magától" elaludni a babát, mondjuk simogatással, énekléssel stb, inkább bbetömte a gyerek szájába a mellét aztán jólvan. Baromira megkínlódta az átszoktatást. Reméljük neked jobban fog menni, de én már most el kezdeném leszoktatni róla. Mikor altatásra kerül a sor, nem teszed a melledre. El fog anélkül is aludni.

2020. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

2 évesen hagytuk abba a szopizást. (Ha a WHO ezt ajánlja, rajtam ne múljon😊)


De akkor is már csak alváshoz kellett neki. Eleinte hiányolta, de pár nap alatt megértette, hogy nincs cici.


Akkor kell más módszer, ha neked vagy a gyerekednek már kényelmetlen.

2020. jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%

Úgy, ahogy a hatos mondja, eleve rá se kellett volna erre szoktatni, a mell etetésre van, nem altatáshoz.

Ezentúl ne a melleddel altasd el, válassz más módszert.

2020. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Cumija nincs, szerintem azzal lett volna konnyebb altatni, ugyhogy nem gondolom hogy a konnyebb utat valasztottam. Voltak probalkozasok maskepp altatni, de pl ringatasokbol az wlett hogy 45 perc utan sem aludt el es feladtam. Az lenne a kerdes hogy hogyan csinaljam most, az adott helyzet fuggvenyeben, nem az hogy hogy kellett volna.
2020. jan. 5. 21:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Neked baj, hogy cicizés közben alszik el? Az enyém is úgy alszik el, 9 hónapos. Nyugodt, kiegyensúlyozott a gyerek, nyugodt az alvása is. Hamar elalszik így, -én meg megyek utána a dolgomra. Engem nem zavar ez a dolog. Örülök, h van tejem, és, hogy tudom szoptatni. Az első 2 fiamat csak 4 hónapos korukig sikerült.
2020. jan. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!