Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A 1,5 eves gyermekem nem...

Maki0070 kérdése:

A 1,5 eves gyermekem nem alszik el ha melette vagyunk. Ezért hagyom had altassa el magát. Ez drasztikus megoldás lenne?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy kiságyba van szoktatva.Mashol el sem alszik egyaltalan. ez szuper, viszont sokszor van úgy, hogy hiaba álmos,nehezen akar aludni. Kap egy kis tejcit, vagy vizet, megissza a cumisüvegből, aztan vagy elalszik, vagy nem... De ha nem, akkor ott ugrál akkoris ha almos. Ha pedig megprobalnám édesdeden ringatni, simogatni, meset olvasni, enekelni stb, akkor jatszana inkab, es megjobban felporog. Ezert ott hagyom, had ugraljon maganak( terneszetesen ha sir akkor kiveszem es nem eroltetem a dolgot). De van, hogy fél óráig is,, szenved" mire elalszik. Kedves anyukatársak. Szerintetek ez nagyon drasztikus megoldás nálunk?? Járt már valaki így??

2020. jan. 16. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
en fiam is szokott beszélgetni dalolgatni es hagytuk majd elalszik. o is kizarolag a kiságyaban aludt.
2020. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Ó, legalább nem csak én vagyok így! Sokáig bűntudatom volt, de tényleg az volt, szinte a kezdetektől, hogy a ringatás, simogatás, később olvasás, bármi, nem segített, csak rontott a helyzeten. Néha működött a dúdolás, de igazság szerint úgy gondolom, ha nem dúdoltam volna, akkor is ugyanúgy elaludt volna.

Szóval az én fiam elmúlt 1,5 éves, az a rutin, hogy tej, kiságy, kedvenc plüss, jóéjtpuszi, elköszönés. Van, hogy azonnal alszik, van, hogy beszélget, énekel, rosszabb esetben ugrál, de nem sír, elalszik.

Akkor nyugodtam meg teljesen, mikor jött egy olyan növekedési ugrásos időszaka (kb. 15 hósan), hogy nem lehetett magára hagyni. Sírt, muszáj volt ülni mellette, kérte, látszott, hogy így nyugodott csak meg. Ez kb. 2 hétig tartott. Aztán minden visszaállt a megszokott kerékvágásba, nem igényelte a jelenlétünket.

Szóval IGEN, van ilyen.

2020. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk is így volt/van. Én “direkt” így szoktattam. Este beraktam a kiságyba, elköszöntem és otthagytam. De soha nem hagytam sírni!! Egyszerűen nem tudott úgy elaludni, hogy ott vagyunk mellette. Így ez volt a legjobb megoldás. Egy picit még motyogott, de max fél óra alatt elaludt.

Most 3,5 éves. Mai napig nem tud velünk aludni. Néha este kitalálja, hogy na most velünk alszik, meg is engedném, befekszik mellénk, kicsit össze bújunk, de szenved mellettünk és amikor elalmosodik, akkor szól, hogy ő inkább elmegy a szobájába.

2020. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
A fiam 6 hetes (!) kora óta ilyen.... Szerinted mennyire éreztem magam szaranyának, amikor a 6 hetes pici ágyát kitettem a hálószobánkból és átraktam a gyerekszobába? De csak úgy alszik, ha "békén hagyjuk". Különben azt hiszi, hogy "buli van".
2020. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt, bár ő csak 1 éves koráig volt rácsos ágyban. Játszadozott, ugrált, dumált, néha sikított. De ha ott voltunk nem aludt el. Ha sírt akkor rá néztem, volt hogy kidobta a tejet vagy a cumit, vissza kapta és el is aludt. Már nagylányos ágya van, de az ágyról csak ritkán jön le elalvás előtt. Nem lesz baja és nem kell rosszul érezni magad miatta.
2020. jan. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen mindenkinek a választ.Mostmar tudom legalabb hogy nem en rontottam el valamit hogy így alakult. Köztünk sem akar aludni egyaltalan. Nem tud,vagy nem akar... Csak forgolódik, aztan elkezd velunk szórakozni hogy mi se aludjunk. Csakpokd, csipked, piszkál. Pedig tettettük azt is már hogy alszunk, de nem hatott:D En is abban bízom, hogyha majd rendes ágya lesz, akkor majd oda tudok mellé fekudni, hogy hátha a saját helyén majd sikerul álombamesézni őt vagy valami hasonló. Es aztan majd csak elkezdi lassan elmondani is, hogy hogy szeretné, mi a jó neki, ha megtanult beszelni. Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat. Pacsi :D
2020. jan. 17. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!