Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nehezen ellazuló, folyton...

Nehezen ellazuló, folyton pörgő 2 éves altatási tippek?

Figyelt kérdés
Kb 9 hónapos kora óta szenvedés az altatás, egyszerűen nem bír kikapcsolni az agya, nem tud ellazulni. Van hogy 2 órába telik mire elalszik. Egy ideje ráadásul pavor n. rohamokat is produkál pár naponta. Semmi nem jó neki, ha anya altatja apa kell, ha apa akkor anya. Ha mindketten ott vagyunk se segít, minden apró zajra reagál, ha csak elmegy kint egy autó... Délután is nagy nehezen elaltatom, alszik 1-1,5 órát. Ha nincs meg a délutáni alvás, akkor este 6 fele elalszik magától, lehetetlen felébreszteni, 8 körül felkel magától, aztán gondolhatjátok mikor tudjuk elaltatni... Egyébként nappal is pörög, az etetés is úgy néz ki, hogy kb kergetjük a kajával, mert az asztalnál sem tud elülni. Volt valakinek tapasztalata ilyen gyerekkel? Megoldódott magától? Mi segíthet? Most a tsmt tornával próbálkozunk.
2020. jan. 24. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki kell vinni a játszotérre, vagy játszoházba délelőtt, akkor jobban elalszik. A tsmt szerintem szuper dolog, de nem tudom melyik gyerek csinálja meg, mert az enyém egy gyakorlatot se hajlandó kipróbálni belőle. Nálatok megcsinálja?
2020. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kajával való kergetőzést hagyjátok abba szerintem, ha éhes eszik, ha nem, akkor hello.


Anya kell, apa kell, mindkettő kell-kicsi, de nem hülye, lazán elszórakoztatattja magát veletek.


Sok sok mozgásos játék, és nagyon el kell tudni kapni az altatási időt. Altatási rituálé kialakítása és betartása sokat segíthet.

Az én lányom is ilyen a mai napig, még a légy zümmögésére is fölkel, ezért mindig egy halk zenét kapcsolunk neki elalváshoz.

2020. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fiam is örökmozgó 2 éves. Kb 5-6 hónapos kora óta pavor jellegű riadásokkal. Ma már főleg betegséghez vagy túlfáradáshoz köthetően. Egyetlen dolog működik: rendszer és következetsesség. Déli alvásnàl: délben ebéd, utána fél óra ejtőzés, addig ő azt csinál amihez kedve van, általában játszik vmit, én elpakolok, előkészülök. Pisi, közben már engedem a redőnyt viszem a tápit, cumit. Már fekszik a kanapéra kéri a takarót, még akkor is ha előtte váltig állította, hogy nem álmos. 1,5-2 órát alszik. Este nálunk korábban van fürdés olyan 6-7 között mert őt pörgeti. Aztán vacsi, játék, mese. 8-1/2 9 körül megyünk fel, pisi, majd mese olvasás míg megissza a tápit, majd villany oltás. Legkésőbb fél 10-re alszik. Nem bánnám, ha hamarabb is menne, de nem megy sajnos. Villany oltás után már nincs egye-petye, meg minden féle. Ha panaszkodik hogy nem álmos vagy nem akar aludni sincs más választás.
2020. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A játszóteres, játszóházas fárasztás sajnos nem jött be, inkább túlpörgeti. Igyekszünk amennyit csak lehet levegőn lenni. A Tsmt feladatait szerencsére szívesen csinálja, még van hogy ő kéri hogy tornázzunk.

Ez a halk zene jó ötlet, megpróbáljuk, talán mellette nem hall meg minden apró zajt. Sajnos a rituálét elég nehéz betartani, ha olyanja van kirohan és játszik, ha meg bezárom az ajtót jön az üvöltés, hiszti, amit hányásig képes csinálni.

Szerintem elég következetesek vagyunk vele. Még a délutáni altatás könnyebben megy, akkor tényleg látszik hogy fáradt, de este semmit nem lehet látni rajt. 7-kor fürdik, mert őt is felpörgetni, de 11 előtt így sem bírjuk legyűrni, sokszor 1-ig is kitart.

Borzasztó nehéz, senki ismerősnél nem hallunk hasonlót sem, mindenki csak azzal jön hogy mi toltuk el, meg nem jól csináljunk. De aki ezt nem éli át, fogalma sincs milyen, főleg a rohamok. Mintha mi nem arra törekednénk hogy nyugodtan tudjuk mindannyian aludni.

2020. jan. 24. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!