Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Jó alvó gyerekek anyukái,...

Jó alvó gyerekek anyukái, nyugtassatok meg ez a mennyiség rendben van?

Figyelt kérdés
11 hós babám éjjel 12-13 órát alszik egyhuzamban, nappal pedig átlag 2 órát. Bogarat ültettek a fülembe más szülők. Szerintük nagyon sokat alszik. Véleményem szerint csak mákon van és összeteszem a kezem, hogy ilyen jó alvó. (5hós kora óta van így, előtte ő is sokszor kelt este) Nappal nagyon aktív, jön- megy -pakol, jó kedvű, jó étvágyú. Én nem gondolnám, hogy baja van. Másnak is alszik ennyit a babája?

2020. jan. 26. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja nincs. Az enyém meg extrém keveset alszik.Ő is 11 hónapos. Este 7 órát,nappal pedig 1 órát. Ugyanúgy jön megy pakolászik,nem nyűgös jól elvan. Ne aggódj emiatt. Teljesen mások a babák ugyanúgy,ahogy mi felnőttek is.
2020. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos a fiam, éjjel 12-13 órát alszik, nappal 2-3 órát. Szerintem nem sok.
2020. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
17 hónapos lányom pontosan ennyit alszik.:) szerencsére minden rendben van vele, szeret aludni, viszont amikor fent van 200%-on pörög :D
2020. jan. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az egy és a 2 évesem is 12-13 órát alszik éjjel 6 és 8 hetes koruk óta. Nappal most már együtt alszanak egyszer ebéd után, 2-3 órát. 😊
2020. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nagyon szerencsés vagy, és a legtöbb válaszoló is :)

Az én kisfiam 11 hónapos (2 hét múlva 1 éves). Ő éjjel 10-11 órát alszik, de jópár hónapja az átlag a 10 óra.

Nappal vagy kétszer vagy egyszer alszik. Már igyekszem csak délben letenni, de van hogy borul.

Vagy 2x 1,5 óra a napi alvas vagy 1x 2-2,5.

(De ha csak délben alszik, akkor 1-2x megébred és vissza kell altatni🤷🏻‍♀️)


Szerintem örülj(etek) neki hogy ilyen szépen és sokat alszik a a babátok. Ezzel a mennyiséggel mi sem panaszkodunk, de ha annyival többet aludna éjjel akkor még jobban örülnénk :D

2020. jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek! Igen, nagyon örülök neki! Nem hallottam a baráti körben hasonló alvásigényű babáról és itt gyk-n sem a jó alvás miatt írnak ki kérdést. Persze még élénken él bennem az első 5 hónap nem alvása, amikor nem tudtam merre vagyok arccal. Az a tipikus tologatom az üres babakocsit, kávé helyett üres vizet főzök le zombi mód. Szóval most ez a kánaán összezavart.
2020. jan. 26. 20:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen jó alvó, éjszaka 11-12óra ébredés nélkül, nappal 3 óra után ébreszteni szoktam, nem tudom mennyit aludna ha hagynám. Ellenben a fiam éjszaka 7-8 óra alvással simán elvan, nappal 0. Nálunk én vagyok ilyen mormota, valószínű a lányom is ezt örökölte, a fiam meg olyan kicsi alvásigényű, mint a férjem. Ő már 5-kor fent van, mert nem tud már aludni.
2020. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a második gyerekem nagyon jó alvó, 12 órát alszik este. Napközben pedig 2×2 órát. Ez teljesen rendben van, bár először a férjem orvost akart hívni, mert hozzá szoktunk az este 9 óra alvás, napközben 1 óra alváshoz.😆
2020. febr. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!