Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van valami trükk amivel egy...

Autokárpitos kérdése:

Van valami trükk amivel egy csecsemő alvási szokásain lehet változtatni? Nappalról éjjelre?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Apaként egyedül maradtam öt hetes kisfiammal. Hogy lehetne átszoktatni a kiskrapekot az éjszakai alvásra? Nappal csak enni kel fől meg ha tele a pelenka egyszerre 2-3 órát simán alszik, éjjel meg virraszt fél-egy órákat alszik ha felveszem nyugodt a kis ágyban ordít. Ha magam mellé teszem az ágyba se sokkal jobb a helyzet de ha el is alszik rettegek h ráfekszem. Nem tudok aludni, összeesek a fáradságtól.

Soha nem voltam ilyen kimerült már a kávé se hat.

Köszi a válaszokat



2020. febr. 4. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Aludj amikor ő alszik és ha tudsz bármilyen rokontól vagy ismerőstől kérj segítséget. Kicsi még. Majd alakul ez
2020. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nappal nem tudok aludni mert dolgoznom kell van egy pici vállalkozásom, szerencsére átmenetileg itthonról is tudom intézni.
2020. febr. 4. 21:16
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Próbáld picit fent tartani, pl vicces fejeket vágj neki, szórakoztasd kicsit, hogy nem aludjon vissza rögtön. Nappal lámpa legyen felkapcsolva, este éjjeli fény,így meg tudja majd különböztetni az éjjelt a nappaltol. Ha csak fél órára tudod fent tartani az is jó kezdetnek
2020. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem fekszel rá, annál sokkal éberebben alszol! Ha ettől félsz, tegyél magatok közé egy szoptatós párnát például. Arra figyelj, hogy a takaród semmiképp se tekeredhessen a fejére. Másik opció, a hasadra fektetve is altathatod. Nem tudjuk mi történt, de ha az anyja már nincs képben, akkor valószínűleg ez a babának is nehéz, plusz törődésre vágyik, biztonságra. Add meg nekik ahogy tudod,például hagyd hogy melletted aludjon. Nálunk mindkét szülő megvan és mégis nehezen alszik a 10 hetes baba, leginkább csak mellettünk igazán mélyen éjszaka.

Ilyen korban még nem lehet őket nagyon nevelgetni. Szépen lassan átáll majd az éjszakára, azt mondják 13 hetes korára kb felfogja. Vezess be egy rituálét, amit mindig alvás előtt elvégeztek, éneklés, gyertya gyújtás stb, hogy tudja, most éjszaka jön. Előbb utóbb összeköti vele ( de ez eltart egy darabig ne add fel). Éjszaka ne beszélj hozzá, ne legyen erős lámpa, pelenkázni is csak akkor szabad éjfél és hat között, ha bekakilt. napközben viszont égjen a lámpa és ne suttogj stb akkor sem ha alszik. Ezzel tudod még megkülönböztetni neki az éjszakát. Erőszakkal ébren tartani napközben stb nincs értelme nem is lehet. Szépen lassan meg fogja szokni.

2020. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Ne hagyd 3 órákat aludni. Az utolsó alvás 6 körül legyen, kb fél óra.
2020. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4-esnek:az anyukája meghalt.Köszönöm a válaszokat próbálok eszerint cselekedni. Próbáltam már nappal fenntartani h kevesebbet szunyókáljon de egy kínszenvedés ha nem hagyom aludni mert nagyon nyűgös. Ő az első gyerekem nincs tapasztalatom,pelenkázni se tudtam normálisan mert a háta közepéig fosos volt néha.Most váltottam liberora.A "rituálét" én az esti 7 órás fürdetéshez próbáltam igazítani, aztán megetetem, de ilyenkor kipattan a szeme olyan mint egy mini bagoly. Az éjjeli fényt is ki fogom próbálni.Védőnő szerint nappal legyen világos a szobája. Szerintetek meddig fog fosni? Vagy valamit rosszul csinálok az etetéssel? Normális hogy nem szilárd a kakája? Uhh bocs a sok kérdésért..
2020. febr. 4. 22:46
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom ami történt.


A baba hamarosan át fog szokni, tudom, nehéz de türelem. Amit a többiek is tanacsoltak, csak azt tudnám ismételni.


A babáknak a híg széklet teljesen normális, hisz csak folyadékot kap. Majd hozzátáplálás során fog sűrűsödni, addig ilyen lesz neki. Ha aggaszt esetleg orvost kérdezd meg ha mentek oltasra legközelebb.

Barmilyen kérdésed van nyugodtan írj!

2020. febr. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem.

Teljesen normális, hogy ilyen a széklete. Ne félj a derekán megszorítani a pelust. Persze nem kell elszorítani, de amíg be tudod dugni az ujjad, addig oké. A combjánál pedig igazitsd meg a gumit. Fontos, hogy emiatt ne siettesd a hozzátápláplálást, mert komoly problémákat okozhat.

Ha valami kérdésed van, írj nyugodtan. Bármikor.

2020. febr. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem, és kitartás!

Van segítséged? Szüleid, anyósodék?

A libero nekünk bevált, bár volt, hogy a mi babánk is a háta közepéig volt kakis. Hozzátáplálással elmúlik.

Milyen tápszert kap? Mi 6 hó után a Molumil 1-ről a Humana Baby- fittre váltottunk. Már ettől változott a széklet állaga, és ezz születéstől lehet adni. Sűrűbb, mint a Milumil, és banános.

Jól csinálod, ne aggódj!

Csak szeresd!

2020. febr. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Minden választ írónak köszönöm, és a legmélyebb tiszteletem minden Édesanyának!!!!! Eszméletlen amin átmentek nap mint nap...ezt kevés férfi tudja. Ez az egész anyaság férfi szemmel olyan egyszerűnek tűnt, eszik alszik kakál és ennyi.De ez nem igaz ez sokkal több. Minden férfinak,apának ezt tudnia kellene ahhoz hogy az anyák 100X több megbecsülést kapjanak. Még egyszer köszi a válaszokat anyukák!
2020. febr. 5. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!