Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam le a pólyáról?

Pockooo kérdése:

Hogyan szoktassam le a pólyáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 hónapos kisfiú anyukája vagyok és esténként pólyában alszik, viszont szeretném leszoktatni róla, de vele nem olyan egyszerű. Próbáltam párazor lábzsákba lerakni aludni, de álándóan nagy sírásba torkollik az egész, és nem bir pólya nélkül elaludni. Mit tegyek? Vagy magától kinövi ezt a sírást?

Nemsoká itt lesz a nyár, és félek nem fog akarni aludni, vagy legalabb is ne ugy aludjon el hogy 3 oras siras utan komazik be.

Amugy jol alszik, este 8tól reggel 7ig felsem ebred.



2020. febr. 17. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, az enyém 3 hós, még csak kísérletezek. Én arrA próbálom szoktatni, hogy aludjon hason, hátha úgy menne neki, úgy nem jár a keze össze-vissza.
2020. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Még elég sok ideig nem lesz túl melege. Zárd el a fűtést, nyisd ki az ablakot ha kell.

Én biztos nem kínoznám a pőlyáról leszoktatással. Nyárra majdnem kétszer ennyi idős lesz, spontán is sokat változhat. Ha meg még akkor is igényli a pólyát, majd becsavarod egy vékony lepedőbe.

2020. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kislányom is 4 hónapos koráig csak a kókusz pólyában tudott elaludni. Akkorra viszont kinőtte, és ki kellett találnom valami más megoldást. A hálózsák először nem jött be. Ekkor azt találtam ki, hogy a babapaplant elfordítottam úgy, hogy az egyik sarka a fejénél legyen. Arra ráfektettem, és a másik 3 sarkát ráhajtogattam úgy, mint ahogy a pólyánál volt, és hogy ne essen szét, egy textil pelussal tartottam össze, amit betűrtem a takaró, és a babám háta alá. Így aludt még 1 hónapig, aztán simán elfogadta a hálózsákot, mostanra pedig (1,5 éves) paplannal takarom már be.
2020. febr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem parszor sikerult labzsakban is elaltatni, de nem volt hosszu alvás. Jarnak a kezei ossze vissza es ilyenkor mindig felebredt.

Remelem ahogy nől, ra jön hogy jobb neki ha szabadon mozoghat alvas közben, és sikerül elhagyni a pólyát.

Nekem is már alig fér bele, es ezert is jó lenne ha már nem kéne használni, de eddig sikertelenek voltak a probalkozasok.

2020. febr. 18. 07:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem az a baj a pólyával, hogy melege lesz benne, hanem hogy a mozgásfejlődés megindulásával nem biztonságos.
2020. febr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

miracle blanket, babycocoon vagy hasonló? Sima, hagyományos angolpólya, ami kb csak egy nagy anyag körétekerve?


Én nem használtam pólyát, de nagyon sokáig úgy aludt el, hogy betekertem egy vékony takaróba. Pont az a lényege, hogy az akaratlan mozgások ne zavarják meg alvás közben.

2020. febr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, megoldódott a probléma.

Láttam hogy mások is várták a tanácsokat, gondoltam megírom, nekem végül hogy sikerült leszoktatnom a pólyáról.


A lényeg hogy napközbe nem ringatva altatom, magam mellé fektetem, pokrócal betakarom, és egy tutujka macit rakok mellé, mert szereti közel ölelni és dudit a szájába. Sokszor oldalt fekve sikerül elaludnia, közbe simogatom a combjat, popsiját..

Elötte ugye tiszta pelus és etetés, hogy ne zavarja a teli pelus, és esetleg az éhség az alvásban..

Olvastam hogy nappal ha többet alszik, és sokat tud pihenni, anyival jobban alszik este, és valóban így van..

Ugye az volt a problema hogy ejjel felebreszti magát, így hogy a kezei szabadon vannak..

Írom az ejszakai rituálét:

Elaltatom magam mellet mint nappal, mikor kezd elaludni, de meg nem alszik, át rakom a kiságyba, hogy tudja hogy ott van, altatom ugy mint elötte, és mikor elalszik, a kiságyat az ágyam mellé rakom, hogy este ha esetleg felebred, gyorsan es kényelmesen vissza tudjam altatni...

A lényeg hogy ringatás nélkül, fáradt álapotába magunk mellett egyedül aludjon el, max egy kis simogatás, és hozzá szokik..

Mi nagyfiús alvásnak hívjuk 😊

Remélem segithettem annak aki szinten ilyen problémával áll szemben és tanácstalan mint én voltam.

2020. márc. 27. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!