Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van ötletetek miért kel...

Van ötletetek miért kel megint ilyen korán? Vagy alkati dolog lenne?

Figyelt kérdés

A kisfiam 1 éves múlt. Nem egy csúcsalvó, aki este 8-tol reggel 8/9-ig alszik de nagy gondjaink sosem voltak. Alapvetően 9-11 óra hosszakat aludt szinte születéséről éjszaka. 3 hónapos korától enni nem is kelt. 6 hós korától ugyan sokat forgolódott, de ha megébredt is, ami nem mindig volt (és éjjelente nagyon max 1-2x) utána 1-2 perc alatt már aludt is. Viszont volt már időszak, amikor reggel 5-6 között megébredt és nem tudott visszaaludni. Próbált, lecsukta a szemét, de csak forgolódott, aztán mikor elfáradt ebbe az egész mizériába, végül felkelt.

Ez olyan 7-9 hónapos kora között volt, aztán szépen beállt a 6-6.30-as kelésre.

Egyébként ő este 8-kor már szinte mindig alszik, de legkésőbb fél9.

Viszont most újra előjött ez a korai megébredés. Pedig látszik hogyaludna még, álmos is, de valami miatt nem tud.

Egyébkènt jóideje már szinte soha nem riad fel éjszaka. De ma pl 5.45-kor kelt és hiába adtam cumit, vettem magam mellé, nem segített. Annak ellenére hogy pl tegnap előtt ugyanez volt és a forgolódások után meg 8-ig visszaaludt.

Nem akarok nagyon kicsinyesnek tűnni, de azért az 5.30 körüli kelés kicsit korai🤪

Tudom, nem tudom befolyásolni, de hátha javul majd egyszer. ?!

Amúgy ő már csak 1x alszik napközben (délben) 2-3 órát.

Van ötletetek? A járás nem lehet, már 11 hónaposan elindult.

(Amúgy a saját szobájában, egyedül alszik, és az esti tápszer után önállóan elalszik 5-10 perc alatt)



2020. febr. 23. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de az írásod alapján tedd össze a két kezed, hogy ilyen jó alvó 😃

A gyerek se gép.. Még a felnőtt is néha változóan alszik.

Ha mégis változtatni akarsz megpróbálhatod, hogy este húzod az időt kicsit. Reggel akkor lehet tovább alszik.

2020. febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7 honapos, minden reggel fél 6-6 között felkel. Teljesen mindegy, hogy fél 8 kor alszik el, vagy fél 9 kor akkor is felkel. Tegnap pont negyed 9 volt amikor elaludt, es reggel 5:20 kor ébresztő. Már kezdem elfogadni. :(
2020. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!