Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miert ebred fel a baba 30-40...

Miert ebred fel a baba 30-40 perc utan, nappali alvasnal?

Figyelt kérdés

Babam most 4 hónapos es körülbelül egy hónapja a nappalai alvasok csak 30 percesek aztan felebred es egyszerűen nem vagy csak nagyon nehezen tudom visszaaltatni. Van napirendje az alvashoz besotetitek, csend van, tiszta a pelenkaja is. Látszik, hogy nagyon faradt, sirva ebred fel es csak szenvedünk a következő etetesig. Amúgy is keveset bír fent lenni, kb 1.5-2 órát es raadasul nem is alszik eleget. Nap vegere mar csak kézben van el ami elegge fárasztó. Szóval az lenne a kerdesem, hogyas is járt-e így a babajaval es ha igen akkor talalt-e valami megoldást. Kezd kimerito lenni az egesz napos altatas.

Kulonben az is furcsa nekem, hogy mindig sirva alszik el. Szinte soha nem volt meg olyan, hogy ne sirjon az altatasnal. Olyan, mintha nem akarna vagy nem tudna aludni pedig faradt.

Probaltam mar elobb es kesobb is letenni, kifarasztani, nem kifarasztani szoval amit tudtam azt megtettem, de nincs valtozas.



2020. febr. 24. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Hurci kendőt próbáltad esetleg?

Adamo hinta?

2020. febr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Babakocsi? Próbáld meg, hogy amikor látod, hogy fáradt akkor kiviszed sétálni, hatha a levegőn jobban tudna aludni.
2020. febr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Adamo hintank van, de ahogy beleteszem ott is elkezd sírni es aztan ha elalszik megint csak fel órát sikerul neki. Van hordozonk es reggel midnig kivisszuk kb 2 orat alszik a kendoben, de most mar olyan súlya van, hogy tobbet nem igazan bírunk. Babakocsit nemsokara veszünk pont emiatt hatha abban tudna aludni többet. Viszont örülnék, ha valahogy a kisagyban ia tudna nappal aludni hiszen nem vihetjük folyamatosan.:( A két ora hordozast is alig birja a derekunk, de tudjuk, hogy kell neki az alvás. Remelem a babakocsi nyújt majd némi megoldast.

Azt sem ertem amúgy, hogy ma is volt kint 2 orat a hordozoban, de amikor visszajottek az apukajaval kb 15 perc utan lattam, hogy álmos. Erőltettem, hogy fent maradjon, de nehéz volt. :(

2020. febr. 25. 12:46
 4/7 anonim válasza:
4 hónapos korban abszolút nem kóros, ha 30 perceket alszik, náluk még rövidebb az alvásciklus. Amikor majd növekszik az ébrenléti idő hossza, az alvásidő is megnő majd. Illetve sokszor éves közben is bealszanak a babák, ha ezt is hozzászámolod már nem is biztos, hogy olyan kevésre jön ki a napi alvás. Estére pedig normális, hogy elfárad és sír, ilyenkor dolgozzák fel az egész napos ingereket.
2020. febr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Trivapetrovicsnora ***** válasza:
Egy darabig nálunk is ilyen volt, csak nem sírt altatásnál hanem egyszerűen nem akart aludni :) mostmár egyre több inger éri, több mindenre figyel, ami izgatottá teszi. Ez is közrejátszhat az alvásnál. Nálunk a hintáztatható pihenőszék vált be :) elaltattam benne, aztán átraktam a kiságyba :) mostmár 7 hónapos és hála istennek elmúlt ez a “nemalvás” 😊
2020. febr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 khniki ***** válasza:

Huhúúú, 4 hónaposan nálunk is borult minden. Volt, hogy egész délelőtt nem is aludt semmit. Az éjszakák is teljesen nyugtalanok lettek. Mondjuk, addig babaöbölben aludt. Aztán ,ahogy elkezdődött a forgás, álmában is azt gyakorolta volna és már nem volt elég helye. Ekkor raktam át a saját szobájába, a saját ágyába. Egy hét alatt rendeződtek az éjszakák, aztán a nappalok is. Megfigyeltem, hogy már 1,5 órát gond nélkül ébren tud lenni. Olyankor letettem aludni, sokszor fél óra is volt, mire elaludt. (vagy ha akkor sem, akkor felvettem a hordozóba) Mindenképp szüksége van még a napi 3 alvásra, viszont ezek nálunk is csak 0,5 max. 3/4 óra hosszúságúak,4 hónaposan is ugyanekkorák voltak. Cserébe éjjel 13 órát aludt. Most 6 hónapos lesz, az éjjeli alvás kezd rövidülni, nappal 2 órákat van ébren.

Ja, és az én kisfiam is sokszor sírt altatásnál. De mostanra ez elmúlt, inkább eljátszogat a szundikendőjével amíg el nem alszik. Csak akkor sír, ha túlfáradt és nem bír elaludni.

2020. márc. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is kb ugyenez van, nem alszik többet, csak babakocsiban. De ott 2 órát is simán. De egyébként, ha 1,5-2 óránként alszik 30-40 percet, az teljesen jó, nekik még más az alvásciklusuk, rövidebb, mint a felnőtteknek. Nálunk problémásabb, itt 5-10 perces szunyókálások vannak. Bármennyit aludhat nappal délután, 2 óra alvás után is nyűgös estére. De a babakocsi segíteni fog szerintem, abban jókat alszanak. De ha már akkor próbálod elaltatni amikor nagyon nyűgös, és sír is, az már késő, meg kell figyelni a korai álmosság jeleit, sokkal könnyebb akkor altatni. Utána már nagyon nehéz, és küzd az alvás ellen, felstresszeli magát.
2020. nov. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!