Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tehetnék hogy aludjon este?

Mit tehetnék hogy aludjon este?

Figyelt kérdés

A kisfiam most két hetes nappal rendesen alszik, az éjszaka viszont maga a pokol.

Este 10 körül felébred és hajnali 4-ig alig alszik, folyton sír.

Próbáltam neki énekelni, ringatni, magam mellé fektetni és cicire rakni is de max fél órákra nyugtatja meg.

A gyerekorvos és a védőnő szerint ez még normális, de én aggódom.

Tehetetlennek és rossz szülőnek érzem magam amiért nem tudom elaltatni/megnyugtatni éjjel a csemetémet. Mit tehetnék még?



2020. febr. 25. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Szia, en ezzel nem vagyok modern jó anya, de a napirend nacizmusban hiszek. Nalunk nincs komfort cici/szopi stb. Etetes van időre (nyilván fel óra-óra csúszás előfordul), minden nap minden kb ugyanakkor történik és ugyanúgy. Este már csak az az egy éjjeli lámpa ég ami annyi derengest ad, hogy ne boruljak fel semmiben, nappal világosban van alvás. Este fel nyolc furdetes, 8 vacsi (ez fix, nem engedünk belőle, talán ha nagyobb lesz)

Van hogy nem valik be és nyugoskodik, de ilyenkor sosincs attrakció. Ringatas, ének meg egyebek. Átmegyek hozza a szobájába, magam melle veszem, esetleg a mellkasomra teszem, megtartva a sotetet, hang nélkül vagy max suttogva, simogatva varom, hogy megnyugodjon.

Nalunk ez vált be, de sajnos nem minden gyerek egyforma, itt max ötletelni tudunk, te meg próbálkozni. De állítólag idő kell nekik, hogy különbséget tegyenek az éjjel és nappal között Szoval valószínű tényleg be fog állni ő is. (4 hetes a babám)

2020. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Türelem. 2 hete még egy test voltatok! Mit vársz attól a pici emberkétől? 1-es válaszoló jó nagyot fog koppanni 2 hét múlva a növekedési ugrásnál, ugyanis komfortszopi nélkül nem lesz elég a tej. De abban igaza van, hogy alakítsatok ki egy napirendet. A kicsiknek biztonságot ad, ha van egy ritmusa a napnak, és "tudják" mi után mi jön. Egyébként normális a babád viselkedése. És kb.mind pocsék anyának érezzük magunkat.
2020. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Én három gyereket szoptattam, az első kettőt kb egy éves korukig, a harmadikat több mint két évig. "Komfortszopi" nélkül is elég tejem volt.
2020. febr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Köszi már most növekedési ugrásban van. A rosszindulat kiül egy idő után az arcodra is, ezzel vigyázz. Az állandó szoptatás nem válasz mindenre. Anyaink se csináltak mégis élünk és éhen se haltunk. Mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó, en a régi módszert követem.
2020. febr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Én sem vagyok a "komfortszopi" híve, és hála Istennek a babám sem. Ha nem jön tej, már löki is ki a cicit, nem nyammog rajta, ő csak evésre használja. Ettől függetlenül sokat vagyunk összebújva, szopi után is akár az ölemben marad ugyanabban a pozícióban, csak éppen nem lóg a mellem a szájában közben. Van hogy cumit kér ilyenkor, akkor kap. Nem tudom mellen cumiztatni, mert nem hajlandó, ordítva löki el magától, ha épp nem éhes vagy éhes de nem jön már semmi. Szóval engem meg ezért fognak itt megkövezni, de próbálj cumit adni neki, az enyémet az nagyon el tudja lazítani. Nem lett cumizavaros, gyönyörűen szopik így is.
2020. febr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez volt, akármit csináltunk, nem vált be. 7 hetes korában egy “átmulatott éjszaka” után nappal sem volt hajlandó aludni, max 20-30 perceket, nagyon nyűgös volt, és megmondom őszintén mi is. De aznap estére annyira kimerült, hogy az éjjelt átaludta. Mai napig így van, lekopogom, 4 hónapos.

Ő magának megváltoztatta a ritmust, mi bármit tehettünk.

Kitartás :(

2020. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Napirendünk már van, de így sem történt változás. A kórházban még szépen aludt éjszaka, amióta itthon vagyunk azóta sír állandóan. Próbáltam már a cumit is de kiköpi egy 5-10 perc után, egyszerűen semmi nem nyugtatja meg. :(

2020. febr. 25. 23:55
 8/8 anonim válasza:
Nekem most lesz 3 hónapos a babám és az első pár hétben ugyanez volt. Még amikor a pocakban volt, akkor is inkább este/éjszaka mozgolódotf, és újszülött korában is felcserélődtek nála a napszakok, de kb 3-4 hét alatt teljesen beállt a jó ritmusra. Kitartás, mindent jól csinálsz :)
2020. febr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!