Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akinek cicin altatásról...

Akinek cicin altatásról sikerült leszoktatnia a babát, milyen módszerrel sikerült?

Figyelt kérdés
Még nincs fél éves, nappal is csak cicin tudom elaltatni úgy, hogy én ülök, mert ha fekve szoptatnám, csak tekereg. Ha megpróbálom áttenni a kiságyba mikor elaludt, rögtön felébred es sír, már nem alszik vissza. Éjszaka többnyire sikerül áttenni a kiságyba, bár sokszor ébred. Jó lenne más módszer mert így nappal sokat ülök, semmit nem tudok csinálni és fáj, zsibbad mindenem. Akinek sikerült a babáját más módszerre átszoktatni, mikor és mennyi idő kellett hozzá? Sok sírással járt?

2020. ápr. 14. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Én azzal kezdtem a változtatást, hogy mindig ébredésekor szoptattam meg. Utána játék, aztán fekvés. Ezt 3 hónapos korában kezdtem el. (Az esti fektetés maradt cicin elalvósra addig, amíg volt tejem, utána tejiszi váltotta fel.)

Ha eltaláltam, hogy valóban álmos, akkor nem sírt, legfeljebb nyikorgott. Ha nem sikerült, akkor kivettem, megvigasztaltam, visszatettem. Ha már átesett a ló túloldalára, és már nagyon álmos volt, a kezemben nagyon vergődött, akkor nem vettem ki (nem büntetésből, hanem mert egyszerűen balesetveszélyesen fordult ki a karomból), hanem halkan dúdoltam neki és paskoltam a popóját.

2 hét volt kemény, de nagyon megérte, mert borzasztó jó alvó lett.

2020. ápr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha teheted, még most szoktasd le, az enyém 10 hónapos lesz, feláll a kiságyban, így este ha beteszem, és ébren van, csak esik-kel, bezúzza sokszor a fejét a rácsba, szóval esélytelen, hogy hagyjam, hogy maga elaludjon. Amúgy a cicinalvás miatt éjjel is 1-2 óránként kel, kivagyok, de sajnos semmi ötletem nincs, hogy mit csinálhatnék, várom, hogy magától elmúljon a probléma :).
2020. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 17. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanaz a helyzet mint a második valaszolónál. 10 hónapos, fogalmam sincs, hogy lehetne máshogy elaltatni. Éjszaka én sokszor magamhoz veszem, hogy ne kelljen 2 óránként kelni. Csak abban bízom, hogy nem tart örökké...
2020. máj. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!