Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem kellene még 19 hónaposan...

Nem kellene még 19 hónaposan aludnia délután? Mikor szokott le a gyereketek a délutáni alvásról?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz alvó volt mindig is. Mostanában azonban 21:30 körül alszik el és reggel 9kor kel. Próbáltam előbb ébreszteni de akkor sem aludt délután. Egyszerűen nem akar ha fejem tetejére állok akkor sem. De így hogy nem is alszik délután, így sem tudom fél 10től előbb elaltatni este... Szerintem kellene még aludnia vagy legalább este 8 körül elaludni de úgy tűnik ő nem olvasta a könyvet 😃🙄

Nagyon sokat mozog, szinte egész délután az udvaron vagyunk tehát tuti kifárad.. Legalább is én 3x is...


2020. ápr. 17. 15:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem 6 éves a lányom, és mostanában nem alszik délután.

Éjszaka ő sem volt jó alvó baba.

2020. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Alszik du

De cserébe 9 utántól 5:30 ig alszik éjjel


Nem tudom melyik jobb

21 hós

2020. ápr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ezaz hogy én sem tudom melyik is a jobb 🤣
2020. ápr. 17. 16:52
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
4 évesen hagyta el. Valami nem jó az altatási procedúrában, még kell aludnia.
2020. ápr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nalunk eleg koran le szokott a nappali alvasrol 11honapos koraban mikor elindult azota nem akart aludni. Az ovodaban se volt hajlando aludni se. Ha esetleg be aludt akkor este 11kor meg fent volt. Most a tesoja is 2szer alszik nappal pedig o meg csak 8honapos.
2020. ápr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem mindig is csak egyszer aludt, 11-13 óráig. Illetve, 3 hónapos korától így alszik, én is aggódtam de védőnő legyintett, jó ez így.


Így este elalszik 8kor és 6kor szokott kelni kB.


Nem tudom hogyan szoktasd át, én felkelteném pár napon keresztül 7 óra felé, egy idő után atallna a szervezete és este időben lefekudne aludni.

2020. ápr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Ne a fejed tetejére állj, hanem a sarkadra. ;) de nagyon keményen. A gyerek érzi, hogy bizonytalan vagy. Bízz magadban, igenis jól gondolod, kell aludnia a gyereknek. Nekem addig voltak 3-4 órás altatási csatáim, amíg bizonytalan voltam, hogy jól csinálom-e. Te vagy a felnőtt, te vagy a főkök. Én úgy csinálom, hogy kapcsolok relaxációs zenét, és ott ülök a gyerek mellett. Ha megmozdul, rászólok. Folyamatosan ellenőrzöm, amíg el nem alszik. Általában egy óra alatt elalszik mind a két gyerek. (3, illetve 5 évesek)
2020. ápr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

2 évesen már nehezen ment, 2,5 évesen végleg leszokott. Oviban sem alszik, csak ha beteg. Mindig kicsi volt az alvásigénye. Amikor leszokott, akkor este 9-től reggel fél 6-6-ig aludt. Most is hasonlóan. 4,5 éves.

A keménykedéssel semmire se mész. Rossz tanács.

Mi csak a "csendes pihenőhöz" szoktunk ragaszkodni, mert az oviban nem opció, hogy felverje a többieket, akkor se ha ő nem alszik.

2020. ápr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Reni 28 ***** válasza:
Enyém se mindig alszik délután, 21 hós, 7-8 körül kel, és délután 2-3 órát is van hogy alszik, de mikor nem, tegnap, meg ma se aludt, olyan 5 körül elviselhetetlenül hisztis lesz, de szerencsére 8-kor lerakom és rögtön alszik, amúgy meg fél 9,9 körül alszik el. Pár hónapja rossz alvó volt, tudnék mesélni... 😐
2020. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

4 éves lányom még alszik. Ma is úgy keltettem már fel 15:10-kor. Ő túl jó alvó :). Nagyon sokáig aludt 2x nappal.


19 hónaposan még aludnia kellene. Van eleget levegőn?

2020. ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!