Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A babák 3 vagy 4 hónapos...

A babák 3 vagy 4 hónapos korban már mélyebben alszanak, mint az első 2hónapban? (nem az át aludt éjszakára gondolok)

Figyelt kérdés
2020. ápr. 29. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva tapasztaltam.
2020. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hamarabb kerülnek mélyalvásba. Az első 3 hónapban inkább többször alszanak keveset. Ahhoz, hogy igazán mély alvási szakaszba kerüljenek kb 20 percre van szükség, mert előtte nagyon hosszan alszanak felületesen, REM fázisban. Ilyenkor könnyen is felébrednek.

A 3. hónap után csökken a felületes alvás, és egyre több a mélyalvási fázis. Elalváskor már nincs szükség hosszan várni, hogy le lehessen tenni, mert ha elalszik, rögtön mélyen alszik pár perc után.

Ilyenkor többnyire 30-35 percesek az alvásciklusok, ami szépen lassan növekedik, amíg majd eléri a felnőttek 90 perces ciklusait. De ez sok idő :)


Nálunk egyébként ez teljesen érezhető is volt. Az első 3 hónapban küzdelmes volt az altatás, amint letettem felébredt. 3 hónap után elkezdett aludni, mint a kisangyal. Persze az éjszakát nem alusszuk át, de ha felébred, szopizik, és 10 perc után megy vissza az ágyába és alszik tovább szépen

2020. ápr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 khniki ***** válasza:
Szerintem fordítva. Arról nem beszélve, hogy a 4. hónap környékén jön az alvásérés+mozgásfejlődés, ami nyugtalan alvást eredményez.
2020. ápr. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is fordítva tapasztaltam. Az első két hónapban akkor is békésen aludtak, amikor a sporttelepen időnként ordibáló edzők rohantak el mellettünk 2 méterre a fűben. :)

Utána már el kellett vonulni csendesebb helyre, mert minden neszre felriadtak.

2020. ápr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!