Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Létezik, hogy egy 10 hónapos...

Létezik, hogy egy 10 hónapos gyereknek már elég egy délutáni alvás? Hany hónapos volt a Tiétek amikor már csak egyszer aludt egy nap?

Figyelt kérdés
Minden altatás egy küzdelem. Majd amikor végre elalszik 30 perc múlva ébred. Ezt 2x egy nap. Jobb napokon a két alvás összesen 1.5 óra.
2020. máj. 10. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Ez sok mindentől függ. Nyilván nem az számít, hogy hányszor alszik, hanem hogy egyénileg mennyi az adott gyereknek az alvásigénye, illetve összességében mennyit alszik és azt mikor. Nem mindegy, hogy egy gyerek már fent van reggel 6-kor, vagy alszik 9-ig. Utóbbinál nyilván sokkal problémásabb a kétszeri alvás, mint az előzőnél.
2020. máj. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Este 9 körül alszanak el és reggel 9 körül kelnek, ez kb 2 hónapos koruk óta így van. A nagy 14, a kicsi 11 hónaposan állt át a nappali 1 alvásra.
2020. máj. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Reggel 6:30-7 óra között ébred. Délelőtt még általában el tudom altatni 9-10 körül egy fél/1 órára. A délután az minden nap egy rejtély. Vagy elalszik 12:30-körül, vagy csak du 5 óra körül. Néha alszik fél órát, néha egy órát. Semmilyen rendszert nem tudok hozni az életünkbe. Persze éjszaka óránként kel. Így gondolom az a baj, hogy kialvatlan, de nem tudom, hogy segíthetnék neki. Már alig van amit nem próbáltam. Például, hogy csak ebéd után viszem egyszer aludni, hátha többet sikerül neki.
2020. máj. 10. 17:32
 4/9 Horaires ***** válasza:
Az enyém is 10 hónaposan váltott át fokozatosan kettőről egyetlen déli alvásra. Van amikor úgy látom, hogy elég neki, van amikor úgy látom, hogy nem... annyi biztos, jól lefárasztja magát, mert este teljesen egyedül elalszik, és magához képest korán, ami egy új luxus az életemben. :)) Nappal amúgy sosem volt nagy alvó. Kíváncsi vagyok, mi lesz ezentúl, jelenleg 11 hónapos.
2020. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben kérdező megpróbálnám a délelőtti alvást nem erőltetni, hanem inkább délben megebédeltetni és utána amikor elalszik, elalszik és nagy valószínűséggel nem délután 5-kor fog, hanem ebéd után. És ha ez napi egy alvás lesz, akkor egy alvás lesz. De legalább mindkettőtöknek lehet ez lesz az ideális. :)
2020. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nalunk a nagyobbik lany 9honaoos volt mikor napi 1alvasra valtott mindig ebed utan aludt 1,5-2orat is. 11honapos volt mikor ellenkezett az alvassal jobban erdekelte hogy tud jarni 😊 1honapig probaltuk a nappali alvast mire fel hagytuk vele mert csak szenvedes volt meg nagy siras. A pici 8,5honapos most allt at 3-rol 2alvasra delelott egy 1kornyeken megegy de max 1orat alszik
2020. máj. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tehát nem lehetetlen, hogy jobban járunk az egy alvással.

Akkor holnaptól megpróbálom lassan kitolni neki a délelőttit. Meglátjuk hogy alakul.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2020. máj. 10. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 11 hósan kezdett 1 alvásra váltani. Szerintem nálatok is ez a helyzet. Először próbáltam nyújtani a délelőttit de sokszor előfordult, hogy ebéd előtt aludt el és már 7kor álmos volt este. 3 hétig ment ez kb, utána beállt normálisan.
2020. máj. 11. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kora körül váltottunk napi egy alvásra. Tehát lehet, hogy a tiednek is elég már egy.
2020. máj. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!