Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8,5 hónaposan baba át áll a...

8,5 hónaposan baba át áll a napi egy alvásra.Nem pici még,hogy csak egyszer aludjon egy nap?

Figyelt kérdés
4,5-5 órát is kibír egyben hiszti nélkül. Nem látom álmosnak,pedig mászik egész nap játéktól játékig. 500-szor feláll és seggre ül. Az az egy alvása viszont 2 óra. Viszont másodszorra most aludt el,ilyenkor szoktunk lefeküdni aludni normál esetben. Nagyon felborult az eddigi napirendünk. Más is járt már így?

2020. júl. 21. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Hogyhigy masodszorra most aludt el, hat mar ez az ejszakai alvas nem?
2020. júl. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ez a bajom,hogy akkor csak egyszer aludt ma ha most húzza reggelig.
2020. júl. 21. 20:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevés ez az alvásmennyiség. És inkább a 8 hónapos alvásborulásra gyanakodnék, nem hiszem, hogy már átáll az egyalvásra.
2020. júl. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fel is kelt. Akkor ő úgy döntött ez a második alvása. Akkor fent lesz 23-ig. Tuti. Marha jó. 🙈
2020. júl. 21. 20:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem fog vigasztalni, de a 8 hónapos lányom most áll át a kettő alvásra és még sűrűen beiktatja a harmadik, kora esti szundit.

Szerintem mi a két véglet vagyunk, a tiéd nagyon kevesrt alszik valóban.

2020. júl. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam oda,hogy éjjel 11 órát alszik,nyilván ébredésekkel. Tehát ha 23-kor elalszik,akkor holnap 10 körül fog kelni. Arra gondoltam,hogy csak úgy tudom visszaterelni őt a régi kerékvágásba ha felébresztem kb 8-kor. Különben holnap is ez lesz. Nem ébresztettem még soha fel,mindig hagytam aludni.

Kedves második válaszoló! Mi az az alvásborulás? Az összefüggésben van a mozgásfejlődéssel? 1 hónap alatt tanult meg mászni,ülni,állni. Lehet ezért van? Sok olyat hallok,hogy fáradt,nyűgös a baba,de nem tudják elaltatni. Az a fura,hogy őt nem látom álmosnak. 4és fél óra folyamatos nyüzsgés és jó kedélyű,mint aki akkor kelt fel. Egyszerűen azt látom,hogy nem akar aludni mert még nem fáradt. Viszont így tényleg csak egyre jön ki a nappali alvás vagy úgy járok mint ma.

2020. júl. 21. 22:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ébreszd fel nyugodtan. Ennyi idősen még szerintem kell neki 2 alvás legalább. Próbáld úgy, hogy ébredés után kb 3 órával viszed az első alvásra, utána kb 3,5-4 órával a másodikra és abból is ébreszd nyugodtan, ha úgy látod, hogy nagyon későre tolódna az esti fektetés. Valószínűleg tényleg a 8 hós alvásborulás lesz inkább. Be fog majd állni, ne aggódj, ez egy átmeneti időszak.

2020. júl. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!
2020. júl. 22. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!