Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Csak nekem valami nem tiszta?

Csak nekem valami nem tiszta?

Figyelt kérdés

Mindenütt azt hallani olvasni h a babának már ekkor meg akkor egyedül kell tudni elaludnia. No most... Az én kisbabámnál ezt el is értük...szep lassan ringatásról átszoktattuk az egyedül vagy RITKÁN hatsimis elalvásra. Szépen működött a dolog egészen 6 hónapos koráig. Azóta ugyanis beindult nagyba a mozgásfejlődés és lehetetlen dolog h egyedül aludjon el.

Csak az én babám (pár nap múlva 9 honapos) akar kimászni a kiságyból? Felül, feláll mászik egyszóval mindent csinál csak nem nyugiban egyedül alszik el. Minden felborult már a hatsimi sem működik. Ez csak nálunk van igy? Akkor mi értelme volt "megtanitani" az egyedül alvásra?



2020. júl. 30. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek is játszanak picit, de ott tudom hagyni őket, nem sírnak és pár perc után belealszanak a játékba.
2020. júl. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Na ezért volt jó az, hogy az én lányom addig szopott, hogy elaludt. Csak le kellett tennem.

Nálatok ez nem működhet? Vagy tápszeres? Abba nem tudom, hogy bele lehet-e aludni. A lányom sosem kapott tápot.

2020. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az enyém nem játszik, hanem akrobata mutatványokat végez 🤣 lehetetlen lefektetni. Szoptatom még, de nem szeretném szoptatós altatásra szoktatni bár nagyon afelé haladunk. Erről most szeretném leszoktatni, mielőtt még teljesen rászokik
2020. júl. 30. 22:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor oké.

Nekem teljesen megfelelt ez annak idején, és elég kényelmes dolog is volt számomra, az az igazság.

2020. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze.mindenkinek más jön be. 2-3 hete nekünk is ez működik, este szépen bealszik szopizás közben. Hidd el nekem is kényelmes. Sokkal egyszerűbb, mint 40 percen keresztül a kisagy felett görnyedni és próbálni elaltatni. De én hosszú távra gondolkodok. És a szoptatást is lassan készülök abba hagyni (mivel már nincs valami sok tejem) ugyh nem szeretném h aztán az legyen h nem tud elaludni mert nincs cici
2020. júl. 30. 22:14
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Ez ilyen időszak. Fogzás, mozgás, beszéd, szepa... 3-6 hónapos koráig volt egy remek időszak. Cicin elaludt, 1x kelt enni, reggel 6-7ig aludt. Aztán elindultak a fogai, folyamatosan jönnek, nincs szünet köztük. Közben felült, mászott, jár. Ha éjjel csak 2g3x kel, már jó éjszakának van. Ha nagyon kivagyok, legalább amíg cicizik tudok pihenni kicsit.

Amúgy ringat a is el tud aludni, de ez kényelmesebb nekem.

Az egyedül alvás idegrendszeri érettség függvénye. Én nem erőltetem, azért vagyok az anyja, hogy segítsek neki, ha szüksége van rá. Előbb vagy utóbb úgyis menni fog.

2020. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Derjaderja ***** válasza:
52%

Minden megboríthatja őket.

A mozgásfejlődésnek viszont nem tesz jót, ha ekkora baba ébren a kiságyban van (sietteti a vertikális mozgásokat).

2020. júl. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 khniki ***** válasza:
Én kisfiam ugyanezt csinálta. Sosem aludt még el egyedül. 11 hónapos. Én úgy tervezem, hogy ha már tud beszélni, megérti, amit mondok neki, akkor lehet majd próbálkozni az egyedül elalvással.
2020. aug. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!